FacebookYoutubeInstagram

Slovácko držela nad vodou brankářka!

Uherské Hradiště Florbal 15. 12. 2017
Slovácko držela nad vodou brankářka!
Foto: kac

Třebaže florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO absolvovali během víkendu dva náročné domácí turnaje, zvládli je se ctí. Z pěti zápasů prohráli jen jednou, když neskolili otrokovické Pantery (2:4). Jinak ale předvedli místy až heroický výkon, hned dvakrát totiž odvraceli porážku při drtivém finiši.

„Kdyby nám někdo prorokoval, že si připíšeme tři vítězství, jednu remízu a jednu porážku, asi bych si myslel své…,“ přiznal Bedřich Chromek, prezident uherskohradišťského klubu, podle kterého si mladší žáci totiž stále spíše zvykají na velké hřiště a jiný styl hry. „Ještě před sebou mají dlouhou cestu. Jen nesmí polevit,“ zdůraznil Chromek.

Tým odehrál turnaj Zlínské ligy a Orelské florbalové ligy, z pěti zápasů prohrál jen úvodní. Z porážky se však rychle otřepal, udolal houževnatý Vsetín a v nervydrásajícím dramatu i Holešov, když ještě pět minut před koncem prohrával 0:1. „V poločase jsme udělali jednu rošádu v sestavě, která se ukázala jako klíčová. Když jsme v závěru zápas otočili, soupeř se psychicky sesypal,“ všiml si šéf klubu. Největší hvězdou týmu byla brankářka Ema Čechová.

„Držela nás celý turnaj nad vodou, pochytala spoustu šancí, dvakrát lapila míček těsně před brankovou čarou a měla i potřebné štěstí, když ji dvakrát zachránila tyčka,“ podotkl Chromek.

Včera výběr mladších žáků absolvoval třetí turnaj Orelské florbalové ligy, ve které stále pomýšlí na postup do finálového turnaje. Po povinném vítězství nad oslabeným Zlínem se jim postavil do cesty silný Kněždub. A byl to boj, který skončil plichtou 8:8. „Jelikož jsme celý zápas prohrávali (0:4, 2:6, 4:7 - pozn. autora), musíme být spokojeni. Vyrovnávali jsme 38 sekund před koncem… Jen škoda, že jsme si nepohlídali nejlepšího hráče soupeře, který nám po střelách ze střední vzdálenosti nasázel pět branek,“ pokrčil rameny Chromek.

Zrcadlo výsledků, Zlínská liga: FBC SLOVÁCKO - Otrokovice 2:4 (2:1), - Vsetín 6:2 (2:1), - Holešov 4:1 (0:1), OFL: - Orel Zlín 23:5 (11:2), - Orel Kněždub 8:8 (1:4).

SLOVÁCKO: Ema Čechová - Ondřej Sýkora 1, Jan Váňa, Filip Lapčík 1, Jáchym Gilk, Ondřej Koubek 1 - Pavel Jančo 4, Maxmilián Čech 9, Adam Buček 2, Ondřej Kaštánek 2, Jakub Krchňáček 10, Vojtěch Vjazanko 10, Viktorie Mlčochová 3, Táňa Stašková 1, Dominik Pátek 1.

Autor: ceh

Vaše názory

Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

Hluk

Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

I když se zapotili více, než čekali, nakonec vybojovali důležitých šest bodů. Divizní florbalisté Spartaku Hluk totiž...

12. 12. 2017
Kvalifikaci trefil hrdina Souček

Uherský Brod

Kvalifikaci trefil hrdina Souček

Florbalový výběr starších žáků ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupil do kvalifikace o republikové finále Sportovní ligy...

10. 12. 2017
Bojovné lvy zkrotili až v závěru

Uherský Brod

Bojovné lvy zkrotili až v závěru

Jako nůž máslem procházejí Zlínskou ligou florbaloví starší žáci 1.AC eFlorbal Uherský Brod, kteří se po osmi...

8. 12. 2017
VSK veze z Čech pouze bodík

Staré Město

VSK veze z Čech pouze bodík

Dvě porážky, jeden bod. Taková je bilance prvoligových volejbalistů VSK Staré Město z „výletu“ do Čech. Blízko...

1. 12. 2017
TOPlist