FacebookYoutubeInstagram

Bod trefil parádní ranou Mančík

Uherský Brod Fotbal 12. 4. 2018
Bod trefil parádní ranou Mančík

Jarní start zastihl třetiligové fotbalisty ČSK Uherský Brod ve skvělé formě. Po pětibrankovému výprasku druhého Velkého Meziříčí obrali o bod i lídra z Prostějova, když zlatý bod vystřelil tři minuty před koncem střídající Marek Mančík.

Prostějov - UH. BROD 1:1

„Tři body jsme si dnes nezasloužili, bod bereme. I když se zrodil i s jistou dávkou štěstí,“ přiznal sportovně Martin Onda, kouč Uherského Brodu.

Jeho výběr si prožil nejkrušnější chvíli v první půlhodině zápasu, kdy favorizovaní Hanáci přikládali pod kotel a kolikrát už visel gól doslova na vlásku. Z množství rohových kopů a standardních situací však domácí nic nevytěžili, zaslouženého vedení se dočkali až ve 37. minutě, když dalekonosná střela Fládra po tečích dvakrát změnila směr a zapadla za záda zkoprnělého brankáře Nemravy. „Kdyby nebyla rána tečovaná, Víťa ji bezpečně chytí,“ litoval Onda. Gól totiž přišel v době, kdy už tlak domácích ochabl. A ve druhém poločase se hra úplně vyrovnala, ale hosté se do vyložených šancí prakticky nedostali. „Soupeř už nehrál v takovém tempu, což se dalo očekávat, protože to nebylo možné vydržet celý zápas. My jsme hráli trpělivě, poctivě dozadu a vyčkávali na šanci,“ uvedl trenér ČSK.

Když už se zdálo, že domácí tři body udrží, přišel dlouhý nákop do vápna, u odraženého míče si počínal důrazně střídající Mančík a levačkou napálil míč pod břevno! Brodská lavička explodovala nadšením. „To byla výstavní trefa, Marek trefil jediné volné místo mezi tyčí a brankářem,“ popsal gól Onda. Jeho armáda tak ukončila hned dvě nelichotivé bilance na hřištích soupeřů, bodovala po více než šesti měsících a Mančík ukončil 384 minut trvající střelecký půst. Branka: Mančík. Poločas 1:0.

UH. BROD: Nemrava - Nevařil (85. Pavelka), Vrága, M. David, Kovář - Michalec (68. Mančík), Šálek, Sklenář, Pochylý - Jaroněk (73. Dolina), Žůrek. 

Autor: ceh

Vaše názory

Festival zahozených šancí

Strání

Festival zahozených šancí

Vrchovina - Strání 1:0 (0:0) Z Vysočiny mohli svěřenci trenéra Šebesty odjíždět s úsměvem na rtech, to...

11. 4. 2018
Měli jsme vyhrát

Uherské Hradiště

Měli jsme vyhrát

David Machalík se po dlouhé době dostal do základní sestavy slováckého celku s úkolem zlepšit produktivitu týmu,...

11. 4. 2018
S bodem spokojený nejsem

Uherské Hradiště

S bodem spokojený nejsem

V Karviné příliš fotbalové krásy v krásném jarním počasí vidět nebylo. Na obou týmech bylo patrné, že...

11. 4. 2018
Komuniké Výkonného výboru OFS

Uherské Hradiště

Komuniké Výkonného výboru OFS

1) VV OFS schválil nominační listinu rozhodčích pro řízení jarní části soutěžního ročníku 2017/18. 2) VV OFS...

11. 4. 2018
TOPlist