FacebookYoutubeInstagram

Nemají hráče, odvrátí osud Břestku?

Kudlovice Fotbal 6. 8. 2015
Nemají hráče, odvrátí osud Břestku?

Na konci minulé sezony utekli fotbalisté Kudlovic hrobníkovi z lopaty v posledním kole a slavili záchranu v okresním přeboru. Týden před startem nového ročníku však řeší, s kým vlastně budou hrát a jestli vůbec do soutěže nastoupí. „Nemáme hráče. Z týmu odešlo pět hráčů a nové nemůžeme sehnat. Aktuálně řešíme co dál, jestli zůstat v okresním přeboru, nebo to tady úplně zrušit. Týden před startem soutěže to není nic příjemného,“ uvedl zklamaný Zdeněk Jabůrek, sekretář klubu, který se kolem fotbalu točí už 40 let.

V čem je tedy zakopaný pes? „Generační problém,“ dodává Jabůrek. Kudlovice, které ještě nedávno hrály v krajských soutěžích, nikdy na odchovancích svůj tým nestavěly. Většina hráčů byla na hostování. Jenomže letos situace dospěla tak daleko, že se začíná podobat té, která nastala v Břestku. Ten před dvěma lety taky kvůli nedostatku hráčů skončil s fotbalem. „Nemáme prostě vlastní hráče. Aktuálně je nás třináct, z toho pět kluků chodí na směny, takže ne vždy můžou být k dispozici. Nové sháníme, kde se dá, ale nedaří se. Měli jsme hrát přátelák, ale vůbec jsme se neposkládali. Další trénink máme v úterý, tak uvidíme, jestli má vůbec smysl pokračovat,“ krčil rameny trenér Petr Ježek, bývalý bombarďák Slovácké Slavie Uherské Hradiště.

O situaci v Kudlovicích je už informovaný i předseda Okresního fotbalového svazu František Miko, pro kterého by odstoupení Kudlovic bylo velkým zklamáním. „Věřím, že se situace uklidní a Kudlovice o víkendu nastoupí. V opačném případě se situací bude zaobírat sportovně-technická komise, která rozhodne, co bude následovat,“ uvedl Miko. 

Autor: sal

Vaše názory

Fotbalový podzim zvedá oponu

Slovácko

Fotbalový podzim zvedá oponu

O víkendu naplno vypuknou boje na okresních trávnících. Přestupy jsou v plném proudu a díky novému systému...

6. 8. 2015
Obhájce končí

Slovácko

Obhájce končí

Fotbalisté Nedachlebic triumf v Poháru hejtmana Zlínského kraje nezopakují. Obhájce trofeje vyhořel na půdě Dolního Němčí, odkud...

5. 8. 2015
Pohled ze hřiště

Uherské Hradiště

Pohled ze hřiště

Zklamání ze ztráty bodů v sobě nesl po utkání Jiří Valenta. "Do zápasu jsme chtěli vletět s...

5. 8. 2015
Zápas neprohráli mladí a nezkušení

Uherské Hradiště

Zápas neprohráli mladí a nezkušení

Teplice hrály podruhé za sebou v domácím prostředí a po dvoubodové ztrátě z premiéry s Olomoucí v...

5. 8. 2015
TOPlist