FacebookYoutubeInstagram

Nemůžeme se ohlížet doprava ani doleva

Uherské Hradiště Fotbal 14. 10. 2019
Nemůžeme se ohlížet doprava ani doleva
Foto: sal
Inzerce

Reprezentační áčko v pátek večer v zápase s Anglií šokovalo Evropu, jejich mladší kolegy čeká dnes v podvečer také ostrovní výzva. Výhra nad Skotskem je k dalšímu vývoji kvalifikační skupiny na EURO U21 klíčová.

Na duel, který začne na stadionu MIroslava Valenty dnes v 17.00 hodin, připravuje "lvíčata" i asistent hlavního kouče Jiří Kohout.

Po remíze 1:1 s Řeckem v Karviné vás čeká Skotsko, které sice zvítězilo v Chorvatsku, ale ztratilo doma s Litvou. Skotové jsou v tabulce před námi, takže nám nezbývá nic jiného než myslet na vítězství. Co nás dnes navečer bude čekat?

Opravdu se nemůžeme dívat doprava ani doleva a musíme vyhrát! Čeká nás odlišný tým, než byli Řekové, kteří jsou techničtější a ofenzivněji zajímavější. Skotský tým je výborně organizovaný do defenzivy. Na druhou stranu mají zajímavý rychlý přechod do útoku a fantastického útočníka na hrotu.

Z pohledu fanoušků je podle vás atraktivnější Řecko, nebo Skotsko?

Zajímavá otázka. Myslím, že přece jen víc tíhneme k ostrovní kopané. Anglie, Irsko, Skotsko, ... to jsou fotbalově zajímavé adresy. Fanoušci by ale měli přijít hlavně na nás.

Na koho se mohou těšit konkrétně v dresu Skotska?

Určitě na hrotového útočníka Frasera Hornbyho, který patří Evertonu a hostuje v belgickém Kotrijku. Je schopný podržet míč, ale také si umí vypracovat sám brankovou příležitost a jít do zakončení. Skotsko je ale především týmový výkon, založený na bojovnosti, organizaci hry, energii v týmu, jeho soudržnosti. Podobné vlastnosti věřím zdobí i náš tým.

Pro fanoušky bude určitě největším lákadlem start pětice hráčů, kteří mají vazbu na Slovácko. Sadílek, Trmal, Šašinka, Holík, Janošek. Je to shoda okolností, že Slovácko má takové zastoupení v reprezentaci?

Dlouhé roky jsem pracoval u mládeže, takže Slovácko vnímám jako líheň talentů. Když se podíváte na ligový kádr, tak tam byla vždy spousta hráčů, které si vychovali, vypiplali od dětství až do áčka. Slovácko je určitě z mého pohledu jednou z bašt fotbalové mládeže u nás. Sice malé město, ale fotbalově hodně zajímavý region. Současná pětice "lvíčat" je toho jen důkazem.

Autor: rek

Vaše názory

Spolu za Slovácko i reprezentaci

Uherské Hradiště

Spolu za Slovácko i reprezentaci

Oba jsou svázaní se Slováckem. I když každý jinak. Dvacetiletý Michal Sadílek si v něm vyšlapal svoji...

14. 10. 2019
Tři body zajistil žolík Strožová

Uherské Hradiště

Tři body zajistil žolík Strožová

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko potvrdily roli favoritek, když v Kněžpoli porazily poslední Pardubice. Po polovině základní části...

14. 10. 2019
Slovácká pětice dnes proti Skotům

Uherské Hradiště

Slovácká pětice dnes proti Skotům

Na Slovácku gradují přípravy na letošní největší fotbalový svátek. Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty bude hostit kvalifikační...

14. 10. 2019
Šašinka: Video na každý zápas

Uherské Hradiště

Šašinka: Video na každý zápas

Ondřeji Šašinkovi působení na Slovácku evidentně svědčí. V pátek zaznamenal už svoji čtvrtou branku v jeho dresu...

9. 10. 2019
TOPlist