FacebookYoutubeInstagram

Šmardovci zvou na oběd

Uherské Hradiště Fotbal 27. 3. 2019
Šmardovci zvou na oběd

Fotbalisté Slovácka se v reprezentační přestávce připravují na ligový finiš, který bude letos mimořádně zajímavý. Ve hře je vedle sestupových příček i místo desáté, které zajišťuje po třiceti kolech ligovou jistotu a navíc i možnost bojovat o evropské poháry. O klidu pro zbytek sezóny bude rozhodovat každý bod. Svěřenci Martina Svědíka jich v posledních třech zápasech nasbírali stejný počet za tři remízy, přitom v každém sahali i po vítězství. S Boleslaví, v Opavě a doma s favorizovaným Jabloncem. "Neproměněná šance v závěru zápasu s Jabloncem nás mrzela, ale dnes už je všechno zapomenuto a soustředíme se na sobotní zápas v Teplicích," ohlíží se za posledním domácím duelem manažer A-týmu Veliče Šumulikoski.

Trenér Svědík využil přestávky k dobití baterií a celý tým absolvoval vedle dvoufázových tréninků také tradiční kondiční testy v Olomouci. "Výsledky ukázaly, že hráči jsou na tom kondičně dobře. Jen u těch, který měli dlouhodobý tréninkový a herní výpadek, byly logicky zkreslené. Teď už ale trénují všichni naplno a tréninkové manko dohánějí," poukázal na vyprázdněnou marodku Šumulikoski.

V Teplicích se tak minimálně na lavičku posadí například i výrazná zimní posila Haris Harba, který doléčoval svalové zranění z úvodního přípravného zápasu v Kroměříži. V pondělí absolvoval i první herní test za juniorský tým v Jihlavě. V něm zaznamenal jednu branku, ale ze hřiště odešel už po třiceti minutách. Fanouškům tak zatrnulo a na webových diskusích se objevily obavy o obnovení zranění. "Ne, ne," uklidňuje všechny "Šumi". "S Harisem jsme byli domluveni, že odehraje jen půlhodinu, protože na druhý den měl na programu zmíněné kondiční testy v Olomouci a nechtěli jsme riskovat přetížení a případné zranění," přidal vysvětlení týmový manažer.

Tvrdou prací si Daníček a spol. vysloužili volný víkend, kterému ale předcházel páteční modelový duel, ve kterém se utkaly týmy vedené kapitány Janem Palinkem a asistentem trenéra Michalem Šmardou. "Nakonec vyhráli "Palinkovci" 2:1 a "Šmardovci" musí pozvat v pondělí vítěze na oběd," prozradil výsledek prestižního utkání Veliče Šumulikoski.  

Autor: rek
Inzerce

Vaše názory

Tři posily a nový kouč = tři body!

Uherské Hradiště

Tři posily a nový kouč = tři body!

Jarní start proměnily ve tři body. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko si s třemi novými tvářemi v kádru...

26. 3. 2019
Na Brazílii jede Svoboda

Uherské Hradiště

Na Brazílii jede Svoboda

Ondřej Svoboda z Polešovic se už zítra vypraví se svým kamarádem Jiřím Hasoněm do Prahy na přátelský...

25. 3. 2019
„Udělal by to každý,“ tvrdí gólman Petr Remeš, držitel Ceny Fair play

Uherské Hradiště

„Udělal by to každý,“ tvrdí gólman Petr Remeš, držitel Ceny Fair play

Běžela druhá minuta podzimního duelu okresního přeboru mezi Jankovicemi a Polešovicemi, když gólman Petr Remeš zastavil střelu...

21. 3. 2019
Šance musíme proměňovat

Uherské Hradiště

Šance musíme proměňovat

V sobotu viděli fanoušci na stadionu vyrovnanou bitvu. "V prvním poločase jsme nepracovali dobře v ofenzívní fázi,...

20. 3. 2019
TOPlist