FacebookYoutubeInstagram

Trénoval oba, věří Slovácku

Uherské Hradiště Fotbal 17. 5. 2018
Trénoval oba, věří Slovácku
Foto: sal

S předchůdcem 1.FC Slovácko, 1.FC Synot, pronikl do nejvyšší soutěže. V sobotu se na poslední domácí duel sezony na Slovácko vrátí. Ale už ne na staroměstský Širůch, kde strávil na trenérské lavičce tři a půl roku, provedl Synot druhou ligou a v první jej v pětačtyřiceti zápasech dokázal provést i úskalími prvních sezón. Už se nepostaví ani na jednu ze střídaček, ale k mikrofonu. S fanoušky slováckého i zlínského klubu se podělí o názory na nejvyšší soutěž i krajské derby mezi největšími rivaly, které trénoval.

Do první ligy jste posunul 1.FC Synot i Zlín, se kterým jste ale na rozdíl od Synotu nejvyšší soutěž neochutnal. Máte k některému z klubů blíže?

Angažmá nejde srovnávat, protože v Synotu jsem byl tři a půl roku a ve Zlíně jen šest měsíců, takže logicky mám blíže k Synotu, tedy Slovácku.

Kluby jdou v současnosti po rozdílných cestách. Slovácko pracuje trpělivě s vlastními odchovanci, kdežto Zlín vsadil na nákup hráčů, kteří do regionu přišli ze široka daleka. Jaký je váš pohled zkušeného trenéra na zvolené cesty?

Přiznám se, že mně je bližší cesta Slovácka, po které mimochodem šel Zlín několik let také. Vsázet na vlastní odchovance, lidi spřízněné s klubem místně i historií… To, jak začala hlavně od loňského roku putovat do Zlína spousta Afričanů a cizinců, je pro mě docela překvapivé, protože podobnou filozofii majitel klubu Zdeněk Červenka za mě neuznával. Slovácko je naopak kontinuální v tom, že má víru ve vlastní odchovance, akademii, věří svým hráčům. Samozřejmě je to cesta složitější, ale na druhou stranu pro region a talenty z něj cesta ideální. Mohou se pak prosadit nejen ve Slovácku, ale i ve velkém fotbale, kam odešlo už několik hráčů. Sadílek, Trávník, čerstvě Kovář do Anglie…

Derby nemá favorita. Ale přece. Komu věříte více?

Vycházím z logiky celého jara. Slovácko má lepší formu. Ví, co chce hrát… Má samozřejmě problém s efektivitou, ale je silné na míči a umí přehrát kombinačně i kvalitní mužstva. Když k tomu připočtu domácí prostředí, tak je Slovácko mírným favoritem.

Autor: rek

Vaše názory

Nivničtí se dočkali první jarní výhry

Slovácko

Nivničtí se dočkali první jarní výhry

Skaštice - Ořechov 2:0 (1:0) Hosté prohrávali v tomto duelu již po dvou minutách a již od...

17. 5. 2018
Padaly sedmičky

Slovácko

Padaly sedmičky

Luhačovice - Boršice 7:0 (3:0) Bez čtyř opor základního týmu vyrazily Boršice do lázeňského města, ovšem jako...

17. 5. 2018
Mančík zahodil penaltu i body

Uherský Brod

Mančík zahodil penaltu i body

Černý týden za sebou mají třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod. I když se dvakrát představili vlastním fanouškům,...

16. 5. 2018
Měli jsme kliku

Uherské Hradiště

Měli jsme kliku

Plzeň na jaře brání titul, nebo spíš velký náskok z podzimní části. Na jaře si ale vybírá...

16. 5. 2018
TOPlist