FacebookYoutubeInstagram

Chytrý: Slovácko sledujeme

Uherské Hradiště Fotbal 26. 2. 2019

Už roky se potulujete fotbalově po vlastech českých. Liberec, Slavia, Jablonec. Bydlíte v Praze… Přesídlit do hlavního města bylo z vaší strany praktické rozhodnutí, nebo ve vás Čechy přebily moravské kořeny?

Stěhování nutně patří k trenérské profesi a bydlení v Praze je z tohoto pohledu nejpraktičtější rozhodnutí. K tomu, že jsme Moraváci, se ale hrdě hlásíme a na tom se nic nezmění, i když po těch letech to asi nejlépe vystihla moje žena, když říká, že my jsme doma všude. (úsměv)

Držíte spolu s kustodem Josefem Hamšíkem v realizačním týmu pevně moravskou vlajku?
Snažíme se, a byť je to proti přesile, tak si myslím, že díky důrazným argumentům (slivovice, moravské uzené) a životní filozofii (víno, ženy a zpěv) se nám to docela daří.

Přinášíte s moravskou notou kromě slivovice i jiný prvek? O Moravácích se říká, že jsou jiní než „Čecháčci“…
Pepa Hamšík je určitě ten správný reprezentant, díky kterému pořád žije ta idea o pohostinnosti, dobrosrdečnosti a pracovitosti Moraváků. Jak jsem to poznal já, tak je to ale o každém z nás individuálně. A jak se říká, všude chleba o dvou kůrkách.

Do kvalifikace o EURO vstupujete pěkně zostra, v Anglii. Je to výhoda, že můžete jet na britské ostrovy s čistou hlavou?
Je to opravdu ten nejtěžší možný začátek v naší skupině a snad může být i určitá výhoda, že hned nemusíme řešit vývoj zápasů ve skupině a nějaké bodové kalkulace. Na druhou stranu budou Angličani maximálně koncentrovaní na začátek kvalifikace a nemůžeme počítat s tím, že by třeba už měli "bodově nahráno" a trošku polevili v koncentraci.

Trénoval jste jak ve Slovácku, tak ve Zlíně. Po vítězném derby je momentálním vládcem kraje Slovácko. Co říkáte na jeho bodovou šňůru a půjdete se na něj podívat na Slavii?
Jsem moc rád, že se Slovácku i Zlínu v lize aktuálně daří. Slovácko se dlouhodobě prezentuje skvělou prací s mládeží a dokáže ji také efektivně zabudovávat do prvního mužstva. Věřím, že aktuální forma a bodový zisk umožní klubu nebýt pod existenčním tlakem a pokračovat v této nelehké koncepční práci. Jeden z nás (J. Šilhavý nebo já) ten zápas určitě uvidí, ale v tuto chvíli ještě nevím, jestli to budu já, nebo on, nebo oba. (úsměv)

Má současné Slovácko proti Slavii šanci?
Každý zápas začíná za stavu 0:0 a já z vlastní zkušenosti vím, že je těžké pro kluby hrající evropské poháry přepínat zpět na domácí soutěž. Navíc je to po zápase, který rozhodne o postupu nebo nepostupu Slavie, takže tam může hrát roli i jejich rozpoložení (euforie, zklamání), a obojí umí být zrádné.

Takže odpověď zní: ano, pokud Slovácko podá maximální výkon, tak určitě má šanci se o výsledek poprat.

Sledujete i hráče Slovácka a kdo se vám z kádru Slovácka nejvíce zamlouvá a mohl by mít třeba i reprezentační budoucnost?
Samozřejmě ano, a dva hráče z aktuálního kádru jsem také trénoval. (Vl. Daníček a P. Reinberk)

Velkou radost mi dělá aktuální forma Vl. Daníčka a příjemným překvapením je pro mě i jeho střelecká forma v posledních zápasech. V současnosti mají hráči ze Slovácka spíše blíže k reprezentační U21, ale věřím, že právě v těchto hráčích je velké perspektiva pro klub a že z nich časem bude vybírat i trenér seniorské reprezentace.

Autor: les

Vaše názory

Na poslední chvíli hostování Kubaly a Machalíka

Uherské Hradiště

Na poslední chvíli hostování Kubaly a Machalíka

V pátek 22. února se zavřelo přestupové okno v profesionálním fotbale, což znamená, že hráči pod profesionální...

26. 2. 2019
Slovácká stopa ve Wembley i s Brazílií

Uherské Hradiště

Slovácká stopa ve Wembley i s Brazílií

Za měsíc čeká českou fotbalovou reprezentaci vstup do kvalifikace o EURO 2020. V Londýně proti Anglii a...

25. 2. 2019
Specialista na penalty nejsem

Uherské Hradiště

Specialista na penalty nejsem

Vlastimil Daníček se v zápase s Karvinou ukázal jako pravý lídr. Zodpovědnost proměnit pokutový kop na sebe...

20. 2. 2019
Šance jsme měli proměnit

Uherské Hradiště

Šance jsme měli proměnit

Slovácko chtělo potvrdit bodový zisk z derby a to se mu beze zbytku podařilo. "Chtěli jsme začít...

20. 2. 2019
TOPlist