FacebookYoutubeInstagram

Slavili deset let, vyzvali Ondřejku

Tučapy Fotbal 17. 6. 2017
Slavili deset let, vyzvali Ondřejku
Foto: sal

Fotbalový klub SK Tučapy oslavil první velké životní jubileum, má 10 let! I když ne tak docela… Počátky fotbalu v předhůří Chřibů totiž sahají až do roku 1958. Jenže v sedmdesátých letech se tým sloučil se sousedními Vážany a zmizel de facto z mapy. Fanoušci Tučap čekali na znovuzaložení dlouhých 37 let, až do roku 2007.

„O oživení týmu se zasloužili Patrik Spišiak a Radek Machynka. Nejdůležitější roli však sehráli místní nadšenci, kteří se už deset let snaží, abychom se s fotbalem opět nedostali jen do vzpomínek,“ říká Petr Elis, manažer klubu.

Ale vraťme se ještě do roku 1958.

U zrodu fotbalu v Tučapech stáli Alois Miklík, Ladislav Koželuha, Josef Fryšták a František Mrkus. Klub představovala parta nadšenců, neexistovaly žádné pravidelné soutěže a k dohodnutým soupeřům se často jezdilo na kole. Tučapům navíc život komplikoval fakt, že hřiště bylo pouze ve vedlejších Boršicích, takže se vždy celá výstroj zabalila do kufrů a jelo se. Prvním trenérem týmu byl Antonín Gajdoš. Tým vydržel až do sedmdesátých let, ve kterých se pro malý počet hráčů sloučil s Vážany.

Aktuálně tým hraje základní třídu, ve které drží páté místo v sedmičlenném pelotonu. „Bohužel, počáteční vítězství v průběhu let vystřídaly porážky, pod které se podepsalo hlavně stárnutí hráčů. Nová krev se totiž hledá těžko. Ačkoliv to možná zní jako klišé, kdo umí prohrávat, umí i vítězit. A proto pro poraženého je vždy útěchou příští vítězství,“ nepropadá skepsi Elis.

Autor: ceh

Vaše názory

Vychytá Remeš Slovácko?

Jankovice

Vychytá Remeš Slovácko?

Už v sobotu zažijí v Jankovicích fotbalový svátek. Vítěz základní třídy, skupiny A, totiž změří síly s...

15. 6. 2017
ČSK míří do MSFL, ale bez fanfár! Zklamání bylo silnější

Uherský Brod

ČSK míří do MSFL, ale bez fanfár! Zklamání bylo silnější

Vztek, smutek a zklamání. I když fotbalisté ČSK Uherský Brod po dlouhých devatenácti letech postoupili do MSFL,...

14. 6. 2017
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy sekretariátu OFS Zasedání VV OFS UH se koná dne 13. 6. 2017...

14. 6. 2017
Slovácko kvete mládím, vyrobilo 22 reprezentantů

Uherské Hradiště

Slovácko kvete mládím, vyrobilo 22 reprezentantů

Deset odchovanců z vlastní fotbalové líhně v ligovém týmu, dvaadvacet reprezentantů v různých mládežnických reprezentacích vícero států,...

14. 6. 2017
TOPlist