FacebookYoutubeInstagram

Červinková dává soupeřkám na frak

Uherské Hradiště Fotbal 20. 10. 2015
Červinková dává soupeřkám na frak

Jako vysvědčení premiantky třídy vypadá výčet umístění talentované golfistky Magdaleny Červinkové z Golf clubu Uherské Hradiště. Co turnaj, to jednička, respektive vítězství! Dvanáctiletá školačka strčila konkurenci do kapsy hned na čtyřech turnajích, včetně zápolení s ženami na mistrovství Bratislavy.

Červinková nejdříve ovládla WGM Kaskáda Open Junior v Brně, vzápětí prokázala umění mezi ženami na mistrovství Bratislavy na hřišti Hrubá Borša, ve své kategorii do 12 let kralovala na 4. národní túře v golfovém rezortu Frazensbad ve Františkových Lázních a vítěznou sérii prodloužila při finále Národní golfové túry mládeže na brněnské Kaskádě. „Vítězstvím na čtvrtém a pátém finálovém turnaji jsem dosáhla i celkového prvenství v túře, což byl jeden ze sezónních cílů,“ těší čerstvou královnu nejvyšší dětské golfové túry v Česku.

Červinková si ve dvoudenním finále po první osmnáctce vytvořila náskok tří a čtyř úderů na největší konkurentky - Terezu Chlostovou z pražského Erpetu, respektive Kristýnu Makovskou z GC Praha. „Druhé kolo jsem začala trošku nervózně, ale par na druhé jamce mě uklidnil a pak už to šlo jako po másle,“ usmívá se blondýnka, která na první jamce zahrála double bogey (dvě rány nad par - pozn. autora). I když její pronásledovatelky sobotní výkon vylepšily, Červinková náskok zvýšila na šest, respektive sedm úderů. Kromě poháru pro absolutní vítězku ji tak potěšilo i další snížení handicapu, který je nyní fantastických 3,1. „Sezona je ještě dlouhá, tak věřím, že nějaké to vítězství ještě přidám,“ neztrácí česká golfová naděje motivaci.

Autor: DAVID VACKE

Vaše názory

Šmilauerová chytá i pálí

Uherský Brod

Šmilauerová chytá i pálí

Fotbalistky ČSK Uherský Brod mají formu jako hrom. Ve Valašských Kloboukách nasázely domácím 8 branek a stále...

20. 10. 2015
Drslavice navyšují náskok

Slovácko

Drslavice navyšují náskok

Bílovice - Sušice 3:3 (1:1) Branky: 2. Věrný R., 51. Hubík T., 67. Fojtík P. - 61.,...

15. 10. 2015
Hody přinesly Polešovicím tři body

Slovácko

Hody přinesly Polešovicím tři body

Částkov - Popovice 5:0 (2:0) Branky: 36., 90. Belant L., 40., 60. Zvonek J., 88. Pindryč R....

15. 10. 2015
Horněmčané otočili za osm minut

Slovácko

Horněmčané otočili za osm minut

H. Němčí - Boršice u Bl. 2:1 (2:1) Branky: 30. (p) Tureček M., 38. Bahula L. -...

15. 10. 2015
TOPlist