FacebookYoutubeInstagram

Vítězství a postup trefil Dobřecký

Uherský Ostroh Florbal 9. 4. 2019
Vítězství a postup trefil Dobřecký

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh neválí jen na ledě, ale sbírají úspěchy i s florbalkou v ruce. Jejich nejčerstvějším zápisem je postup do republikového finále Sportovní ligy základních škol ve florbale, kterou tradičně pořádá Asociace školních sportovních klubů. Dosáhnou v Plzni na medaili?

Brány finálového turnaje odemkli na krajském finále v Uherském Brodě, kde šest nejlepších týmů okresů Vsetín, Zlín a Uherské Hradiště bojovalo o jediné postupové místo.

Ostrožané turnajem procházeli jako nůž máslem, když postupně deklasovali Chropyni 20:1, Otrokovice 7:3 a ZŠ Mánesova 12:4. Ve finále je však čekal okresní rival ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod, se kterým mají letos pozitivní bilanci. Ze tří zápasů prohráli jen jednou, a to v krajské semifinálové bitvě Čeps Cupu. „Kluci toužili po třetím vítězství a do finále vstoupili famózně, když po pěkných kombinačních akcích vedli 4:1,“ líčila finále Jitka Němcová, trenérka týmu. Broďané však nehodili flintu do žita, zabojovali a srovnali na 5:5. Vítěze tak určily až samostatné nájezdy. Jejich hrdinou se stal brankář Dominik Nevídal, který ani jednou neinkasoval. Do finále tak Ostrožany poslal šestnáctým gólem v turnaji kapitán Adam Dobřecký. „Kluci celou sezonou předvádí výborné výkony a dosahují skvělých úspěchů. I když jsme malá škola, dali jsme dohromady družstvo šikovných dětí, které sbírají medaile napříč různými sporty, vedle hokeje a florbalu i v atletice nebo B-Ballu,“ uvedla Němcová.

UH. OSTROH: Dominik Nevídal - Adam Dobřecký 16, Vojtěch Kočica 3, Adam Korbel 6, Filip Vlk 4, Marek Wasserbauer 8, Dan Nevídal 5, Viktor Němčický 3, Bruno Veselý, Bořek Veselý. 

Autor: ceh

Vaše názory

Inkasovali jen z trestného střílení

Uherské Hradiště

Inkasovali jen z trestného střílení

Čtyři zápasy, čtyři výhry, skóre 35:1! To je skvostná bilance florbalových mladších žáků FBC SLOVÁCKO na dalším...

6. 4. 2019
Broďané jsou ve finále Čeps Cupu

Uherský Brod

Broďané jsou ve finále Čeps Cupu

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupili do finále Čeps Cupu, turnaje pro I. stupeň základních škol,...

5. 4. 2019
Konec už v osmifinále

Uherský Brod

Konec už v osmifinále

Prvoligoví florbaloví dorostenci 1.AC Uherský Brod zakončili pouť play-off v osmifinále, když se na východě Čech poklonili...

1. 4. 2019
Boj o semifinále rozhodl „šmudla“

Uherské Hradiště

Boj o semifinále rozhodl „šmudla“

Čtvrtfinálové prokletí trvá, florbalový Dědek Team, složený vesměs z tatínků talentovaných hráčů FBC Slovácko, opět zůstal před...

30. 3. 2019
TOPlist