FacebookYoutubeInstagram

Slovácko čekají dva mistři

Uherské Hradiště Fotbal 24. 6. 2019
Slovácko čekají dva mistři
Foto: sal

Svěřenci trenéra Martina Svědíka mají v nohou deset dní přípravy, ve které nabírali především kondici, ale současně změřili síly se slovenskými týmy. S mistrem východních sousedů, bratislavským Slovanem, uhráli v Malackách remízu. „Remíza se Slovanem je velmi cenná. V horkém počasí i s dopoledním náročným tréninkem v nohou kluci utkání odmakali a po úvodu, kdy měl Slovan několik šancí, jsme srovnali krok,“ hodnotil úterní duel jeden z asistentů trenéra Jan Palinek. Druhý přidal hodnocení sobotní výhry nad Skalicí ve Strání. „Hlavně v prvním poločase jsme měli několik brankových příležitostí, ve kterých nám chyběl důraz v šestnáctce. Celkově šlo o dobrou přípravu, která ukázala naši dobrou herní formu,“ pochvaloval si Michal Šmarda vítězství.

Po desetidenním domácím bloku zamíří fotbalisté Slovácka do lázeňského resortu Rogaška Slatina ve Slovinsku, kde je čeká další fáze přípravy a hlavně trojice kvalitních soupeřů, mezi kterými nebudou chybět mistři Bosny a Hercegoviny a Slovinska FK Sarajevo a NK Maribor. Středeční duel s bosenským mistrem doplní dopolední zápas s osmým celkem slovinské ligy Triglav Kranj. „Ve středečním dvojutkání budeme chtít, aby každý hráč odehrál jedno celé utkání. Sobotní zápas s Mariborem bude určitě velmi kvalitní přípravou,“ zhodnotil zápasový program slovinského kempu Šmarda.

Do Slovinska by měli vyrazit všichni členové kádru, přestože někteří dostali v sobotu volno, aby doléčili drobné bolístky. Chybět ale bude Haris Harba, jehož zranění je vážnější. „O Harise zájem máme a on má zájem hrát u nás. Musí být ale zdravý a rozehraný. Vzhledem k jeho aktuálnímu zranění achilovky ale není možné, aby se zapojil do přípravy. Proto společně hledáme řešení, aby se po uzdravení a nabrání herní praxe vrátil k nám,“ vysvětlil Harbovu absenci ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný.

Chybět bude i testovaný Imad Rondič. Jeho sval nevydržel náročných deset dní přípravy a kvůli zranění byl jeho test ukončen. Zraněné ofenzívní hráče by měly nahradit nové tváře. „Věříme, že už v pondělí budou sedět dva, nejlépe tři noví hráči, kteří by posílili naši ofenzívu,“ naznačil Svědíkův asistent Michal Šmarda, kde slovácký fotbalový soubor nejvíce tlačí bota.
ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Slovácko 1:1 (1:1)

Branky: 42. Ratao - 32. Zajíc

SLOVÁCKO, 1. poločas: Daněk - Reinberk, Kadlec, Krejčí, Juroška - Rezek, Havlík, Daníček, Vasiljev - Zajíc, Rondič, 2. poločas: Daněk - Šimko, Hofmann, Franič, Divíšek - Kalabiška, Tischler, Daníček (61. Havlík), Sadílek, Navrátil - Vecheta.
1.FC Slovácko - MFK Skalica 1:0 (0:0)

Branka: 88. Kalabiška

SLOVÁCKO, 1. poločas: Trmal - Reinberk, Šimko, Hofmann, Juroška - Rezek, Sadílek, Tischler, Havlík, Vasiljev - Zajíc, 2. poločas: Trmal - Reinberk, Kadlec, Krejčí, Juroška - Sadílek, Tischler (65. Rezek) Daníček, Vasiljev, Kalabiška - Vecheta

Autor: rek

Vaše názory

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy STK Schválené termínové změny: • OP 14. kolo...

24. 6. 2019
V Academic School jsou učitelé partnerem

Uherské Hradiště

V Academic School jsou učitelé partnerem

V naší škole pracují učitelé angličtiny a čeští učitelé jako rovnocenní partneři, kteří pomáhají každému dítěti dosáhnout...

20. 6. 2019
Kouč Martin Onda skončil, laťku nasadil vysoko. Kdo jej vystřídá?

Uherský Brod

Kouč Martin Onda skončil, laťku nasadil vysoko. Kdo jej vystřídá?

Fotbalisté ČSK Uherský Brod jsou bez trenéra! Martin Onda, který do města po dlouhých devatenácti letech vrátil...

20. 6. 2019
Slovácko začne na Spartě

Uherské Hradiště

Slovácko začne na Spartě

Nový ročník Fortuna ligy odstartuje o víkendu 13. července. 1.FC Slovácko se představí na hřišti Sparty Praha....

19. 6. 2019

Související

Uherské Hradiště

Petržela: Fotbal bez diváků nemá smysl

Za svou sedmnáctiletou kariéru profesionálního fotbalisty zažil Milan Petržela už mnohé. Aby ale z rozhodnutí státu nemohl...

Uherské Hradiště

Teď se nehraje na hřištích

Když se v těchto dnech zeptáte trenéra 1.FC Slovácko Martina Svědíka na fotbal, tak okamžitě odpoví. "Teď...

Uherské Hradiště

Terén byl proti fotbalu

FK Teplice - 1.FC Slovácko 0:0 Rozhodčí: Rejžek - Caletka, Leška. ŽK: 21. Hyčka, 54. Shejbal, 81....

Uherské Hradiště

Mistr na lopatkách

1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 2:0 (1:0) Branky: 25. Petržela, 89. Zahustel. Rozhodčí: Berka - Vlček,...

TOPlist