FacebookYoutubeInstagram

Tonda jako Messi, porazí všechny

Jarošov Fotbal 20. 11. 2019
Tonda jako Messi, porazí  všechny
Foto: sal
Inzerce

Pivní párty: Jarošovská premiéra pro Kostelany nad Moravou
a Korytnou

Fanoušci svým hlasováním v soutěži Hvězdná jedenáctka rozhodli o tom, které týmy si na závěr sezony užijí pivní párty v Jarošovském pivovaru. V jeho útrobách se pivní mejdan konal už potřetí. Slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM spolu s Jarošovským pivovarem opět připravil pro čtveřici nejlepších týmů dobrou zábavu spojenou s prohlídkou pivovaru. Jako první si v pivovaru užívaly týmy z Kostelan nad Moravou a Korytné. Pro obě mužstva to byla v Jarošově premiéra. Zatímco nejlepší tým okresní soutěže A Kostelany nad Moravou měl v celkovém součtu druhý nejvyšší počet hlasů, to Korytná, hrající okresní soutěž C měla hlasů daleko méně. Ale fanoušci rozhodli a ti, co se do soutěže nezapojili, mohou jen litovat. Tak třeba příští rok.

Odveta bude na hřišti

Hlavní postavou prvního večera v Jarošovském pivovaru se stal Antonín Šimon z Kostelan nad Moravou. Ten sice nepatří do fotbalového kádru „Rakáňů“, ale coby fanoušek pomohl zmírnit prohru v souboji o padesátilitrový sud piva. Sud piva byl totiž hlavní cenou, kterou si ale z pivovaru mohl odvézt jenom jeden tým. I přes parádní start Kostelan v pivních soutěžích připadl poukaz zaručující výhru do rukou týmu z Korytné. Ačkoliv se oba týmy na začátku po fotbalové stránce moc neznaly, na konci se zrodilo přátelství, které bude stvrzeno přátelským zápasem před začátkem jarních odvet na korytňanském hřišti, kde se bude čepovat pivo z výherního sudu. Až takovou sílu má soutěž Hvězdná jedenáctka.

Adventní speciál měl úspěch

Zatímco Korytná zvolila na cestu do Jarošova mikrobus, Kostelany využily na cestu tam i zpět místní autobusovou dopravu. Oba týmy v pivovaru uvítal ředitel Miroslav Harašta, který se následně ujal i role průvodce. Během prohlídky pivovaru tak musel čelit zvídavým otázkám ohledně samotné výroby piva a jeho prodeje. Největší zájem ale vyvolala ochutnávka piv přímo z tanku. Čtrnáctistupňový Adventní speciál, do kterého bylo přidáno čtyřicet kilo medu, nebyl ještě úplně hotový, přesto u všech degustátorů vyvolal vlnu nadšení. Někteří si u šéfa pivovaru dokonce zamlouvali objednávku dopředu. „Paráda, pivo je výborné. Sice je na první ochutnání trochu sladší, ale jak říkal ředitel pivovaru, chuť se mění každým dnem. Tak si počkáme, až bude začátkem prosince v prodeji. Aspoň máme s čím srovnávat,“ pochvaloval si chuť speciálu David Šimík z Kostelan. Podobně hodnotil pivo třeba i kapitán Korytné Denis Kejkrt. „Zajímavá chuť, určitě také ochutnám, až bude v prodeji,“ dodal kapitán. K ochutnání nabídl Miroslav Harašta i klasickou dvanáctku a čtrnáctku. A i tady se na pivo pěly chvály.

Na řadu přišel i VAR

Po návratu z prohlídky přišla na řadu zábava spojená se soubojem o sud piva. Jako první přišel na řadu pivní souboj. Kostelany nominovaly již zmiňovaného Antonína Šimona, kterému nikdo neřekne jinak než Tonda. Jeho soupeřem se stal František Matucha. Za velkého povzbuzování obou týmů zvládl o něco rychleji vypít orosený půllitr Tonda. Jeho vítězství musel na protest soupeře přezkoumávat VAR, ale i ten uznal, že na Tondu Franta prostě neměl. Jen pro zajímavost Tonda stih vypít půllitr za čtyři vteřiny. V následné pivní štafetě tři proti třem byla lepší Korytná a její zástupci Denis, Jarek a Mira. Tonda, Zdena a Kuba v dresu Kostelan neměli tentokrát šanci. Ve třetí disciplíně se na start za Kostelany opět postavil Tonda, který už v té době měl uznání i od soupeře. „Na něho dnes asi nemáme. Je to borec. Skoro jako Messi, ten taky poráží soupeře sám,“ ozývalo se od Korytné. Soupeřem do disciplíny, která byla tajná, se stal Michal Čaňo. Ačkoliv to vypadalo, že se bude pít pivo pomocí polévkových lžic, nakonec se pilo brčkem. A Tonda byl opět k neporažení. V tu dobu vedly Kostelany 2:1, ale přišla na řadu páka za dva body, ve které byl lepší korytňanský Ondra Šrámek, a skóre se rázem měnilo. Vše mohla změnit poslední disciplína, opět za dva body, ve které se utkali oba kapitáni. Na jedné straně Julius Mojžiš a na druhé Denis Kejkrt. Ačkoliv je kostelanský kapitán Julius Mojžiš na hřišti neomylným snajprem, v pití piva se musel sklonit před Denisem Kejkrtem.

Hlavní výhra v podobě padesátilitrového sudu piva putovala do Korytné. Ovšem bude vypita společně. Oba týmy se dohodly na přípravném zápase a konzumaci výhry. „Už se těšíme, v Korytné je prima parta, takže si to rozdáme i na hřišti v rámci zimní přípravy. Ještě doladíme termín,“ dodal na závěr kapitán Kostelan Julius Mojžiš.

Autor: sal

Vaše názory

Opavský Jurečka pod stromeček Slovácka

Uherské Hradiště

Opavský Jurečka pod stromeček Slovácka

1.FC Slovácko v těchto dnech nabírá síly k závěrečným zápasům letošního roku, který je zatím plný úspěšných...

20. 11. 2019
Na EURO z plzeňské spilky

Slovácko

Na EURO z plzeňské spilky

Čtveřici zástupců měl Zlínský kraj ve čtvrteční fotbalové bitvě o Evropu, ve které svěřenci Jaroslava Šilhavého a...

19. 11. 2019
Daníček a spol. podpořili Movember

Uherské Hradiště

Daníček a spol. podpořili Movember

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko se zapojili do kampaně Movember, která upozorňuje na prevenci boje proti rakovině varlat...

18. 11. 2019
Gambrinus Cup už po devatenácté

Uherský Brod

Gambrinus Cup už po devatenácté

Tradiční turnaj Gambrinus Cup v Uherském Brodě opět nechybí v přípravném kalendáři fotbalových klubů na Uherskohradišťsku. Už...

13. 11. 2019

Související

TOPlist