FacebookYoutubeInstagram

ČSK míří do MSFL, ale bez fanfár! Zklamání bylo silnější

Uherský Brod Fotbal 14. 6. 2017
ČSK míří do MSFL, ale bez fanfár! Zklamání bylo silnější
Foto: sal

Fotbalisté Uh. Brodu neudrželi první místo

Vztek, smutek a zklamání. I když fotbalisté ČSK Uherský Brod po dlouhých devatenácti letech postoupili do MSFL, šampaňské zůstalo v ledničce… Nikdo neměl chuť na oslavy. Svěřenci trenéra Martina Ondy totiž v bitvě se Slavičínem nevydolovali potřebné tři body a přišli v cílové rovince o první místo. I tak ale míří o patro výš.

„Zklamání je silnější než radost z postupu, ale věřím, že brzy vyprší. I když jsme moc chtěli vyhrát a byli jsme opravdu blízko, nepřálo nám štěstí. Soupeř byl bezesporu kvalitní, ale polovinu druhé půle třeba proležel,“ shrnul smutnou bezbrankovou remízu Onda.

I tak ale na lavičce Uherského Brodu zažívá největší úspěch kariéry. Třetí ligu ještě netrénoval. A to je třeba oslavit. S vínem nebo slivovicí u něj ale neuspějete… „Už se těším na plzeňské pivo. A asi nezůstane u jednoho. Ale obávám se, že do mě nakonec kluci nalijí i něco jiného,“ dodal s nečekaným úsměvem Onda.

Za devadesát minut souboje se Slavičínem totiž projevoval úplně jiné emoce, nejčastěji gestikuloval směrem k rozhodčím a hlavnímu dokonce po jednom ze sporných verdiktů ironicky zatleskal… „Kúdela dostal ránu pěstí do obličeje, což viděli všichni, ale viník nedostal ani žlutou kartu. To už bylo moc,“ vysvětlil Onda. „Remíza nás mrzí. Když už jsme smazali velký podzimní náskok Hodonína, je škoda, že jsme vedení neudrželi. Měli jsme to ve vlastních rukou, můžeme vinit jen sami sebe,“ posteskl si Lubomír Blaha, nejzkušenější borec týmu, který střídal v 76. minutě. „Chtěl jsem dát gól, to je jasné, ale nešlo to. Nebyli jsme dostatečně přesní a důrazní v koncovce. I když jsme nehráli proti žádným popelnicím, bylo v našich silách vyhrát,“ věděl Blaha.

Broďané tak zakotvili na druhé příčce se ziskem málovídaných 73 bodů, když je o vítězství připravil horší vzájemný zápas s Hodonínem.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy sekretariátu OFS Zasedání VV OFS UH se koná dne 13. 6. 2017...

14. 6. 2017
Slovácko kvete mládím, vyrobilo 22 reprezentantů

Uherské Hradiště

Slovácko kvete mládím, vyrobilo 22 reprezentantů

Deset odchovanců z vlastní fotbalové líhně v ligovém týmu, dvaadvacet reprezentantů v různých mládežnických reprezentacích vícero států,...

14. 6. 2017
Superpohár uvidí Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Superpohár uvidí Uherské Hradiště

Vítězové českého a slovenského poháru zkříží zbraně na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Zlín se Slovanem...

12. 6. 2017
Chytat v 66? Pro Kroebla žádný problém

Uherské Hradiště

Chytat v 66? Pro Kroebla žádný problém

Internacionálové Slovácké Slavie Uherské Hradiště už o budoucnost nemají obavy. I když generace hráčů kolem Kromsiána, Botka...

10. 6. 2017

Související

Strání

Bojovali i v deseti

Blansko - Strání 4:2 (2:1) Po domácí kanonádě v minulém kole vyrazili fotbalisté Strání do Blanska, kde...

Strání

Šance se musí proměňovat

Šumperk - Strání 4:1 (2:0) Po dvou domácích zápasech vyrazili Straňané na hřiště druhého celku tabulky do...

Strání

Šebesta spílá rozhodčím

Břeclav - Strání 4:2 (2:2) Už ve 2. minutě po hrubce hostující obrany se Břeclav ujala vedení....

Strání

Šok přišel v závěru

Strání - Polná 0:1 (0:0) Až velmi krutě skončilo domácí utkání pro Strání, které hostilo Polnou. Ta...

TOPlist