FacebookYoutubeInstagram

Opavský Jurečka pod stromeček Slovácka

Uherské Hradiště Fotbal 20. 11. 2019
Opavský Jurečka pod stromeček Slovácka
Inzerce

1.FC Slovácko v těchto dnech nabírá síly k závěrečným zápasům letošního roku, který je zatím plný úspěšných výsledků a fanoušci začínají pošilhávat po čelu tabulky. Manažer ligového týmu však stojí nohama pevně na zemi. "Vloni jsme hráli o záchranu a myslím, že pro stabilní vzestup je potřeba projít určitými fázemi postupně. Proto si dáváme vždy jen jeden, konkrétní cíl: Vyhrát nejbližší zápas!" říká rázně Veliče Šumulikoski, ale zároveň nechce prohazardovat rekordní počet bodů, které má Slovácko na kontě. "Určitě vsadíme na důkladnou zimní přípravu a budeme chtít malinko okysličit kabinu. Uvidíme, jaký výsledek to po skončení sezóny přinese."

Pro přípravu na jarní boje použije Slovácko i v letošní pauze osvědčený recept. Dvě zahraniční soustředění a jen krátký domácí meziblok. Přesto k jedné změně dojde. "První soustředění absolvujeme v chorvatském Umagu. V sedmi dnech nás čeká koktejl kondice s herními prvky a třemi zápasy. Dva chceme sehrát s prvoligovými týmy Chorvatska a jeden zápas se slabším soupeřem. Po krátkém domácím mezibloku vyrazíme na jedenáct dní do Turecka, kde budeme ladit herní formu. Sehrát bychom na Turecké riviéře měli čtyři utkání. Detaily ale zatím ještě upřesňujeme. Přece jen je stále ještě dost času," nechce se pouštět do jmen soupeřů Veliče Šumulikoski.

Že to s okysličením kabiny myslí ve Slovácku vážně, ukazuje i aktivita modrobílých na hráčském trhu. Jestliže v předchozích sezónách fanoušci vyhlíželi nové tváře až po Třech králích, letos si budou moci dát fotku první posily už pod stromeček. "Potvrzen máme přestup Václava Jurečky z Opavy, který se zapojí naplno do přípravy hned od jejího začátku," nadělil první vánoční dárek svým fanouškům manažer ligového týmu 1.FC Slovácko. V Jurečkovi přijde na Slovácko zkušenost i perspektiva. Pětadvacetiletý, sto osmdesát dva centimetrů vysoký ofenzívní záložník má za sebou úspěšné dva roky v dresu Opavy, kde byl až do svého vyřazení z kádru, kvůli neochotě prodloužit smlouvu, základním kamenem loňské slezské záchrany. Za dva roky si připsal třiatřicet startů a v nich se třikrát trefil do sítě soupeřů.       

Autor: rek

Vaše názory

Na EURO z plzeňské spilky

Slovácko

Na EURO z plzeňské spilky

Čtveřici zástupců měl Zlínský kraj ve čtvrteční fotbalové bitvě o Evropu, ve které svěřenci Jaroslava Šilhavého a...

19. 11. 2019
Daníček a spol. podpořili Movember

Uherské Hradiště

Daníček a spol. podpořili Movember

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko se zapojili do kampaně Movember, která upozorňuje na prevenci boje proti rakovině varlat...

18. 11. 2019
Gambrinus Cup už po devatenácté

Uherský Brod

Gambrinus Cup už po devatenácté

Tradiční turnaj Gambrinus Cup v Uherském Brodě opět nechybí v přípravném kalendáři fotbalových klubů na Uherskohradišťsku. Už...

13. 11. 2019
Hvězdná „11“: Topolná a nováčci míří do Jarošovského pivovaru!

Uherské Hradiště

Hvězdná „11“: Topolná a nováčci míří do Jarošovského pivovaru!

Potřetí bude slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM ve spolupráci s Jarošovským pivovarem pořádat v jeho útrobách...

13. 11. 2019
TOPlist