FacebookYoutubeInstagram

Jalubí potěšilo dětský domov

Jarošov Fotbal 1. 12. 2018
Jalubí potěšilo dětský domov
Foto: sal

V pivovaru si užívaly Jalubí a Záhorovice

Rok se sešel s rokem a brány Jarošovského pivovaru se otevřely vítězům čtenářské ankety Hvězdná jedenáctka. Slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM již několik let pořádá anketu, ve které fanoušci hlasují o nejlepším týmu z okresního přeboru a okresních soutěží. V loňském roce si vítězové ankety poprvé užili pohostinnost nově otevřeného Jarošovského pivovaru. A muselo se tam čtveřici klubů líbit až tak, že hned tři si účast na pivní párty po roce zopakovaly. Jako první padla volba na týmy z Jalubí a Záhorovic. Přičemž to byly právě Záhorovice, pro které to byla premiéra.

Ochutnávalo se přímo z tanku

Úderem sedmnácté hodiny se oba týmy poprvé uvítaly v útulné pivovarské místnosti zvané šalanda, kde na ně již čekaly čerstvě načepované orosené půllitry. Po nezbytném vyhlášení vítězů a předání diplomů, včetně společného focení, vyrazila první skupina, v tomto případě Záhorovice, na prohlídku pivovaru. Ta začínala v nově otevřeném muzeu, které mapuje dějiny vaření piva v Jarošově. A protože to byla pro Záhorovické první návštěva pivovaru, nešetřili zvídavými dotazy nejen na historii, ale hlavně výrobu piva. Velký úspěch měla ochutnávka sladu, ale hlavně pivo přímo z tanku. Adventní ležák či Jarošovský Šohaj měly velký úspěch. „Hvězdné jedenáctky se zúčastňujeme pravidelně, ale až letos se nám konečně podařilo vyhrát. Poctivě sbírala celá obec a vyšlo to. A jak je vidět, předchozí reportáže o parádní atmosféře a dobrém pivu opravdu nelhaly. Jsme maximálně spokojeni. Pivo chutná, prohlídka byla parádní a pivo přímo z tanku ještě lepší,“ prohlásil spokojený kapitán záhorovických fotbalistů Jiří Jál.

Záhorovice začaly výborně

Podobně si pochvalovali prohlídku a degustaci přímo z pivního tanku i Jalubští. Ti se před rokem v pivovaru utkali s Topolnou, kterou v pivním klání přímo v pivovaru porazili. „Kupony sbírala celá obec, dokonce proběhlo i hlášení v obecním rozhlase. Všem, kteří přispěli, děkujeme.

Pokud se bude soutěžit i příští rok, hodláme zaútočit na hattrick,“ smál se jalubský Jakub Žaluda. Na vítězství si věřili i letos. Jenomže hned první pivní disciplína, a to vypití tupláku piva, jim vůbec nevyšla. Za Jalubí bojoval Josef Sýkora, za Záhorovice Miroslav Andrlík. A byl to právě záhorovický borec, který za mohutného povzbuzování litr piva zvládl lépe než jeho soupeř. „Bylo to hodně náročné. Vypil jsem ho na třikrát a byl to asi můj druhý tuplák a asi i poslední v životě,“ smál se vítěz první disciplíny.

Nakonec rozhodlo brčko

V pivní štafetě už trio Jalubských Jan Tomáštík, Jan Botek a Pavel Ludva bylo lepší a záhorovické trio Viktor Šabršula, Zdeněk Dvořák a Zdeněk Kočí porazilo. První poločas skončil remízou 1:1. Do druhé půle ale opět nastoupili lépe hosté, v tomto případě Záhorovice. Druhý bod na jejich konto přidal Zdeněk Kočí, který v páce porazil Michala Zapletala. Ten měl sice hendikep v podobě zranění na levé ruce, ale přetláčelo se na pravou ruku. Závěrečná disciplína, ve které se hrálo o dva body, vypadala zpočátku docela nevinně. Natočený půllitr neskýtal žádnou záludnost, ovšem až do té doby, než se v něm těsně před startem objevilo brčko. To už smích přešel i dva borce, kteří se těšili, jak rychle ho vypijí. Jak se ukázalo, ani pití piva brčkem nebylo pro jalubského Pavla Ludvu problém. Za necelých jedenáct vteřin zmizelo pivo v jeho útrobách. Dva body znamenaly celkové vítězství 3:2.

Na Spartu půjdou děti

Za vítězství v pivních soutěžích si tentokrát Jalubí odneslo poukaz na jedenáct vstupenek na sobotní duel Slovácka a Sparty. „Jelikož jsme toho už vyhráli hodně a jsme rádi, že jsme v pivovaru, rozhodli jsme se, že výhru věnujeme dětskému domovu, aby se na fotbal podívaly i děti, které by se tam asi jinak nedostaly,“ prozradil krátce po vítězství kapitán Jalubí Jakub Žaluda. Sportovní gesto ocenili i Záhorovičtí. Na sobotní duel Slovácka a Sparty vyrazí jedenáct dětí z dětského domova v Uherském Ostrohu. 

Autor: sal

Vaše názory

V Ostravě to byl jen jeden malý krůček

Uherské Hradiště

V Ostravě to byl jen jeden malý krůček

Lepší ligovou premiéru si na lavičce 1.FC Slovácko Martin Svědík nemohl přát. Sebevědomý Baník Ostrava Slovácko porazilo...

1. 12. 2018
Výhru režíroval Havlík

Uherské Hradiště

Výhru režíroval Havlík

Sobotní duel ve Vítkovicích patřil Marku Havlíkovi. Byl u všech tří branek a úvodní trefou dal zapomenout...

28. 11. 2018
Výhru jsme si zasloužili

Uherské Hradiště

Výhru jsme si zasloužili

Martin Svědík si lepší premiéru na ligové lavičce Slovácka nemohl přát. Jeho svěřenci roztrhali na kusy favorita...

28. 11. 2018
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy KM KM OFS spolu s GTM připravuje pro všechny skupiny přípravek...

28. 11. 2018

Související

Jarošov

Adventní chvíle jedině s adventním speciálem

V Jarošovském pivovaru uvařili další speciál Jarošovská Adventní 14%. Jedná se o spodně kvašený světlý ležák s...

Slovácko

Svatý Martin přiveze speciál do Jarošovského pivovaru

V Jarošovském pivovaru započali novou tradici, která se váže ke svatému Martinovi. Každý rok chtějí z čerstvě...

Jarošov

Jarošovské pivo vám natočí sládci

V sobotu 28. září, v den svatého Václava, patrona Jarošovského piva, se od 10.00 v prostorech pivovaru...

Uherské Hradiště

Pivní maraton na náměstí oživí vizážistka

Deset druhů piva Jarošovského piva můžete v sobotu 25. května ochutnat na Masarykově náměstí v rámci čtvrtého...

TOPlist