FacebookYoutubeInstagram

Osiřelého trenérského žezla ČSK se ujímá Miroslav Ondrůšek

Uherský Brod Fotbal 11. 7. 2019
Osiřelého trenérského žezla ČSK se ujímá Miroslav Ondrůšek
Foto: František Blaha
Inzerce

Broďané se chtějí vyhnout bojům o záchranu

Fotbalisté ČSK Uherský Brod už znají jméno nového trenéra! Na osiřelou lavičku po odchodu kouče Martina Ondy usedl Miroslav Ondrůšek, odchovanec klubu a bývalý prvoligový gólman 1.FC Synot. Premiérový přípravný zápas s Púchovem však tým odehrál ještě bez něj, po návratu z dovolené totiž převezme otěže až dnes.

„Vybírali jsme z vícero kandidátů, u některých jsme však narazili na finanční požadavky. A tak jsme nakonec vsadili na odchovance uherskobrodské kopané, který ještě před čtyřmi lety seděl v kabině,“ potvrdil Josef Hamšík, předseda klubu od Olšavy. „Určitě jej nečeká lehká úloha, jeho předchůdce nasadil laťku hodně vysoko,“ uvědomuje si Hamšík.

Čtyřiačtyřicetiletý Miroslav Ondrůšek přichází do Uherského Brodu z třetiligové otrokovické Viktorie, kde působil jako asistent Michala Hubníka. Ještě předtím vedl při trenérské premiéře Nivnici. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2015, nejslavnější okamžiky zažil v barvách 1.FC Synot, kdy si na konto připsal i 17 prvoligových startů. Jeho dalšími štacemi byly Zlín, Kroměříž nebo HFK Olomouc.

V roli hlavního kouče Ondrůška čeká největší výzva. „Čeká nás těžká sezona, soutěž se rozšiřuje o béčka prvoligových klubů. Určitě nepočítám s bojem o postup, ale nechci hrát ani o záchranu. Ideál je klidný střed,“ stanovil novému trenérovi cíle Hamšík. Otázkou je, s jakým kádrem na nelehkou misi vyrazí.

U Olšavy totiž zatím počítají jen ztráty, z kabiny už zmizeli M. David (ukončil kariéru), Ťok s Blanařem (zamířili za štěstím do Rakouska) a Hruboš, který se upsal Strání. V jeho stopách nejspíš půjdou i Michalec s Holíkem, kteří Na Zelničkách na jaře hostovali. „Za odcházející hráče hledáme adekvátní náhradu, abychom udrželi kvalitu, několik borců vyzkoušíme v přípravě. Jejich jména je zatím zbytečné prozrazovat, konkurence nespí,“ poznamenal Hamšík.

Broďané zahájili krátkou letní přípravu v pátek, v sobotu pak v úvodním přátelském zápase podlehli Púchovu 4:1. V itineráři ještě mají souboje v Líšni (13. července, 10 hod.), v Myjavě (20. července, 19 hod.) a generálku sehrají na Orelském stadionu proti 1.FC Slovácko B (27. července, 17 hod.).

Autor: ceh

Vaše názory

Slovácku mám co vracet

Uherské Hradiště

Slovácku mám co vracet

To nejlepší nakonec. Tak by se dal charakterizovat návrat šestatřicetiletého Milana Petržely do klubu, ze kterého nakoukl...

10. 7. 2019
Petržela po třinácti letech opět na Slovácku

Uherské Hradiště

Petržela po třinácti letech opět na Slovácku

Opona dalšího ligového ročníku se zvedne už tento víkend. Slovácko jde do něj s ambicemi nestrachovat se...

9. 7. 2019
Strání si zahraje MOL Cup

Strání

Strání si zahraje MOL Cup

Fotbalisté FC Strání, desátý tým uplynulého ročníku divize, si zahraje předkolo pohárové soutěže MOL Cup, přes který...

9. 7. 2019
Fotbalový maraton

Spytihněv

Fotbalový maraton

Fotbalové hřiště ve Spytihněvi bylo svědkem 2. ročníku čtyřiadvacetihodinového maratonu v kopané. Kopačky obuli malí, velcí, mladí,...

8. 7. 2019
TOPlist