FacebookYoutubeInstagram

Topící se týmy převzali Hastík a Šebesta

Slovácko Fotbal 2. 5. 2019
Topící se týmy převzali Hastík a Šebesta
Inzerce

Trenéři fotbalistů Sokola Ořechov a Újezdce-Těšova odnesli jarní mizérii, „kufry“ si sbalili Pavel Barcuch a Petr Červinka. Do „horkého křesla“ usedli Jaroslav Hastík a Zdeněk Šebesta, kteří se pokusí vyvést mančaft ze sestupového bahna! Jestliže u Olšavy je prioritou záchrana, v podhůří Chřibů nemají nůž na krku…

„Záchrana není na prvním místě, jde spíš o pokus o záchranu, máme nejtěžší los. Hlavním úkolem je tým stabilizovat, probrat z určité apatie a vrátit klukům chuť do fotbalu,“ prohlásil Hastík. Na lavičce vystřídal Barcucha, bývalého vynikajícího prvoligového gólmana Drnovic a Karviné, pro kterého byl Ořechov první trenérskou štací.

Hastík štafetu převzal sotva 24 hodin po konečné v roli sportovního manažera Napajedel. „Když rezignovalo kompletní vedení klubu, skončila i moje mise,“ vysvětlil kouč, kterého na druhý den oslovil Roman Trlida, sportovní manažer Ořechova.

Jelikož v obci tři roky bydlel, dobře se znají. „Tým doplácí na zanedbanou zimní přípravu a nejstarší věkový průměr v celé soutěži, máme osm hráčů nad pětatřicet let. Možná si někdo ťuká na čelo, že jde o sebevražednou misi, ale beru to jako výzvu,“ svěřil se Hastík, jehož výběr v sobotu utrpěl výprask na půdě lídra z Kvasic (0:5). V tabulce tak klesl na třináctou pozici.

O tři body zpět je Újezdec-Těšov, který včera vydřel na domácí půdě bod za porážku na pokutové kopy se Žalkovicemi.

„Chtěli jsme tři body, máme jen bod. Ale nepropadáme panice, čeká nás ještě dalších sedm klíčových bitev,“ reagoval kouč Zdeněk Šebesta, který ve středu nahradil odvolaného Petra Červinku. „Už jsem měl určité indicie, že když Újezdec nevyhraje v Kunovicích, přijde změna. I proto jsem zajel na výzvědy do Žalkovic, trošku změnil taktiku a hlavně se kluky snažil povzbudit. Věřím, že výsledky přijdou,“ tvrdí Šebesta, bývalý dlouholetý kouč Strání. Cílem jeho mise je jednoznačně záchrana. I když to nebude mít vůbec lehké, musí se totiž vzdát služeb nejzkušenějšího tandemu Bronislav Červenka, Karel Slinták.

„Laborují shodně s kolenem a je otázka, jestli se do sestavy ještě vrátí,“ pokrčil rameny. „I tak je ale v našich silách soutěž zachránit. Kdybych si to nemyslel, na nabídku klubu bych nikdy nekývl. Ještě hrajeme čtyřikrát doma, když zápasy zvládneme, budeme slavit,“ je přesvědčený zkušený kouč Újezdce.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Nakonec zasloužená remíza

Uherské Hradiště

Nakonec zasloužená remíza

Sobotní soupeři posledního kola základní části se rozešli smírně. Radost z bodu však neměl ani jeden trenér....

2. 5. 2019
Vykoupený Hofmann

Uherské Hradiště

Vykoupený Hofmann

Stanislav Hofmann dostal v sobotním zápase žlutou kartu a protože to byla jeho osmá v soutěžním ročníku,...

1. 5. 2019
Každý bod se počítá

Uherské Hradiště

Každý bod se počítá

Petr Reinberk se po zranění a vykartování Divíška vrátil do základní sestavy Slovácka a v sobotním duelu...

1. 5. 2019
Fotbalistky gymnázia jsou šesté na světě!

Staré Město

Fotbalistky gymnázia jsou šesté na světě!

I když medaile zůstala jen nesplněným snem, ostudu neudělaly. Fotbalistky SOŠ a Gymnázia Staré Město se vrátily...

1. 5. 2019
TOPlist