FacebookYoutubeInstagram

Stříbro pro Slovácko

Uherské Hradiště Fotbal 13. 9. 2009
Stříbro pro Slovácko

Stříbrní medailisté - Fotbalisté 1.FC Slovácka si ziskem stříbra zajistili postup na mezinárodní listopadový halový turnaj v německém Gilchingu. Horní řada zleva: trenér Ludovít Kovács, Adam Červinka, Petr Stojaspal, Jonáš Kočica, Lukáš Zámečník, Jan Hodonský, Tomáš Ficek, Matěj Hřib, Dominik Vondráček, Tadeáš Gajdůšek, Adam Řihák, trenér Ondřej Machala, dolní řada zleva: Michal Sadílek, David Bumbalík, Tomáš Oslzla, Viktor Rožek, Filip Krejčík, Lukáš David, Dominik Řihák.

Foto: JŘ
Inzerce

Fotbalisté 1.FC Slovácko zazářili ve finále pátého ročníku Junior Cup, největšího turnaje pro žáky do deseti let v České republice! Svěřenci trenérské dvojice Ludovít Kovács, Ondřej Machala vybojovali skvělé stříbrné medaile, čímž si zároveň otevřeli bránu mezinárodního halového turnaje v německém Gilchingu, kam pojedou na náklady energetické společnosti.

Talentovaní hráči Slovácka už v kvalifikačním turnaji ve Starém Městě naznačili ambice, když všem osm překážek zdolali bez větších problémů a vlastně se zapotili jen ve finálové bitvě s Brumovem (1:0). Na vítěznou šňůru na Širůchu tak navlékli sedmý korálek (skóre 34:0!) a jako vítěz turnaje pronikli do Velkého finále v Písku. „Když jsem kluky viděl, jak každý zápas absolvují s maximálním nasazením, věřil jsem, že vyhrají a postoupí. Zaslouží si pochvalu, jsem na ně pyšný,“ komentoval průnik na jih Čech kouč Ludovít Kovács, který tým trénuje už třetí sezonu. Vlastně od prvních fotbalových krůčků.

Ani v Písku se spanilá jízda jeho výběru příliš nezadrhla, v základní skupině postupně porazili Cirkvice (4:0), Jihlavu (1:0), Milevsko (6:0), bez branek se rozešli s Třebíčí a nestačili jen na borce 1. FC Brno (0:4). Z druhé příčky tak Slovácko prošlo do semifinále, v němž narazilo na Tábor. Po nervydrásajícím průběhu skončil zápas 2:2, takže o finalistovi rozhodly pokutové kopy. A v nich byli šťastnější Kovácsovi hoši, kteří je vyhráli 4:2.

Ve finále na Slovácko čekal jediný přemožitel - 1. FC Brno. Třebaže vyslanci Uh. Hradiště slibovali odvetu, soupeři se poklonili i podruhé (3:1). I tak ale smutní nebyli. Letos premiérově se totiž na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu podívá i poražený finalista! „Bylo to pro všechny obrovské překvapení, radost kluků samozřejmě nebrala konce. Smutek z porážky byl rychle pryč,“ komentoval nečekaný dárek Kovács. Že by desetiletí „špunti“ usnuli na vavřínech, se nebojí. „Mají v hlavě, že jednou budou hrát velký fotbal, což je nejlepší motivace. Stále chtějí být lepší a do tréninků i zápasů jdou naplno,“ vysvětlil zkušený lodivod. Úspěch Slovácka podtrhl Lukáš David, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem Velkého finále.

Autor: ceh

Vaše názory

Bod zajistil Baroš v nastavení

Bod zajistil Baroš v nastavení

U 19 1.FC Slovácko - Baník Ostrava 2:2 (0:1) Branky: 60. Haša, 90.+2. Baroš ...

13. 9. 2009
Zmatky kolem příletu

Uherské Hradiště

Zmatky kolem příletu

Zatímco čeští reprezentanti rozbalili svůj hlavní stan v nedaleké Kroměříži, tým ze San Marina se ubytoval přímo...

11. 9. 2009
Reprezentační kanonádu řídil Milan Baroš

Uherské Hradiště

Reprezentační kanonádu řídil Milan Baroš

Uherské Hradiště se konečně dočkalo. Magické datum 9. 9. 2009 měli všichni fotbaloví příznivci poznačeno v kalendáři...

11. 9. 2009
Novinkou Slovácká dědina

Uherské Hradiště

Novinkou Slovácká dědina

Lepšího načasování se fanoušci nemohli dočkat. Každý, kdo prošel ve středu hlavní branou na fotbalový stadion, pomalu...

11. 9. 2009

Související

Uherské Hradiště

Kondici budeme nabírat i v Umagu

Když se zeptáte fotbalisty, co na svém oblíbeném sportu nemá rád, tak vám každý zcela jistě řekne:...

Uherské Hradiště

Slovácko na Jadran

Pro následující týden rozbijí fotbalisté Slovácka svůj přípravný stan na březích Jaderského moře. V přímořském letovisku Umag,...

Uherské Hradiště

Nový rok začali u Botka

Úvod kalendářního roku bývá pro některé fotbalisty strašákem. Před samotnou přípravou si je tradičně bere do parády...

Uherské Hradiště

Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Slovácko si v loňském roce hodně povyskočilo. V nejvyšší soutěži je mezi šesti nejlepšími s historicky nejvyšším...

TOPlist