FacebookYoutubeInstagram

Slovácko v neděli se Sigmou

Uherské Hradiště Fotbal 9. 8. 2018
Slovácko v neděli se Sigmou

Slovácko má  po Spartě před sebou dalšího soupeře, který bude mít v ligovém utkání čerstvě v nohou utkání Evropské ligy. Sigma Olomouc bude bojovat o postup do play off Evropské ligy s Kairat Almaty. Po čtvrtečním domácím duelu zamíří do dalekého Kazachstánu a tak ligový duel je naplánován na neděli v 15.00 hodin. Tradičním předzápasovým hostem u mikrofonu na stadionu bude bývalý hráč 1.FC Slovácko Tomáš Randa, který převážnou část svoji kariéry strávil na Hané. V dresu Sigmy odehrál na sto čtyřicet ligových utkání a tak tento tým stále pozorně sleduje.

„Sigma je velmi kvalitní tým, přestože je hodně mladý. Díky tomu, že velká část kádru šla od starších žáků až do mužů společně, tak je výborně sehraná. Celou cestu do vrcholového fotbalu s nimi absolvoval i trenér Jílek, takže své svěřence velmi dobře zná. Navíc tým velmi dobře doplnili naposledy o Martina Nešpora, se kterým přišla do útoku kvalita. Slovácko tak nebude mít proti sobě lehkého soupeře, kterým ale nebude Sigma v lize pro nikoho. Ukázala to už minulou sezónu, kdy si hned po postupu do ligy vybojovala pohárovou Evropu,“ charakterizuje nedělního soupeře Slovácka Tomáš Randa.

„Slovácko jde tak trochu ve stopách Sigmy. Pracuje velmi dobře s vlastními odchovanci, kterými doplňuje ligový tým. Kluci, kteří jsou v dorostu tak mají reálnou šanci probojovat se do ligového kádru. Není to cesta, jakou jde třeba Sparta, která nakupuje drahé hráče a pak jí to na hřišti nefunguje,“ připomněl opakovaný evropský krach letenského klubu třiačtyřicetiletý bývalý obránce Slovácka a Olomouce.

Sigma bude v nedělním odpoledni papírovým favoritem, ale to neznamená, že by svěřenci Michala Korduly měli už předčasně házet flintu do žita. „Slovácko určitě má reálnou šanci. Myslím, že divák se na tento fotbal může těšit, protože oba týmy chtějí hrát fotbal. Ani jeden nespoléhá na nakopávané míče, ale snaží se hrát kombinační fotbal po zemi, což se fanouškům vždycky líbí,“ zve na sváteční fotbalovou neděli na Slovácko Tomáš Randa.

Zápas 4. kola FORTUNA:LIGY 1.FC Slovácko – Sigma Olomouc se uskuteční v neděli 12. srpna od 15.00 hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty.

Autor: red

Vaše názory

Úvodní výhru trefily posily

Uherský Brod

Úvodní výhru trefily posily

Parádní vstup do Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) mají za sebou fotbalisté Uherského Brodu. V premiéře nového ročníku...

9. 8. 2018
Jiskra hlásí návrat na Širůch

Staré Město

Jiskra hlásí návrat na Širůch

Sparta patří na Letnou, Bohemians do Ďolíčku a staroměstská Jiskra na Širůch. Spojení Jiskra a Širůch v...

9. 8. 2018
Je to pro mě výzva i čest

Uherské Hradiště

Je to pro mě výzva i čest

Éra Petra Vlachovského skončila, osiřelého trenérského žezla u prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko se chopil Filip Hančík, který...

8. 8. 2018
Mohli Spartu zaskočit

Uherské Hradiště

Mohli Spartu zaskočit

Slovácko prohrálo s horkým favoritem o jediný gól. Slovácký kouč cítil, že jeho svěřenci mohli Spartu zaskočit....

8. 8. 2018
TOPlist