FacebookYoutubeInstagram

Ořechov sestupuje.A kdo dál?

Slovácko Fotbal 12. 6. 2019
Ořechov sestupuje.A kdo dál?

Fotbalové sezoně zvoní umíráček, už o víkendu uzavře další kapitolu! Kde zavládne smutek a kde radost? DOBRÝ DEN S KURÝREM exkluzivně přináší postupovou a sestupovou matematiku napříč všemi soutěžemi od první ligy až po okresní soutěže. Analýza přitom vychází z předpokladu, že týmy, které si na hřišti vybojovaly postup, svého práva využijí.

Už čtrnáct dní je jasné, že Fortuna ligu opouští Dukla Praha, kterou nahradily České Budějovice. Z druhé ligy sestoupily Znojmo a Táborsko. Jelikož Znojmo patří územně na Moravu, MSFL zamávají čtyři týmy - aktuálně Valašské Meziříčí, Hulín, Vrchovina a Rýmařov. Kvarteto nahradí zálohy prvoligového Baníku Ostrava, Zlína, Olomouce a Slovácka. Soutěž se od nové sezony nafoukne z 16 na 18 týmů, posledními dvěma nováčky budou vítězové divizí D a E, momentálně Blansko a Slavičín.

K největším změnám dochází v moravských divizích. Jestliže letos bojovalo ve dvou skupinách 32 týmů, od nové sezony se rozšíří na 42 týmů ve třech skupinách po čtrnácti. Divizi totiž doplní béčka Jihlavy, Zbrojovky Brno, Karviné a Třince a kromě vítězů krajských přeborů ještě nejlepší tým z druhého místa. Štěstí by se aktuálně usmálo na Polanku.

Jelikož ani jeden sestupující z divizí není ze Zlínského kraje, žádná sestupová lavina letos regionální týmy nepostihne. Všechny krajské soutěže opustí pouze nejslabší, aktuálně Juřinka, Brumov B, Ořechov, Hutisko, Kostelec u Holešova a Březolupy.

Postup z okresního přeboru si zajistily Jankovice, sestup čeká na tři nejhorší, ke včerejšku Horní Němčí, Bánov, Polešovice. V elitní okresní lize je nahradí vítězové okresních soutěží - Huštěnovice, Hluk B, Záhorovice.

Mohutnější sestupová lavina sice není zcela vyloučená, ale je málo pravděpodobná.

Když první čtyři týmy krajského přeboru postupně odmítnou postup, z nižších soutěží sestoupí vždy i předposlední mančaft. 

Autor: ceh, sch

Vaše názory

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy VV • VV OFS děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě a...

12. 6. 2019
Slovácko má licenci GOLD

Uherské Hradiště

Slovácko má licenci GOLD

Prvoligoví fotbalisté jsou v polovině dovolené a v jejím průběhu zakončily sezónu i mládežnické celky. Jediný otazník...

12. 6. 2019
Osud žen ČSK je zatím nejistý

Uherský Brod

Osud žen ČSK je zatím nejistý

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod mají po sezoně, v závěrečných dvou zápasech nezískaly ani bod a vyfasovaly...

10. 6. 2019
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy STK STK projednala doplněný protest St. Hrozenkova. Výsledek 1:0 nezměněn (dle SŘ...

5. 6. 2019
TOPlist