FacebookYoutubeInstagram

Šumi chce Slovácko výš

Uherské Hradiště Fotbal 5. 6. 2019
Šumi chce Slovácko výš

Veliče Šumulikoski má za sebou tři čtvrtě sezóny v roli manažera A-týmu, v níž vyměnil fotbalový dres za manažerské sako. Coby hráč by teď trávil s rodinou zaslouženou dovolenou, jako manažer má před sebou možná nejnáročnější část roku. Jeho úkolem bude poskládat nový tým, který by v dalším ročníku nejvyšší soutěže uspěl.
V zimě jste přivedli trojici hráčů Diviš, Harba, Hološko na půlroční angažmá s tím, že po půl roce vyhodnotíte jejich působení a rozhodnete, zda hráčům nabídnete delší smlouvy. Už jste rozhodli o jejich budoucnosti?

Stále jednáme. V Divišově smlouvě je v dohodě s Mladou Boleslaví opce na přestup. Ta částka ovšem neodpovídá hlavně Jardově věku. Zkusíme ale hledat nějaké řešení. Stejně tak budeme jednat s Harisem Harbou. Jeho herní, a vinou zranění i tréninkový, výpadek byl velký a díky němu nemohl ukázat, co v něm ve skutečnosti je. Zkusíme se dohodnout, aby s námi absolvoval celou přípravu, rozehrál se v ní a na podzim nás přesvědčil, že pro nás bude platný na delší dobu. S Filipem Hološkem jsme byli dohodnuti na tři měsíce. Má nějaké své osobní plány a uvidíme, jestli je bude chtít skloubit s fotbalem na Slovácku.

V zimě přišel i Domagoj Franič. Ten ale přišel s dlouhodobější perspektivou i smlouvou. Jste spokojení s jeho působením?

Domagoji chceme dát více času na adaptaci na naši ligu. Myslím, že další přípravou, kterou absolvuje s námi, půjde ještě více nahoru.

S jakými představami půjdete do nové sezóny a kdy vůbec začne příprava na nový ročník?

Já osobně chci být na hráče náročnější. Při současném herním systému už není onou hranicí klidu a spokojenosti třicet bodů. Budu chtít po hráčích umístění do osmého místa. Oni po nás chtějí peníze a my po nich budeme chtít výsledky. 

Autor: rek

Vaše názory

Nejde vypustit fotbal

Uherské Hradiště

Nejde vypustit fotbal

Slovácko má za sebou první týden dovolené, o jejíž délku bojovali svěřenci trenéra Martina Svědíka i v...

4. 6. 2019
Na Slovácku startuje předprodej na ligu

Uherské Hradiště

Na Slovácku startuje předprodej na ligu

Právě dnes odstartuje pro fanoušky 1.FC Slovácko nová sezóna, která přinese na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty...

3. 6. 2019
Fotbal? Spíš nakopávaná

Uherský Brod

Fotbal? Spíš nakopávaná

Fotbalistky ČSK Uherský Brod v souboji sousedů z divizní tabulky překvapivě ztratily na Lapači všechny body. O...

1. 6. 2019
Zlechov dýchá Šumicím na záda

Slovácko

Zlechov dýchá Šumicím na záda

Březolupy - Luhačovice B 1:6 (1:4) Domácí fotbalisté sice dokázali na vedení Luhačovic ještě odpovědět a srovnat...

30. 5. 2019
TOPlist