FacebookYoutubeInstagram

Pauza už je dlouhá

Uherské Hradiště Fotbal 16. 4. 2020
Pauza už je dlouhá
Foto: sal

Fotbalová pauza nabírá velkých rozměrů. Hráči se spolu neviděli už měsíc. Každý prožívá fotbalové odloučení po svém, ale kapitán týmu Vlastimil Daníček se snaží držet pohromadě celý tým i prostřednictvím sociálních sítí.

Máme na ní svoji uzavřenou skupinu, kam dostáváme informace a posíláme si různé zprávy srandičky, vtipy... Musím ale přiznat, že s natahováním přestávky ubývá témat, která se dají takhle probrat.

Ve středu LFA dala docela jasně najevo, že chce, aby byla liga dohrána. Věříte skutečně tomu, že liga se rozběhne?

Všichni cítíme, že LFA směřuje vše k dohrání ligy. Na nás je jen to, abychom se na restart nachystali, a to i na ten nejdřívější, který by mohl být v půlce května.

Je pro vás hráče tato situace hodně deprimující? Jste měsíc bez fotbalu, ale zase na druhou stranu měsíc s rodinami...

Má to skutečně dvě roviny. Fotbal nám chybí. To je jasné. Na druhé straně si můžeme užít chvíle s rodinami. Je ale pravda, že raději bychom už byli na hřišti, zvláště v tomhle počasí, které fotbalu nahrává. Realita je ale jiná a já osobně bych nechtěl rozhodovat o tom, co teď lidé dělat mohou a co ne.

Vy jste přesto neustále zásobováni úkoly od trenérů, takže času na oddych asi moc není. Máte nějaké oblíbené místo, kam chodíte kondiční dávky realizovat?

Dostáváme zadání ať už na core trénink anebo různé druhy běhů, delší tratě i sprintové úseky. Nevýhodou je, že už to trvá hrozně dlouho a vstávat ráno s vědomím, že jdete zase jen běhat, je náročné na psychiku. Já osobně chodím kolem Moravy nebo v Kunovském lese, kde mám svůj okruh s měkčím povrchem, na kterém nepotkávám lidi a můžu běhat bez roušky.

Vzpomněl jste roušku. Snažíte se dodržovat všechna pravidla, která jsou teď doporučována?

Určitě. Pravidelné mytí rukou je základ, vyvařujeme s přítelkyní roušky. Při nákupech ji samozřejmě nosíme. Je to pro dobro nás všech. Nevýhodou je jen to, že se nevidíme s rodinou. Babičku s dědou jsem zdravil třeba jen přes okno nebo mezi dveřma.

V polovině klubů sáhlo vedení hráčům na platy. Někde i výrazně. Slovácko ale mezi nimi není. Mluvil jste jako kapitán na toto téma s vedením?

Žádné oficiální jednání neproběhlo. Čeká se na vývoj kolem ligy. Jako hráči si velmi ceníme toho, že klub k takovému kroku zatím nepřistoupil. Na druhou stranu kabina táhne ve všem za jeden provaz a s vedením máme výborný vztah, takže k případné dohodě, pokud by byla nutná, by určitě bez problémů došlo. Vždycky jsme se dokázali dohodnout rychle a na všem. Je nás v kabině už dostatek zkušených i lidsky vyzrálých hráčů, že bychom oboustranně přijatelný kompromis rychle našli.

Autor: rek
Inzerce

Vaše názory

„Nohy mě svrbí čím dál víc, míč mi strašně chybí“

Uherský Brod

„Nohy mě svrbí čím dál víc, míč mi strašně chybí“

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod mají po sezoně! Z jarních odvet přitom odehráli jediný zápas, ve kterém...

16. 4. 2020
Je konec, svaz ale zvažuje pořádání turnajů

Uherské Hradiště

Je konec, svaz ale zvažuje pořádání turnajů

Hotovo, konec. Amatérskému fotbalu v Česku vystavil koronavirus stopku. Fotbalisté už v rozehraném ročníku do bojů nezasáhnou...

15. 4. 2020
Liga stále žije

Uherské Hradiště

Liga stále žije

Fotbaloví fanoušci se dohrání nejvyšší soutěže možná dočkají. Ligová fotbalová asociace (LFA) na svém středečním jednání stanovila...

14. 4. 2020
Štíty do první linie

Uherské Hradiště

Štíty do první linie

Fotbalisté zatím na zelené trávníky nemohou, přesto jsou spolu neustále v kontaktu a dokáží držet pohromadě. Důkazem...

14. 4. 2020

Související

Uherské Hradiště

Navrátil v pauze prodloužil smlouvu

Na Olomoucku prožil nucenou pauzu záložník Slovácka Jan Navrátil, který se už těší na jih a na...

Uherské Hradiště

Karanténa mohla klukům i pomoci

Pro mládežnická mužstva 1.FC Slovácko letošní sezóna skončila verdiktem FAČR ze 7. dubna. Šéftrenér fotbalové akademie Michal...

Uherské Hradiště

e:LIGA: Trmal udělal čtvrtfinále. A teď derby!

Příjemné zpestření spojené s dobrou věcí. Dvanáctka ligových fotbalistů se zapojila do turnaje Datart e:LIGA Challenge v...

Uherské Hradiště

Švancara: Možná ještě dlužím za okno v divadle

Petr Švancara, odběhal na českých ligových trávnících čtrnáct sezón odehrál 309 utkání a v nich nastřílel 59...

TOPlist