FacebookYoutubeInstagram

„Kuzma je takový boršický Horváth“

Boršice Fotbal 25. 10. 2012
„Kuzma je takový boršický Horváth“

Krajský přebor se mění v one team show! Fotbalisté Boršic totiž připomínají buldozer, který nic nezastaví. Svěřenci kouče Pavla Šimečka po třetině „závodu“ kralují čtrnáctičlennému pelotonu se sedmibodovým náskokem a naprosto zaslouženě si užívají pozice lídra, který ztratil pouhopouhé tři body. A aktuálně se pyšní devítizápasovou vítěznou sérií (skóre 28:9).

„Každá série jednou skončí, nemůžeme vyhrávat věčně. Ale věřím, že se porážce ještě pár kol ubráníme,“ nemá hlavu v oblacích Vladimír Varmuža, sportovní manažer klubu, který v sobotu vyhrál i na půdě Chropyně (2:1). „Měli jsme trošku i štěstí, zápasu by možná více slušela remíza. Soupeř byl však v útoku neškodný,“ říká Varmuža.

Boršice už loni brázdily špici krajského přeboru a jednu chvíli dokonce bušily na divizní brány. Největšími hvězdami klubu zpod Buchlova jsou zkušení Jan Kuzma (39 let), Václav Činčala (38) a David Kopčil (35), které doplňuje dravé mládí s věkovým průměrem zhruba 22 let. V čem spočívá kouzlo Boršic? „Zkušenému triu se vyhýbá zranění a mladí se jim chtějí vyrovnat. A navíc jsme v létě rozšířili kádr, do kterého jsme přivedli trio posil Šustr, Klvaňa, Mušálek, kteří si hned řekli o základní sestavu,“ odpovídá manažer.

Největší ikonou je však středopolař Jan Kuzma. I když v prosinci oslaví čtyřicáté narozeniny, je nepostradatelným článkem. „Je to takový boršický Horváth,“ usmívá se Varmuža. „I když fyzicky trošku strádá, stále má cit pro hru, umí rozdávat balony a má skvělou kopací techniku,“ nešetří chválou. Kuzma se navíc podílí i na střelecké produkci týmu, aktuálně má na kontě čtyři góly. Nejpilnějším kanonýrem je však rychlonohý Manfred Konrád s 8 zásahy do černého, o gól zpět je dříč Martin Dufek a pětkrát se trefil do černého ostřílený Václav Činčala. „Vašek těží z prvoligových zkušeností a navíc se udržuje i ve výborné fyzické kondici,“ říká na adresu bývalého prvoligového borce 1.FC Slovácko, Bohemians Praha a Zlína. „Kluci navíc táhnou za jeden provoz, dokáží na hřišti zaskočit jeden za druhého,“ poznamenal Varmuža, kterému náladu kazí jen mládež. Za výsledky prvního týmu totiž pokulhává.

I když Boršičtí vládnou krajskému přeboru, o postupu se nikdo nebaví. Ani v tichosti. „Vždyť je to předčasné, máme za sebou třetinu soutěže. Za pár kol může být všechno jinak. O postupových ambicích nechci ani spekulovat,“ reagoval Varmuža. Každopádně ale postup do divize by byl určitě nejlepším dárkem k 80. výročí založení klubu... 

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Bojkovjané i v deseti vybojovali bod

Slovácko

Bojkovjané i v deseti vybojovali bod

Ořechov - Březolupy 4:1 (3:0) Celá první půle se hrála v režii domácích, kteří od...

25. 10. 2012
Broďané nadělovali

Slovácko

Broďané nadělovali

Vlachovice - Uh. Brod 0:4 (0:2) Hosté byli fotbalovější a těžili z dobré kombinace a dobře...

25. 10. 2012
Slovácko drama nepřipustilo

Slovácko drama nepřipustilo

Po nevydařeném utkání na severu Moravy si chtěli fotbalisté spravit chuť před vlastními fanoušky proti Rosicím. Kromě...

24. 10. 2012
Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště

Vlastimil Daníček měl náročný týden. Ještě v úterý hájil české barvy v Jekatěrinburgu při odvetě baráže na...

24. 10. 2012

Související

Slovácko

Zlý sen Boršic

Nevšová - Hluk 3:2 Hosté nezačali zrovna na jedničku, nejlepší hráč domácí Tomšů zůstal chvíli nehlídán a...

Slovácko

Derby bez branek

Hluk - Boršice 0:1 PK Okresní šlágr krajského přeboru vidělo na podmáčeném hřišti po hasičských závodech v...

Slovácko

Boršice přidaly další tři body

Brumov - Boršice 0:1 Povzbuzeny první výhrou v soutěži vyrazily Boršice na hřiště třetího Brumova. A i...

Slovácko

Boršice opět s přídělem

Skaštice - Boršice 10:1 (4:0) V souboji týmů z opačných konců tabulky byl favorit utkání jasný. Vedoucí...

TOPlist