FacebookYoutubeInstagram

Spartak má play-off v kapse

Hluk Florbal 6. 2. 2019
Spartak má play-off v kapse
Foto: sal

Mise je splněna! Florbalisté Spartaku Hluk si sobotním skalpem Svitav zajistili tři kola před koncem základní části Národní ligy postup do play-off. Třebaže si tak splnili předsezónní cíl, ještě se poperou o co nejlepší výchozí pozici. Vždyť na dosah mají i čtvrté místo, zaručující výhodu domácího prostředí.

HLUK - Kopřivnice 6:5

Když už se zdálo, že si Hlučané počtvrté v sezoně zahrají prodloužení, vzal si míček Janča a svým čtvrtým gólem v zápase rozhodl o tříbodovém zisku. Do konce zápasu zbývalo 62 sekund…

„Veledůležité utkání mělo náboj i napínavou zápletku. Vítězství je velkým krokem do vysněného play-off,“ svěřil se Martin Tuhý, hrající kouč týmu, který se blýskl dvěma góly. Jeho výběr ani jednou neprohrával, pokaždé vedl, ale slibný náskok 5:3 v závěrečné části prohospodařil. A kdyby v bráně ve finiši nečaroval Kolečkář, možná domácím zbyly jen oči pro pláč. „Za stavu 5:5 nás několikrát zachránil,“ smekl Tuhý. Branky: Janča 4, Tuhý 2. Třetiny 3:2, 2:1, 1:2.

Svitavy - HLUK 7:11

Kdo přišel v polovině třetí minuty, asi se nestačil divit. Hlučané už totiž vedli 3:0! Raketový nástup je však paradoxně ukolébal a domácí na začátku druhé třetiny srovnali na 4:4. To byl ale signál pro favorita zápasu, aby znovu přidal na tempu a vítězstvím si zajistil účast v play- off! K neudržení byl hlavně Tomáš Olbert, který si pěti góly upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže (33+26), mezi střelci se pak dotáhl na doposud vedoucího Viktoříka z Rožnova pod Radhoštěm. „Fyzicky náročné utkání jsme ve druhé polovině zlomili v náš prospěch a zajistili si postup mezi elitní osmičku, čímž jsme splnili předsezónní cíl,“ těší Tuhého. Jeho tým v posledních třech kolech ještě zabojuje o co nejlepší výchozí pozici, ve hře stále zůstává čtvrté místo. Branky: Olbert 5, M. Krchňáček 2, Janča 2, Zatloukal, P. Krchňáček. Třetiny 3:4, 2:3, 2:4.

HLUK: Kolečkář - Holý, Cileček, Hubáček, Petlan, P. Krchňáček, Duda, Olbert, Janča, Jílek, M. Krchňáček, Zatloukal, Holý.(ceh)

Autor: ceh

Vaše názory

Kralují na pěti frontách

Uherský Brod

Kralují na pěti frontách

Letos se totiž dokázali přes vítězství v okresních kolech probojovat do pěti ze šesti možných krajských finále,...

2. 2. 2019
Sérii natáhl Kucharovic

Uherské Hradiště

Sérii natáhl Kucharovic

Florbaloví starší žáci FBC Slovácko nabírají formu! O víkendu prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů (skóre 25:7)...

31. 1. 2019
Slovácko přibrzdili jen orli

Uherské Hradiště

Slovácko přibrzdili jen orli

Start do nového roku florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO zvládli. Na šestém turnaji Zlínské ligy v Uh....

26. 1. 2019
Olbert a Tuhý byli k neudržení

Hluk

Olbert a Tuhý byli k neudržení

Florbalisté Spartaku Hluk, nováček Národní ligy, udělali veledůležitý krok za prodloužením sezony v play-off, když zvítězili na...

25. 1. 2019
TOPlist