FacebookYoutubeInstagram

Švancara nesmí hrát

Praha Fotbal 30. 8. 2009
Švancara nesmí hrát

Hrot Petr Švancara.

Foto: mao
Inzerce

Zpestření ligy, nejlepší střelec současného ročníku a opora Slovácka Petr Švancara má pozastavenou činnost. Důvodem je podle disciplinární komise útok na střížkovského Jakuba Heidenreicha. „Disciplinární komise už v kauze teplického Milana Matuly deklarovala, že hodlá bojovat s obdobnými projevy nesportovního chování a rozhodnutí v případě Petra Švancary je tedy konzistentní,“ vysvětluje postup použitý v kauze Švancara mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář.

Slovácko pochopitelně s takovým postupem nesouhlasí. „Petr byl potrestán ještě před řádným a objektivním posouzením střížkovského podnětu a celý postup považujeme za nepřiměřený,“ uvádí tiskový mluvčí klubu Aleš Mazúrek.

Disciplinární komise opřela své rozhodnutí na základě třech podnětů: stížnosti Bohemians Praha, zprávy delegáta a lékařské zprávy. „Jenže v zápise nebyla uvedená žádná námitka, delegát ve své zprávě uvedl, že došlo ke kontaktu, nikoli k faulu,“ předkládá argumenty proti udělení trestu Mazúrek.

A lékařská zpráva? Udělejte si obrázek sami. „Lékař Bohemians uvedl v zápise, že hráč Heidenreich měl vyraženy tři zuby. Následující den uvádějí média dva vyražené zuby, třetí den po utkání jeden vyražený zub a nakonec samotná lékařská zpráva, dle dostupného, hovoří o porušení lůžka jednoho až dvou zubů,“ uvádí se v tiskové zprávě Slovácka.

Vedení i lidé v okolí fotbalového klubu jsou tím, co se okolo Švancary děje, minimálně rozladěni. A není se asi co divit. Vzhledem k tomu, že se vše událo tři dny před utkáním, není možné se proti verdiktu ani odvolat.

„Celá tato akce, kterou začala už mediální kampaň v uplynulém týdnu, vzbuzuje v našich očích minimálně rozpaky a připomíná spíše hon na čarodějnice,“ dodává Mazúrek.

Autor: sho

Vaše názory

Zlínský víkend dorostenci Slovácka zvládli

Uherské Hradiště

Zlínský víkend dorostenci Slovácka zvládli

U-19: Zlín - 1.FC Slovácko 1:2 (0:2) Branky: 13. Schenel, 30. Franta Sestava: Heča - Mikulica, Daníček,...

24. 8. 2009
Čest oslavence zachraňovali jen žáci

Medlovice

Čest oslavence zachraňovali jen žáci

Zakládajícím členům, bývalým hráčům i mužům hrajícím základní třídu oslavy malinko zhořkly. Nemilosrdní byli hlavně Internacionálové Slovácké...

3. 8. 2009
Fotbalistky 1.FC Slovácko přišly o největší klenot

Zlámanec

Fotbalistky 1.FC Slovácko přišly o největší klenot

Fotbalistky 1.FC Slovácko mají za sebou první přátelskou prověrku v nové sezoně, na trávníku ve Zlámanci přivítaly...

27. 7. 2009
Kanonýrka Skupinová míří do Německa

Boršice

Kanonýrka Skupinová míří do Německa

V posledních dvou sezonách byla nejlepší střelkyní české ligy a klíčovou hráčkou Slovácka. Do sítě soupeřových brankářek...

27. 7. 2009

Související

Uherské Hradiště

Kondici budeme nabírat i v Umagu

Když se zeptáte fotbalisty, co na svém oblíbeném sportu nemá rád, tak vám každý zcela jistě řekne:...

Uherské Hradiště

Slovácko na Jadran

Pro následující týden rozbijí fotbalisté Slovácka svůj přípravný stan na březích Jaderského moře. V přímořském letovisku Umag,...

Uherské Hradiště

Nový rok začali u Botka

Úvod kalendářního roku bývá pro některé fotbalisty strašákem. Před samotnou přípravou si je tradičně bere do parády...

Uherské Hradiště

Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Slovácko si v loňském roce hodně povyskočilo. V nejvyšší soutěži je mezi šesti nejlepšími s historicky nejvyšším...

TOPlist