FacebookYoutubeInstagram

Pohár OFS: Zvládnou Jankovice druhý pokus?

Uherské Hradiště Fotbal 30. 5. 2019
Pohár OFS: Zvládnou Jankovice druhý pokus?
Inzerce

Finále Poháru OFS je tady! Už v pátek vypukne na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti bitva o cennou trofej, na kterou si brousí zuby „staří známí“ - TJ Sokol Jankovice, loňský finalista, a TJ Slavoj Jarošov, vítěz soutěže z roku 2016! Kdo je favoritem? Experti se přiklánějí na stranu suverénního lídra okresního přeboru…

„Soupeř je mírným favoritem, kraluje elitní okresní lize a podává stabilně výborné výkony. Ale rozhodně nejdeme na porážku, jedeme si pro trofej!“ burcuje před páteční pohárovou tečkou Pavol Hyža, kouč Jarošova. Vítězné plány však spřádají i v osmnáct kilometrů vzdálených Jankovicích, kde ještě mají v živé paměti loňskou finálovou porážku s Uh. Ostrohem (0:1). „Už nechceme zažívat stejné pocity. Věřím, že druhý pokus dotáhneme do vítězného konce. Jsme zkušenější, navíc loni byla naše finálová účast víceméně překvapením,“ má jasno Radek Šilc, sekretář klubu z podhůří Chřibů.

Jestliže Jankovičtí ještě netuší, jak chutná zvednout pohárovou trofej nad hlavu, Jarošov si vítězství plnými doušky vychutnával v roce 2016, kdy porazil Uherský Ostroh 3:2. „To už ale pamatuje jen pár hráčů, za tři roky se kádr výrazně obměnil. Většina si tak finále a navíc na prvoligovém stadionu zahraje úplně poprvé,“ podotkl Hyža.

Finálové brány letos odemkly týmy hrající shodně okresní přebor. Jejich vzájemná bilance v soutěži hovoří pro Jankovice, které ovládly oba zápasy.Na podzim vyhrály doma 3:0 a u řeky Moravy pak v úvodním jarním kole 3:1. „Jarošovské slabiny si z taktických důvodů nechám pro sebe, naší největší zbraní je kompaktní tým, ve kterém hraje jeden za všechny a všichni za jednoho,“ zdůraznil Šilc. „Každý zápas je jiný, je to otevřené. Uděláme pro výhru první poslední,“ reagoval Hyža.

I když oba týmy hlásí drobná zranění a šrámy, věří, že do pátku se seznam absencí ztenčí. „Finále zázračně uzdravuje,“ zní z kabin.

Bitva vypukne v 18 hodin, vstup je pro fanoušky za 20 Kč, ženy a děti mají vstup zdarma. 

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Zlý sen Boršic

Slovácko

Zlý sen Boršic

Nevšová - Hluk 3:2 Hosté nezačali zrovna na jedničku, nejlepší hráč domácí Tomšů zůstal chvíli nehlídán a...

30. 5. 2019
Ořechov schytal debakl

Slovácko

Ořechov schytal debakl

Osvětimany - Napajedla 1:0 (0:0) Fanoušci Osvětiman nejsou na jaře zvyklí, aby v zápase jejich mužstva neviděli...

30. 5. 2019
Záchrana se odkládá

Uherský Brod

Záchrana se odkládá

Sestup Znojma z druhé ligy znamená, že z MSFL sestoupí nejhorší kvarteto. Fotbalisté ČSK Uherský Brod tak...

30. 5. 2019
Rozhodli do poločasu

Strání

Rozhodli do poločasu

Strání - V. Bíteš 2:1 V těžkém utkání s velkým množstvím osobních soubojů se domácí ujali vedení...

30. 5. 2019
TOPlist