FacebookYoutubeInstagram

Straňané zaspali start, zimují uprostřed

Strání Fotbal 6. 12. 2019
Straňané zaspali start, zimují uprostřed
Foto: sal

Přesně v polovině tabulky skončili po podzimní části Divize E fotbalisté Strání. Na první pohled docela slušné umístění, ale spokojenost s ním v týmu rozhodně není. Před sezonou se ve Strání posilovalo. Do týmu přišli zkušení Václav Ondřejka, Filip Hruboš či Michal Janků. Místo počítání vstřelených branek od zkušených kanonýrů, zela ještě po třetím kole v kolonce vstřelených branek nula. Přitom v předkole domácího MOL Cupu nasázelo Strání Brumovu čtyři branky. Po úvodním trápení přišlo v polovině soutěže zlepšení, začaly padat i branky. Těch nakonec Straňané vsítili dvacet. Většinu z devatenácti bodů, tedy čtrnáct, uhráli na domácím hřišti, na kterém padli jenom jednou, a to v posledním podzimním utkání se Vsetínem. To vše stačilo na celkové sedmé místo. „Určitě jsem čekal víc než sedmé místo. I díky posilám, které přišly před sezonou, bych byl spokojený s umístěním do pátého místa. To se ale nestalo. Určitě nám nevyšel začátek soutěže, ten jsme prostě nezachytili a sesbírali jsme tak zbytečné prohry. Tyto body nám teď k lepší spokojenosti chybí,“ říká na úvod Igor Gúčik, trenér fotbalistů Strání.

Šancí ke skórování přitom měli fotbalisté Strání požehnaně, jenže doplatili na neproměňování šancí, a když pak soupeř dokázal využít svou šanci, bylo na malér zaděláno. „Je to v hlavách hráčů. Každý se snaží týmu co nejvíce prospět, ale když se nedaří, má to spíše opačný efekt. Kluci si začnou určité věci vyříkávat a pak tým nehraje jako tým. I tohle nás hodně sráželo,“ ví kouč Strání. Po „zpackaném“ úvodu ale přišlo zlepšení, které se podepsalo na tom, že Strání dokázalo bodovat v každém utkání, až do zmiňovaného domácího zápasu se Vsetínem. „Najednou kluci zjistili, že to jde. Některé zápasy jsme dotáhli do vítězného konce, jiné naopak ne. Hodně zajímavé utkání se šťastným koncem byl domácí souboj s Hodonínem, který byl do té doby neporažený a vedl tabulku. Hráči předvedli velmi kvalitní výkon, od kterého se dá určitě odrazit do dalších bojů,“ dodává Gúčik.

První oficiální trénink, který odstartuje přípravu na jarní odvety, je naplánován na 10. ledna. Do té doby bude na vedení klubu a trenérovi, s jakou strategií vkročí do jara, jaké hráče případně přivedou, či naopak, kdo tým opustí. „Na jednu stranu je to ještě daleko, ale nejde se uložit k zimnímu spánku jen tak. Uvidíme, jak na tom fotbalisté budou po Vánocích. Podle toho se pak zařídíme,“ říká trenér Strání, který by rád u týmu i nadále pokračoval. 

Autor: sal

Vaše názory

Daníček: Mrzí nás celý zápas

Uherské Hradiště

Daníček: Mrzí nás celý zápas

Vlastimil Daníček má Slovácko vrostlé hluboko ve svém srdci. Proto kapitán slováckého celku porážku v derby těžce...

4. 12. 2019
Hráli jsme neúčelně

Uherské Hradiště

Hráli jsme neúčelně

Slovácko bylo v krajském derby fotbalovějším týmem, ale tři body zůstaly ve Zlíně. A jeho trenér se...

4. 12. 2019
V derby zapli pozdě

Uherské Hradiště

V derby zapli pozdě

FC Fastav Zlín - 1.FC Slovácko 2:1 (1:0) Branky: 32. Poznar, 80. Jiráček - 86. Hofmann. Rozhodčí:...

4. 12. 2019
Prostřílely se do čtvrtfinále

Uherské Hradiště

Prostřílely se do čtvrtfinále

Jako nůž máslem prošly do čtvrtfinále Poháru FAČR prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko, které si ve třetím kole...

2. 12. 2019
TOPlist