FacebookYoutubeInstagram

Finále poháru pohlídá video!

Uherské Hradiště Fotbal 31. 12. 2018
Finále poháru pohlídá video!
Foto: sal

SILVESTROVSKÉ ZPRÁVY

Fotbaloví fanoušci mají jistě ještě v živé paměti premiéru videorozhodčího na utkání prvoligového Slovácka. I když prvního prosince rozhodčí Radek Příhoda neustále odbíhal k monitoru a řešil situace jak ohledně karet, tak i samotných gólů, každopádně znamenala tato fotbalová vymoženost pro domácí modrobílé barvy důležité tři body. V příštím roce zamíří video na stadion Miroslava Valenty seniora minimálně v jednom případě. V pátek 31. května od 18 hodin totiž videorozhodčí pohlídá finále okresního poháru. „Zatím jsem tuto novinku nechtěl ventilovat. Měl jsem v plánu vše oznámit až na našem únorovém setkání se zástupci klubů na valné hromadě. Ale jak je vidět, tak před novináři se nedá nic utajit,“ neskrýval rozčarování nad prozrazením informace ohledně finále poháru František Miko, předseda okresního fotbalového svazu v Uherském Hradišti.

Pro okresní fotbal to bude velký svátek, finále okresního poháru tak uvidí celá republika. „První návrh padl při návštěvě předsedy Malíka v září během utkání reprezentace. Protože děláme nejlepší okresní fotbal na Moravě, tak se mě zeptal na možnost videorozhodčího na jedno utkání okresního fotbalu. Ani chvíli jsem neváhal a navrhnul finále poháru. Po konzultaci s ligovou asociací, která o nasazení spolu s televizí rozhoduje, byl termín přijat beze zbytku,“ dodal Miko.

Pro kluby, které v polovině března čeká čtvrtfinále, je to velká výzva. Už samotné finále na prvoligovém stadionu je pro kluby velkou motivací, ale když u toho budou kamery, videorozhodčí a přímý přenos půjde do celé republiky, tak prestiž stoupá. „Do finále jsme se chtěli probojovat tak jako tak, ale když se na to bude koukat celá republika, půjdeme za vítězstvím,“ nechal se slyšet Milan Sentl z jankovického týmu.

Už dnes je jasné, že hlavního rozhodčího bude nominovat přímo fotbalový svaz v Praze. „Výběr asistentů už bude na nás. Během jarní části budu pravidelně objíždět jednotlivé zápasy a sledovat, jak si který rozhodčí vede. Podle toho pak udělám nominaci na asistenty, kteří se budou muset naučit ovládat komunikační zařízení, ale i to doufám zvládnou a neudělají ostudu,“ uvedl Zbyněk Vlčnovský z komise rozhodčích okresního fotbalového svazu.

Autor: sal

Vaše názory

Slovácko čekají zásadní změny, je na spadnutí fúze s nenáviděným Zlínem?

Uherské Hradiště

Slovácko čekají zásadní změny, je na spadnutí fúze s nenáviděným Zlínem?

Zlínskému hejtmanství už došla trpělivost. Neustálé žádosti o sportovní dotace už přerostly únosnou mez. Hejtman Jiří Čunek...

31. 12. 2018
Zima ve Slovácku

Uherské Hradiště

Zima ve Slovácku

Hned po Novém roce vyrazí fotbalisté Slovácka za teplem do Turecka. "Nevíme, jaké tady bude počasí a...

20. 12. 2018
Už to bylo podle představ

Uherské Hradiště

Už to bylo podle představ

Slovácko si pod trenérem Svědíkem připsalo v sobotu do tabulky devátý bod. Rozhodlo o něm v prvním...

19. 12. 2018
Zajícova trefa za tři body

Uherské Hradiště

Zajícova trefa za tři body

1.FC Slovácko - Dukla Praha 1:0 (1:0) Branka: 12. Zajíc. Rozhodčí: Franěk - Fišer Kožár. ŽK: 28....

19. 12. 2018
TOPlist