FacebookYoutubeInstagram

Silný, Straňák a Mráz vévodili kanonýrům

Uherské Hradiště Fotbal 9. 10. 2013
Silný, Straňák a Mráz vévodili kanonýrům
Foto: sal

Nejlepší snajpři si převzali Křišťálové kopačky

Góly jsou kořením fotbalu. Slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM ve spolupráci s Okresním fotbalovým svazem v Uherském Hradišti proto nejlepším kanonýrům ve třech kategoriích uděluje Křišťálovou kopačku. Definitivní tečku za sezonou 2012/2013 udělalo právě předávání křišťálových kopaček za jarní část i celý ročník.

Nejlepším střelcem mezi muži se stal Jan Silný z Jankovic, který do sítí soupeřů nasázel 64 branek! Na jeho koncert nenašel nikdo ze soupeřů recept. „Konečně jsem se dočkal. Velká křišťálová kopačka mi stále ve sbírce chyběla,“ smál se krátce po vyhlášení výsledků jankovický ostrostřelec, který už ale aktuálně obléká divizní dres Otrokovic. „Už jsem tam dřív hrával, takže jsem si je opět vybral. Doufám, že získám další zkušenosti, a pak zkusím štěstí ve vyšší soutěži,“ dodal Silný, kterého jen mrzí, že jeho mateřský klub se aktuálně krčí bez bodu na konci tabulky. „Je mi z toho smutno, vybojovali jsme si postup a nyní se kluci trápí. Nevím, čím to je, asi jim chybí koncový hráč, který uklízí míče do sítě,“ krčil smutně rameny král okresních střelců.

Předávání křišťálových kopaček se zhostil František Miko, předseda OFS, kterého opět potěšilo, že se střelcům daří. „Diváci chodí na fotbal kvůli gólům. Vždycky je lepší, když utkání skončí 3:3, než 0:0. Proto jsem velmi rád, že klání mezi okresními fotbalisty o křišťálovou kopačku má velkou prestiž. Kolikrát mi volají zástupci klubů a kontrolují si, jestli je jejich počet branek u hráčů stejný jako v našich statistikách. To svědčí o tom, že na každé brance opravdu záleží,“ uvedl Miko.

Za vítězství v jarní části i za celý ročník si z Uh. Hradiště odvezl dvě kopačky i Radim Straňák z Nivnice, který v minulém ročníku kraloval dorostencům. K podzimním 34 brankám přidal na jaře dalších 26. „Teď už většinou hraji za muže Nivnice, takže další kopačka už do sbírky nepřibude, ale naštěstí jsem získal všechny tři,“ směje se Straňák, kterého láká zahrát si za Uh. Brod divizi.

Jenom o branku méně nastřílel soupeřům Daniel Mráz z Topolné, který opanoval kategorii žáků. Od nové sezony už ale obléká dres sousedních Napajedel v krajské soutěži. „Půlku mančaftu tvoří hráči z Topolné, protože se dorostenci spojili, ale tolik branek už asi nenastřílím. Je jedno, jestli zavěsím pravou, levou, nebo hlavou, ale hlavně že to tam padne,“ říká kanonýr z Topolné. V jarní části mezi žáky zvítězil Daniel Raštica z Buchlovic, který zatížil konta gólmanů 34 brankamy a nebýt jeho absence na podzim, určitě se popral i o celkové prvenství. „Hrál jsem v Boršicích a nechtěli mě uvolnit do Buchlovic. Půl roku jsem si pořádně nezahrál. O to větší chuť jsem pak měl. Mezi tyče mi to začalo padat hned od prvního zápasu a všechno levou nohou,“ uvedl Raštica, jehož tajným snem je hájit barvy 1.FC Slovácko. 

Autor: sal

Vaše názory

Prokletí trvá, padly i s posledním

Uherský Brod

Prokletí trvá, padly i s posledním

Divizní fotbalistky ČSK Uh. Brod neporazily ani poslední Hovorany a v tabulce je vystřídaly na samém chvostu....

9. 10. 2013
Šance pro pohárovou odvetu žije

Uherské Hradiště

Šance pro pohárovou odvetu žije

Prvoligové Slovácko v prvním zápase osmifinále Poháru České pošty šetřilo největší opory, přesto chtělo uhrát pro domácí...

8. 10. 2013
Bánov doplatil na nízký počet hráčů

Slovácko

Bánov doplatil na nízký počet hráčů

Traplice - Mařatice 3:2 (2:2) Branky: 14., 35., 63. Beneš R. - 14. Kroča M., 20. Mařák...

3. 10. 2013
Dva zápasy, jeden bod

Kunovice

Dva zápasy, jeden bod

Hlučín - 1.FCS B 1:1 (0:1) Lepší Slovácko se ujalo vedení v poslední minutě prvního poločasu Šumulikoskim,...

3. 10. 2013
TOPlist