FacebookYoutubeInstagram

Ligoví fotbalisté dostali zelenou

Uherské Hradiště Fotbal 20. 4. 2020
Ligoví fotbalisté dostali zelenou

Tak to vypadá, že aspoň hráči se ligy přece jen dočkají. Vláda postupně zmírňuje utažené opasky nouzového stavu a do její benevolence se dostali i profesionální sportovci. Účinný lobbing Ligové fotbalové asociace (LFA) směrem k ministerstvu zdravotnictví přinesl ovoce. LFA vypracovala podmínky, ve kterých by se ligoví fotbalisté mohli připravovat, a se zdravotníky našla společnou řeč. „Předně bych rád poděkoval panu profesorovi Chlíbkovi z Klinické skupiny COVID-19 ministerstva zdravotnictví a následně i samotnému ministerstvu za vstřícnou spolupráci. Profesionální fotbalisté jsou pro kluby hlavní aktivum. Proto je důležité a podstatné, aby si udržovali svou výkonnost, což v předchozích týdnech nebylo příliš možné. Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink,“ vysvětlil důvody tlaku LFA její předseda Dušan Svoboda.

Podmínky, na kterých se LFA shodla s ministerstvem zdravotnictví, však mají k fotbalovému ideálu daleko. Předně trénink by měl probíhat ve skupinách maximálně o osmi hráčích. Navíc by měl být dodržován dvoumetrový odstup, což znemožňuje soubojová cvičení. Kbelík s dezinfekcí u postranní čáry je samozřejmostí. Výrazně omezeny jsou také možnosti kontaktu hráčů s realizačním týmem a na sprchu po tréninku v kabině musí hráči zapomenout úplně. Na trénink se musí dopravit individuálně a bezprostředně po jeho skončení hned opustit tréninkový areál.

Slovácko se na trávník vrátí za týden. "Původní diskutovaný termín restartu sezóny byl 16. května a k němu jsme hráče také připravovali a uzpůsobovali tomu kondiční dávky. V minulém týdnu měli po dvojicích připravena už i cvičení s míčem. S posunem až na 8. červen si můžeme dovolit v tomto týdnu dát hráčům čas na odpočinek a v přípravě budeme pokračovat příští pondělí. Do termínu, který umožní pořádat fotbalová utkání, budeme mít na přípravu šest týdnů, což je klasické časové rozmezí pro dobrou přípravu," nebojí se odložení restartu letošní sezóny trenér Martin Svědík. Týdenní volno může být pro hráče letos jediné, protože není vyloučený scénář, že stávající ligový ročník se může hrát do konce července a po administrativní přestávce na něj hned naváže ročník nový. "To jsou spekulace. LFA zatím neurčila ani termíny pro dohrání letošního ročníku," nechce předjímat další vývoj fotbalového léta kouč Slovácka.

 

Autor: rek
Inzerce

Vaše názory

Místo ligy vystudoval Barcelonu

Uherské Hradiště

Místo ligy vystudoval Barcelonu

Komplikovaná zranění mu zhatila sen o profesionální fotbalové kariéře, ale hned vzápětí si dvaadvacetiletý Richard Vaďura našel...

18. 4. 2020
Švancara: Možná ještě dlužím za okno v divadle

Uherské Hradiště

Švancara: Možná ještě dlužím za okno v divadle

Petr Švancara, odběhal na českých ligových trávnících čtrnáct sezón odehrál 309 utkání a v nich nastřílel 59...

17. 4. 2020
Pauza už je dlouhá

Uherské Hradiště

Pauza už je dlouhá

Fotbalová pauza nabírá velkých rozměrů. Hráči se spolu neviděli už měsíc. Každý prožívá fotbalové odloučení po svém,...

16. 4. 2020
„Nohy mě svrbí čím dál víc, míč mi strašně chybí“

Uherský Brod

„Nohy mě svrbí čím dál víc, míč mi strašně chybí“

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod mají po sezoně! Z jarních odvet přitom odehráli jediný zápas, ve kterém...

16. 4. 2020
TOPlist