FacebookYoutubeInstagram

Finále Poháru OFS: Jankovice složily reparát, trofej trefil Šustr

Uherské Hradiště Fotbal 5. 6. 2019
Finále Poháru OFS: Jankovice složily reparát, trofej trefil Šustr
Foto: sal

Fotbalisté z Chřibů slaví historický úspěch

Fotbalisté TJ Sokol Jankovice reparát zvládli, na druhý pokus vyhráli finále Poháru OFS Jarošovského pivovaru a postarali se o nejcennější zápis do sedmaosmdesátileté historie klubu! Prestižní trofej v souboji s TJ Slavoj Jarošov, pohárovým šampionem z roku 2016, trefil deset minut před koncem zkušený Václav Šustr.

„Vrátili jsme se pro výhru, která nám před rokem proklouzla mezi prsty. Je to super, hodně kluků přitom hraje se sebezapřením, se zaťatými zuby. Smekám před Jarošovem, který výkonem potvrdil, že semifinálové vyřazení Slavkova nebylo náhodné,“ svěřil se bezprostředně po finále Vlastimil Pól, trenér Jankovic.

Jeho družina měla parádní start. Dvacet minut soupeře ždímala jako citrón, ale střelecky se prosadila jen jednou. Kdyby přitom výběr z Chřibů vedl 3:0, nikdo by se nedivil. „Zakončení je naše největší bolest,“ posteskl si Pól. „Byli jsme hodně nervózní a měli respekt ze soupeře,“ vysvětloval počáteční útlum Pavol Hyža, kouč Jarošova. Jakmile se jeho svěřenci oklepali, měli více šancí, ale dokázali jen vyrovnat a ve druhé půli po rychle rozehraném autu Jankovic inkasovali.

„V kritických okamžicích nás podržel gólman Remeš, který je jedním z nejlepších na okrese. A jsem moc rád, že Vašek Šustr prodal, co umí, je to náš žolík,“ smál se spokojený Pól.

Jeho protějšek byl logicky zklamaný, jen těžko hledal slova. „Porážka ve finále zamrzí, udělali jsme pro vítězství maximum, ale měli smůlu v koncovce. Když jsme inkasovali podruhé, klukům už chyběly síly na vyrovnání, gól je srazil i psychicky,“ reagoval Hyža. Jarošovští si tak dárek k 90. výročí založení klubu nenadělili. „Je to škoda, ale třeba si to za rok zopakujeme jako Jankovice,“ zamýšlí se Hyža.

„I tak to byl ale pro kluky zážitek, fanoušci obou týmů vytvořili vynikající atmosféru,“ dodal Hyža. „Jsme malá obec, asi dojeli úplně všichni,“ smál se Pól.

I když jeho výběr čeká ještě náročný finiš okresního přeboru, ve kterém bojují o postup do krajské I.B třídy, triumf neodmítl zapít. „Ale jen decentně, v neděli hrajeme ve Strání. Jaksepatří si oslavy užijeme až po sezoně,“ poznamenal trenér nového šampiona Poháru OFS.

Finále Poháru OFS: 2:1 (1:1)

Branky: V. Brázdil, Šustr - Příplata, žluté karty: R. Brázdil, Panáček, rozhodčí: Večeřa - Štulíř, Hříbek, 1398 diváků.

JANKOVICE: Remeš - Panáček, V. Brázdil, R. Brázdil (90. Zapletal), Daťko - Surovec, Šustr, T. Večeřa (69. Silný), M. Večeřa - Kubík (38. Hruška), Mikulica (85. Šilc).

JAROŠOV: Kotman - Brim (86. Roubínek), Jurča (90. Kolaja), Příplata, Marek Omelka (69. Trávník) - V. Jančík (46. Běťák), Martin Omelka, M. Jančík, Stojaspal (73. Němec) - Štolba, Komárek.

Autor: ceh

Vaše názory

Šumi chce Slovácko výš

Uherské Hradiště

Šumi chce Slovácko výš

Veliče Šumulikoski má za sebou tři čtvrtě sezóny v roli manažera A-týmu, v níž vyměnil fotbalový dres...

5. 6. 2019
Nejde vypustit fotbal

Uherské Hradiště

Nejde vypustit fotbal

Slovácko má za sebou první týden dovolené, o jejíž délku bojovali svěřenci trenéra Martina Svědíka i v...

4. 6. 2019
Na Slovácku startuje předprodej na ligu

Uherské Hradiště

Na Slovácku startuje předprodej na ligu

Právě dnes odstartuje pro fanoušky 1.FC Slovácko nová sezóna, která přinese na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty...

3. 6. 2019
Fotbal? Spíš nakopávaná

Uherský Brod

Fotbal? Spíš nakopávaná

Fotbalistky ČSK Uherský Brod v souboji sousedů z divizní tabulky překvapivě ztratily na Lapači všechny body. O...

1. 6. 2019
TOPlist