FacebookYoutubeInstagram

Pohár pro Divišovou a spol., ČSK zradila muška

Uherský Brod Fotbal 9. 1. 2018
Pohár pro Divišovou a spol., ČSK zradila muška
Foto: František Blaha

Favorit favoritů zvítězil! Futsalistky Slavie Sokola Vysočany, úřadující mistryně republiky, opanovaly jubilejní 10. ročník halového mezinárodního fotbalového turnaje žen v Uherském Brodě! Z regionálních týmů se nejvýše vyšplhaly prvoligové juniorky 1.FC Slovácko, které obsadily osmé místo.

O palmu vítězství u Olšavy bojovalo 29 týmů z Čech a Slovenska, včetně čtyř účastníků futsalového mistrovství republiky - Slavia Vysočany, Baník Ostrava, Nástěnky Brno a Hodonín.

Organizátoři je rozlosovali do sedmi skupin.

„Úroveň turnaje se rok od roku zvyšuje, což je super. Podobný není v celé Evropě,“ zdůraznil Josef Hamšík, předseda pořádajícího ČSK Uherský Brod, který do turnaje vyrukoval se dvěma týmy.

I když se ani jeden neprobojoval mezi nejlepší, kouč Lumír Petrka nijak nelamentoval. Konkurence totiž byla obrovská. Výběr v zelených dresech přesto po dvou remízách sahal na postup do skupiny o 8. až 14. místo. V klíčovém souboji však padl s Trenčínem…

„Bohužel jsme doplatili na koncovku, zahodili jsme spoustu šancí,“ posteskl si Petrka. Broďanky nakonec hrály ve skupině o 15.-21. místo, ve které už neměly soupeře, a obsadily patnácté místo.

Jejich týmové kolegyně v modrých dresech skončily předposlední, když se dočkaly jediného bodu až v posledním vystoupení proti Šaľe (3:3). Ve zbylých devíti zápasech nezískaly ani bod při skóre 0:20!

Nejlepším vyslancem Uherskohradišťska tak byly juniorky 1.FC SLOVÁCKO, které obsadily osmé místo. Na turnaji přitom utrpěly jedinou porážku, která však přišla už v základní skupině.

Nad jejich síly byla Myjava (0:1). Jejich střeleckou káru táhlo duo Polášková, Valášková, které nastřílely 11 gólů.

Z vítězství se nakonec radovaly futsalistky Slavie Sokolu Vysočany, které vedla několikanásobná reprezentantka Petra Divišová.

Pražanky však málem chyběly ve finálové skupině (o 1.-7. místo). Hned v úvodním souboji s Chlebičovem totiž prohrávali 0:2 a remízu zachraňovala až pět sekund před koncem právě několikanásobná nejlepší fotbalistka roku Divišová. Při rovnosti bodů s Chlebičovem pak ve prospěch slávistek rozhodlo o tři góly lepší skóre. Ve finálové skupině už ale jasně kralovaly a jedinou porážku utrpěly až v posledním zápase s Myjavou, když už měly triumf v kapse. Druhé místo obsadila Sparta Praha a třetí Žilina.

Zrcadlo výsledků: Slovácko jun. - Uh. Brod modrý 3:0, - Myjava 0:1, - Hodonín 4:0, - Trenčín 3:0, - Vsetín 2:0, - Trnava 2:0, - Nástěnky Brno 2:0, - Sparta Praha 2:1, - Chlebičov 3:2, UB zelené - Sparta Praha 1:1, - Lužkovice 0:0, - Trenčín 0:2, - Hodonín 0:2, - Štramberk 1:0, - Baník Ostrava futsal 3:0 kont., - Zlaté Moravce 4:0, - Myjava jun. 2:1, - Val. Klobouky 1:0, UB modré - Hodonín 0:4, - Myjava 0:2, - Lužkovice 0:1, - Svätý Jur 0:2, - Draci Brno 0:2, - Topoľčany 0:1, - Vrakuňa Bratislava 0:2, - Petržalka 0:3, - Šaľa 3:3.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Slovácko se už potí v Turecku

Uherské Hradiště

Slovácko se už potí v Turecku

Slovácko vstoupilo do roku 2018, ve kterém bude obhajovat prvoligovou příslušnost, zostra. Po tradičních kondičních testech v...

8. 1. 2018
Sahali po trofeji, ale berou „jen“ stříbro

Uherské Hradiště

Sahali po trofeji, ale berou „jen“ stříbro

Internacionálové Slovácké Slavie Uherské Hradiště obhájili na osmém ročníku domácího mezinárodního halového turnaje stříbro, když se v...

21. 12. 2017
Nejlepší fotbalisté 1.FC Slovácko 2017

Uherské Hradiště

Nejlepší fotbalisté 1.FC Slovácko 2017

KATEGORIE PŘÍPRAVKA U8 - Tobiáš Michalčík, Marek Šuránek, Matěj Vojáček - trenér Jakub Bilavčík U9 - Adam...

19. 12. 2017
Zdeněk Zemek: Umím být trpělivý

Uherské Hradiště

Zdeněk Zemek: Umím být trpělivý

Závěr roku je tradiční příležitostí k bilancování i pro majitele 1.FC Slovácko Zdeňka Zemka, pod jehož vedením...

19. 12. 2017
TOPlist