FacebookYoutubeInstagram

Slovácko do finále doprovodí orli

Uherské Hradiště Florbal 11. 4. 2019
Slovácko do finále doprovodí orli
Foto: sal

Tajenka je rozluštěna, finále Orelské florbalové ligy v Brně si zahrají florbaloví mladší žáci FBC Slovácko a Orel Uherský Brod, dva nejlepší týmy skupiny Východ. O postupujících rozhodl až závěrečný turnaj soutěže ve Starém Městě, kde rivalové získali plný počet bodů. Černý Petr tak zůstal Vizovicím.

Horší výchozí pozici měli Broďané, kterým nezaručoval jistotu postupu ani stoprocentní zisk. Při rovnosti bodů s Vizovicemi a horšími vzájemnými zápasy (4:6, 3:2) potřebovali jejich klopýtnutí. Osud rivala tak měli v rukou mladší žáci Slovácka, kteří hned na úvod turnaji vyzvali právě výběr z města proslaveného Rudolfem Jelínkem… „Žádné kalkulace, vždycky chceme vyhrát. Souboje s brodskými orly navíc mají pokaždé náboj, atmosféru, takové zápasy kluky posouvají dál. Jen doufám, že se v Brně nepotkáme třeba už ve čtvrtfinále,“ reagoval Bedřich Chromek, předseda uherskohradišťského klubu, který Vizovice porazil 8:2. „I když jsme už v první minutě vedli, soupeř bojoval jako lev a v závěru poločasu srovnal. Kluci ale nezpanikařili, zachovali klid, pokračovali ve své hře a zaslouženě vyhráli,“ pokračoval Chromek. Druhé vystoupení se proměnilo ve „vraždění neviňátek“, Domanín totiž přijel pouze v pěti…

Orel Uherský Brod nabídkou nepohrdl, porazil Korytnou i Nivnici a z druhého místa pronikl do osmičlenného finále OFL, které je v Brně na programu 8. května. Jeho jistými účastníky jsou už také FbC Aligators Girls a Florbal Hodonín, blízko k postupu mají Nové Město na Moravě a Sokol Adamov. O dalších účastnících se rozhodne až koncem dubna. „Už se těšíme, snad přivezeme medaili,“ zní unisono z obou táborů klubů z Uherskohradišťska.

 Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Vizovice 8:2, - Domanín 17:2, Orel Uh. Brod - Korytná 17:2, - Nivnice 12:0.

SLOVÁCKO: Ema Čechová, Jakub Stránský - Pavel Jančo 2, Ondřej Sýkora 1, Maxmilián Čech 5, Marek Timko 4, Ondřej Malůš 2, Ondřej Koubek 1 - Vojtěch Vjazanko 4, Ondřej Kaštánek, Matěj Klíma 3, Michal Giesl 1, Michal Zubalík 2, Adam Bukvald, Dominik Pochylý, Ondřej Vaculík, Tomáš Kožík.

Autor: ceh

Vaše názory

Vítězství a postup trefil Dobřecký

Uherský Ostroh

Vítězství a postup trefil Dobřecký

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh neválí jen na ledě, ale sbírají úspěchy i s florbalkou v...

9. 4. 2019
Inkasovali jen z trestného střílení

Uherské Hradiště

Inkasovali jen z trestného střílení

Čtyři zápasy, čtyři výhry, skóre 35:1! To je skvostná bilance florbalových mladších žáků FBC SLOVÁCKO na dalším...

6. 4. 2019
Broďané jsou ve finále Čeps Cupu

Uherský Brod

Broďané jsou ve finále Čeps Cupu

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupili do finále Čeps Cupu, turnaje pro I. stupeň základních škol,...

5. 4. 2019
Konec už v osmifinále

Uherský Brod

Konec už v osmifinále

Prvoligoví florbaloví dorostenci 1.AC Uherský Brod zakončili pouť play-off v osmifinále, když se na východě Čech poklonili...

1. 4. 2019
TOPlist