FacebookYoutubeInstagram

Slovácko ulovilo eurosnajpra

Uherské Hradiště Fotbal 8. 1. 2020
Slovácko ulovilo eurosnajpra

Slovácko ulovilo hned na začátku zajímavou posilu. V pondělí přivítá trenér Martin Svědík v kabině nejlepšího střelce EURO U20 v Česku Jana Klimenta. "S Honzou jsme domluveni, jen čekáme na formální potvrzení, aby u nás mohl začít," potvrzuje přírůstek do kabiny manažer A-týmu Veliče Šumulikoski. Po předvánočním příchodu Václava Jurečky by tak měla mít ofenzíva Slovácka potřebnou palebnou sílu, a to i přesto, že Ondřej Šašinka se musel hlásit na začátku přípravy novému trenéru Baníku Luboši Kozlovi a další odchovanec Tomáš Zajíc má zaječí úmysly. "Spolu s Juroškou mu v létě končí smlouva a o prodloužení zřejmě nemají zájem," krčí rameny ředitel Slovácka Petr Pojezný, který chce být připravený i na variantu, že by v létě odešli oba. "Řešit bychom museli především defenzívu, kterou jsme si dali za cíl i před zimním obdobím. V kontaktu jsme s Ondřejem Zahustelem, který má velký zájem jít k nám, ale záleží to právě na budoucnosti Jurošky u nás i na vývoji v hráčském kádru Sparty. Každopádně nás čas momentálně netlačí. Přestupová kola se teprve rozhýbávají," říká s klidem Pojezný.

Už jen malý otazník visí nad Patrikem Hellebrandem. Derby pražských "S" o služby talentovaného záložníka nakonec vyhráli sešívaní a ligový objev podzimu už dnes míří se Slavií na soustředění do Španělska. "V tomto týdnu budeme jen dotahovat detaily smlouvy," dodává ředitel Slovácka, který nechce potvrdit přestupovou částku, pohybující se kolem 25 milionů, a nechce ani potvrdit, zda a jaká budou procenta ve smlouvě z jeho dalšího přestupu, či zda součástí transferu bude i hostování někoho ze slávistů, třeba právě Hellebranda, na Slovácku.

V Hellebrandovi odchází ze Slovácka jeden mladík, ale další se budou ucházet o jeho dres. "Na dvoutýdenní testy přijdou ofenzívní záložník Daniel Mareček ze Sparty, moldavský stoper Vadim Dijinari ze Šerifu Tiraspol i vítkovický stoper Roman Holiš," představuje trojici dvacetiletých uchazečů o modrobílý dres Veliče Šumulikoski. Šanci v přípravě dostane i devatenáctiletý Michal Kohút, který má za sebou úspěšné hostování v druholigových Pardubicích, a další supertalent, šestnáctiletý útočník Filip Vecheta.

     

Autor: rek

Vaše názory

Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Uherské Hradiště

Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Slovácko si v loňském roce hodně povyskočilo. V nejvyšší soutěži je mezi šesti nejlepšími s historicky nejvyšším...

4. 1. 2020
Vítězný double Hluku

Hluk

Vítězný double Hluku

Sportovní hala v Hluk v prosinci žila fotbalovými turnaji žáků. Z vítězného double se radovali talentovaní hráči...

3. 1. 2020
Jurečka, první dárek pod stromeček

Uherské Hradiště

Jurečka, první dárek pod stromeček

Časy ve Slovácku se mění. Poprvé po dlouhých letech je už před Vánoci jasné, že přípravu s...

1. 1. 2020
Slovácko do nového roku s Jelečkem

Uherské Hradiště

Slovácko do nového roku s Jelečkem

Jen na Nový rok si mohou dopřát fotbalisté Slovácka odpočinek. Hned na druhý den je totiž čeká...

1. 1. 2020
TOPlist