FacebookYoutubeInstagram

Karanténa s fotbalem

Uherské Hradiště Fotbal 22. 4. 2020
Karanténa s fotbalem

Do Slovácka přišel z Líšně před třemi lety s vidinou ligové kariéry. Zatím zdolává sedmnáctiletý brankář Josef Andres schod za schodem. Momentálně je v širší tréninkové skupině gólmanů vedené zkušeným Petrem Drobiszem, ve které si čas od času zkouší, jak chutná ligový trénink. "Zápasy ale zatím chytám za U18, U19 a pár zápasů mám odchytáno i za béčko." Cestu vzhůru mu stejně jako ostatním přibrzdila koronavirová pandemie, která vyhnala fotbalisty z tréninkových hřišť do jejich domovů, kde zůstali ve spojení s trenéry jen prostřednictvím sociálních sítí.

"V kontaktu s trenéry jsme byli každý den, kdy nám kontrolovali individuální plány, které byly zaměřené spíše na kondici. Denně jsem byl v kontaktu i s Petrem Drobiszem, který mi zase dával brankářská doporučení. K tomu jsem si přidával ještě svoje věci. Na hřiště za barákem jsem například chodil trefovat výkopem basketbalovou desku z nějakých dvaceti metrů. Z deseti pokusů jich bylo tak sedm úspěšných," popisuje výsledek svého cvičení talentovaný Josef Andres.

Do ligového áčka mu ještě pár schodů zbývá, a tak se bude muset stejně jako další mladí fotbalisté smířit s rozhodnutím výkonného výboru FAČR, které ukončilo všechny soutěže, tedy i dorostenecké.  "Zatím chodím s kamarády, kteří hrají v Brně, na hřiště a tam zkoušíme různé věci, které známe z tréninků, a čekáme, kdy nám situace umožní připravovat se opět v klubu," vyhlíží návrat mezi slovácké tyče další z golmanských talentů Slovácka.     

Autor: rek
Inzerce

Vaše názory

Kopal si jen s bráchou

Uherské Hradiště

Kopal si jen s bráchou

Bez fotbalu je měsíc a bez pořádného utkání bude minimálně dalších šest týdnů. Lukáš Sadílek si sice...

22. 4. 2020
e:LIGA: Trmal udělal čtvrtfinále. A teď derby!

Uherské Hradiště

e:LIGA: Trmal udělal čtvrtfinále. A teď derby!

Příjemné zpestření spojené s dobrou věcí. Dvanáctka ligových fotbalistů se zapojila do turnaje Datart e:LIGA Challenge v...

21. 4. 2020
Juniorky si na pohár nesáhnou

Uherské Hradiště

Juniorky si na pohár nesáhnou

Své soupeřky válcovaly. Zakoply jen na Spartě prohrou 1:2 a na penalty prohrály na Slavii. Ve zbývajících...

20. 4. 2020
Ligoví fotbalisté dostali zelenou

Uherské Hradiště

Ligoví fotbalisté dostali zelenou

Tak to vypadá, že aspoň hráči se ligy přece jen dočkají. Vláda postupně zmírňuje utažené opasky nouzového...

20. 4. 2020
TOPlist