FacebookYoutubeInstagram

Stopky hráčům i pokuty, to jsou tresty za inzultaci sudího!

Slovácko Fotbal 31. 10. 2018
Stopky hráčům i pokuty, to jsou tresty za inzultaci sudího!

Disciplinární komise Krajského fotbalového svazu udělala ráznou tečku za inzultací asistenta sudího Radima Doležala v zápase I.A třídy mezi Nedachlebicemi a Bojkovicemi (nedohráno za 3:2 - pozn. autora). S hlavními aktéry kauzy se vůbec nepárala, bojkovičtí hříšníci Adam Malina a Marian Varga do míče dlouho nekopnou. A pyká i klub z údolí Bílých Karpat.

Sečteno a podtrženo. Kalina stop do 8. května, Varga do 24. dubna a klub zaplatí osm tisíc korun za chování hráčů a diváků! Nedachlebice „slaví“ kontumační vítězství 3:0.

„Klub vydá oficiální stanovisko až v pondělí. Za mě jsou tresty hodně přísné, pro hráče i klub. Ale už s tím nic nenaděláme. Na inkriminovaném utkání jsem nebyl, ale podle informací z doslechu to zase nebylo tak hrozné, aby komise musela vynést takové tresty. Ale hlavní je zápis. Po půlce odpykaného trestu určitě požádáme pro hráče prominutí jeho zbytku. A pokuta nám v klubové pokladně udělá pořádný průvan,“ reagoval Jaroslav Kopper, předseda SK Slovácká Viktoria Bojkovice.

Trestu od disciplinární komise neušly ani Nedachlebice, které za špatnou pořadatelskou službu vyfasovaly pokutu 5 tisíc korun.

Hlavní rozhodčí Jiří Němec zchudne o tisícikorunu, protože podle komise chyboval při řízení zápasu, udělování osobních trestů a nedostatky nesl i zápis o utkání.

„Inzultace do sportu nepatří. Ať už byly pohnutky hráčů jakékoliv, podobně situace nelze řešit. Tresty jsou odpovídající, adekvátní,“ zdůraznil Zdeněk Kadlček, předseda disciplinární komise KFS Zlín.

Co se v Nedachlebicích stalo? V 84. minutě, kdy domácí šli do vedení 3:2, se k asistentovi na čáře Radimu Doležalovi seběhli hráči Bojkovic, kteří se dožadovali odmávání ofsajdu a odvolání branky. Sudího přitom srazili k zemi.

Hlavní rozhodčí proto zápas kvůli inzultaci předčasně ukončil.

Autor: sal

Vaše názory

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy STK STK schválila výsledky 12. kola OP, 1. kola OS A,...

31. 10. 2018
Po přestávce mistra zaskočili

Uherské Hradiště

Po přestávce mistra zaskočili

Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko 2:1 (1:0) Branky: 35. Havel, 67. Procházka z pen. - 69. Daníček...

31. 10. 2018
Zlechov udeřil v závěru, z Šumic veze tři body

Slovácko

Zlechov udeřil v závěru, z Šumic veze tři body

Březolupy - Staré Město 0:5 (0:3) Březolupští se nedokázali na hřišti ani rozkoukat a rázem prohrávali. Do...

25. 10. 2018
Boršice opět s přídělem

Slovácko

Boršice opět s přídělem

Skaštice - Boršice 10:1 (4:0) V souboji týmů z opačných konců tabulky byl favorit utkání jasný. Vedoucí...

25. 10. 2018
TOPlist