FacebookYoutubeInstagram

Spolu za Slovácko i reprezentaci

Uherské Hradiště Fotbal 14. 10. 2019
Spolu za Slovácko i reprezentaci
Foto: rek
Inzerce

Oba jsou svázaní se Slováckem. I když každý jinak. Dvacetiletý Michal Sadílek si v něm vyšlapal svoji cestu do holandského PSV Eidhoven a několikrát byl vyhlášen největším talentem českého fotbalu. O rok starší Matouš Trmal se rychle prosadil mezi slovácké ligové tyče. Dnes je čeká společná bitva za Českou republiku proti tvrdým Skotům.

Začněme otázkou, která se sice netýká fotbalu, ale zato hýbe v těchto dnech Českem. Rozloučení s Karlem Gottem. Znali jste jeho písničky a oslovila jeho hudba i vaši generaci?

Matouš Trmal: Zasáhlo to i nás. Jeho písničky jsme měli rádi.

Michal Sadílek: V kabině i v autobuse se hrají i jeho písničky. Jeho muzika nás dokázala oslovit. V poslední době měl navíc několik písniček, které byly moderní. Byla to velká osobnost celého českého národa.

Pojďme ke kopané. Určitě jste sledovali v pátek večer souboj reprezentačního áčka s Anglií.

MT: Áčko určitě překvapilo, ale těžký zápas zvládlo a udělalo další krok k Euru.

Jaký byl váš pohled na hru v poli?

MS: Vyhráli jsme zaslouženě. Od začátku jsme hráli aktivně a za vítězstvím nebo dobrým výsledkem si šli. Pro áčko je jen dobře, že se postup přiblížil.

Michale, už jste byl v nominaci na kvalifikační zápas s Černou Horou. Nemrzí vás, že jste nebyl u vítězství nad Anglií?

Ani nemrzí. Jsem rád, že můžu být s klukama z jednadvacítky, a společně jsme začali naší kvalifikaci výhrou. S Řeckem to sice byla remíza, ale teď je na nás, abychom Skoty před našimi fanoušky porazili.

Skotové jsou ostrovním týmem stejně jako Anglie. Brali jste si z utkání áčka na ně nějaký recept?

MS: Myslím, že se nedá vzít nějaký konkrétní recept. Anglie nehraje už ten typický ostrovní fotbal nakopávaných míčů. Mají hodně hráčů, kteří jsou na tom kombinačně dobře a jsou technicky vybavení. Ostatní ostrovní země - Irsko, Skotsko, ... - jsou ještě řádný kus za nimi. Když jsme viděli hru Skotů na videu, tak je založena na jednoduchosti a náš vzájemný zápas bude o velké bojovnosti.

Oba jste prošli Slováckem a jeho akademií. Co pro vás oba Slovácko znamená teď?

MT: Přišel jsem před čtyřmi roky a Slovácko mě připravilo na ligový fotbal. Začal jsem chytat v lize... Na Slovácko nedám dopustit.

MS: Já začal trénovat ve Slovácku v sedmi letech. Celé fotbalové mládí až do odchodu do Holandska jsem prožil v něm. Můj největší rozvoj byl právě ve Slovácku. Opravdu mám jen samé skvělé vzpomínky a zkušenosti ze Slovácka a na všechny, kteří se v něm pohybovali nebo pohybují dodnes. Hrozně rád se do Hradiště a na Slovácko vracím.

Vyplatily se vám základy ze Slovácka v evropském fotbale?

MS: Určitě ano. Trenéři i celá akademie jsou natolik věhlasní, že patří k nejlepším v České republice. Trenéři ve Slovácku jsou vzdělaní a vědí, jak se mají o hráče starat. Je to poznat i na trenérech, kteří z akademie vyšli. Pan Kameník teď trénuje Zlín nebo Zdeněk Psotka, momentálně působící v Plzni.

Při určité konstelaci se vás může v pondělí na hřišti potkat v základní jedenáctce pět hráčů, kteří máte vazbu na Slovácko. Vedle vás i Libor Holík, Dominik Janošek a Ondřej Šašinka. Je to jen shoda náhoda a držíte při sobě?

MT: Dominik byl ve Slovácku rok, než přestoupil, Ondra v něm hostuje. Největší vztah tak máme k němu asi my dva. Zapomenout nesmím ale ani na Libora Holíka, který byl ve Slovácku od malička.

MS: Já s Holasem (Libor Holík) prošel všechny mládežnické kategorie, než odešel do Slavie, a zažil jsem toho s ním opravdu hodně. Znali jsme se hlavně i ze školy, když jsme chodili spolu na "sportovku" (Základní škola, Sportovní v Uh. Hradišti).

Jak dlouho nosíte v hlavě zápas se Skotskem na Slovácku? Kolik máte rezervovaných lístků?

MT: Těšil jsem se od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že budeme na Slovácku hrát. Uvidíme, jestli v něm nastoupím. Určitě přijde rodina, kamarádi, ... Odhaduju to na patnáct listků.

MS: Určitě jsem se těšil. Na Slovácku jsem hrál za reprezentaci dvakrát. Se sedmnáctkou jsme uhráli remízu 2:2 a s devatenáctkou jsme tady slavili postup na EURO. Vzpomínky jsou krásné. Stejně jako atmosféra. Celý kraj je fotbalový a navíc má být pěkně, tak věřím, že si lidé cestu na stadion najdou a pomůžou nám. Já to zatím odhaduju na 30 lístků.

Na rozdíl od Michala zažíváš atmosféru na stadionu každý ligový zápas. Věříš, že vás slováčtí fanoušci poženou za vítězstvím i v pondělí?

MT: Věřím! Máme skvělé fanoušky, kteří nás ženou za vítězstvím neustále. Ať se nám daří, nebo ne. Drží s námi v každé situaci.

Lvíčata, jak se jednadvacítce říká, mají už i svůj kotel fanoušků z celé republiky. Myslíte, že se podaří spojit síly slováckého kotle s reprezentačním?

MS: Od startu kvalifikace máme v domácích zápasech skvělou podporu vlajkonošů, kteří dokážou strhnout ostatní diváky na stadionu, a velmi nám to pomáhá. My budeme na hřišti určitě bojovat do poslední minuty. Doufám, že to společně zvládneme a po zápase si užijeme vítěznou děkovačku.

Autor: rek

Vaše názory

Tři body zajistil žolík Strožová

Uherské Hradiště

Tři body zajistil žolík Strožová

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko potvrdily roli favoritek, když v Kněžpoli porazily poslední Pardubice. Po polovině základní části...

14. 10. 2019
Slovácká pětice dnes proti Skotům

Uherské Hradiště

Slovácká pětice dnes proti Skotům

Na Slovácku gradují přípravy na letošní největší fotbalový svátek. Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty bude hostit kvalifikační...

14. 10. 2019
Šašinka: Video na každý zápas

Uherské Hradiště

Šašinka: Video na každý zápas

Ondřeji Šašinkovi působení na Slovácku evidentně svědčí. V pátek zaznamenal už svoji čtvrtou branku v jeho dresu...

9. 10. 2019
VAR řídil zápas

Uherské Hradiště

VAR řídil zápas

Slovácko na přítomnost či nepřítomnost videorozhodčího většinou doplácelo. Tentokrát VAR rozklíčoval hraniční ofsajdovou situaci při brance Šašinky...

9. 10. 2019
TOPlist