FacebookYoutubeInstagram

Slovácko má licenci GOLD

Uherské Hradiště Fotbal 12. 6. 2019
Slovácko má licenci GOLD
Foto: sal

Prvoligoví fotbalisté jsou v polovině dovolené a v jejím průběhu zakončily sezónu i mládežnické celky. Jediný otazník visel nad devatenáctkou Slovácka, která si po zaváhání Jihlavy zajistila nejvyšší soutěž i pro příští sezónu. "Hrát o výsledky u mládeže je vždy problematické. U nás často dochází vzhledem k rozvoji hráčů v mládeži k posunům ve věkových kategoriích výše a protože nemáme tak početně silné ročníky jako velké města, tak se to často projeví ve výsledcích. Recept je na to jediný, a to ten, že naši trenéři musí na dalších mladých hráčích pracovat a výsledek zase přijde," věří v klidnější sezóny i u mládeže ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný.

Vedle sportovní stránky má ředitel klubu na starosti především stabilitu klubu a ta je i pro příští sezónu zajištěna. "V prvé řadě klub díky podpoře pana Zemka obdržel na nadcházející sezónu GOLD licenci, což je první předpoklad jakési stability jak u financí, tak i v otázce zázemí," pochvaluje si Pojezný, ale vše v růžových barvách nevidí. "Vůbec se nám nedaří vylepšit podmínky a areály pro mládež, kde nám ujíždí vlak. Všude platíme navyšující se náklady na provoz, což se promítá do reálných kroků, kdy si nemůžeme dovolit věci, které by nás sportovně posunuly dál."

Fanoušky Slovácka však především zajímá prvoligový A-tým, a tak jsou zvědaví, koho přivítá Martin Svědík už tento pátek v kabině. O aktuálním stavu jednání se stávajícími hráči informoval Pojezný exkluzivně naše čtenáře v minulém týdnu a za sedm dní se nic nezměnilo. "O některé naše hráče registrujeme zvýšený zájem, ale my chceme, pokud to bude možné, udržet tým co nejvíce pohromadě, abychom se mohli ve svých přáních posunout výš. Když se objeví sponzoři, objeví se i posily," uvedl pro klubový web ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný.   

Autor: rek

Vaše názory

Osud žen ČSK je zatím nejistý

Uherský Brod

Osud žen ČSK je zatím nejistý

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod mají po sezoně, v závěrečných dvou zápasech nezískaly ani bod a vyfasovaly...

10. 6. 2019
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy STK STK projednala doplněný protest St. Hrozenkova. Výsledek 1:0 nezměněn (dle SŘ...

5. 6. 2019
„Asi je to můj nejdůležitější gól“

Uherské Hradiště

„Asi je to můj nejdůležitější gól“

Hrdinou finále Poháru OFS se stal Václav Šustr. Třicetiletý středopolař rozhodl gólem v 79. minutě o vítězství...

5. 6. 2019
Finále Poháru OFS: Jankovice složily reparát, trofej trefil Šustr

Uherské Hradiště

Finále Poháru OFS: Jankovice složily reparát, trofej trefil Šustr

Fotbalisté TJ Sokol Jankovice reparát zvládli, na druhý pokus vyhráli finále Poháru OFS Jarošovského pivovaru a postarali...

5. 6. 2019
TOPlist