Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Udolají Spartak Moskva?

Uherské Hradiště Fotbal 9. 7. 2018
Udolají Spartak Moskva?

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko vyrazili vstříc ligovým zítřkům do Rakouska, kde je čeká závěrečný herní kemp a spousta práce. První zápas s prvoligovým St. Pöltenem totiž svěřencům Michala Korduly vůbec nevyšel.

„Jestliže zápas s polskými Gliwicemi splňoval naše představy, především co se týká organizace hry směrem do ofenzívy i defenzívy, proti St. Pöltenu jsme se vrátili do zápasu s Trnavou, tedy hra bez drajvu, agresivity, nasazení, bez základních atributů, které má profesionální fotbal mít. Jsem z toho rozčarovaný a některé špatné individuální výkony hráčů si musím nechat projít hlavou. Jen absolvovat zápas prostě neberu,“ těžko zkousával porážku na cestě do rakouského Lambrechterhofu trenér Kordula.

V autobuse chyběl útočník Zajíc, jemuž magnetická rezonance neodhalila žádný zásadní problém, zdravotní stav se pomalu zlepšuje, ale vedení klubu po dohodě s hráčovým manažerem umožnilo jednadvacetiletému útočníkovi projít speciálním vyšetřením v Německu. Jeho místo v autobuse a momentálně i v kádru zaujal parťák z české jednadvacítky Jan Kuchta, který přichází na hostování z pražské Slavie. „Nabídek na hostování jsem měl více, byl tam zájem Olomouce či Liberce, ale s manažerem jsme se rozhodli pro Slovácko, které bylo konkrétní. Líbí se mi, jakým stylem chce Slovácko hrát, mám tady větší šanci, abych se prosadil, a navíc znám odsud kluky z nároďáku. Tomáše Zajíce, Lukáše Sadílka, Davida Machalíka nebo Dominika Janoška,“ vyjmenovává spoluhráče z české jednadvacítky Jan Kuchta.

Působení talentovaného útočníka na Slovácku by už nemělo nic bránit v cestě.

„V týdnu doladíme detaily a budeme se bavit se Slavií o případné budoucnosti hráče u nás, pokud budou obě strany spokojeny,“ naznačuje sportovní ředitel Stanislav Levý, že by v případě Kuchty nakonec nemuselo zůstat jen u ročního hostování. „Věřím, že Honza nebude posledním příchodem. Máme rozjednána jedno až dvě jména. Věřím také, že v týdnu přivezeme do Rakouska ofenzívního hráče na kraj zálohy,“ dodal Levý.

Slovácko čeká ve středu v rakouském Villachu špičkový ruský klub Spartak Moskva a na závěr soustředění maďarský Szombathely Haladas.

Piast Gliwice - 1.FC Slovácko 1:1 (1:0), 64. Petr.

SLOVÁCKO: Daněk - Juroška, Krejčí (46. Šimko), Hofmann, Reinberk (46. Divíšek) - Navrátil, Machalík (46. Kohút), Daníček, Sadílek (46. Janošek), Petr (70. Hellebrand) - Kuchta (46. Kubala).

St. Pölten - 1.FC Slovácko 2:0

SLOVÁCKO: Trmal - Reinberk (75. Juroška), Hofmann (45. Tkáč), Šimko (46 Divíšek), Kadlec - Rezek, Machalík (78. Havlík), Janošek, Sadílek (60 Hellebrand), Navrátil (60. Kohút) - Kuchta (60. Kubala).

Autor: rek

Vaše názory

Slovácko v C40

Uherské Hradiště

Slovácko v C40

Do letní pohodové atmosféry v centru Uherského Hradiště přispěje i společnost SYNOT TIP spolu s 1.FC Slovácko....

4. 7. 2018
Slovácko má „lvíče“ Kuchtu

Uherské Hradiště

Slovácko má „lvíče“ Kuchtu

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko mají za sebou druhý týden přípravy na novou sezonu a z kondičního nabírání...

4. 7. 2018
Turnaj ulic pro Rybníky s Vinohrady

Prakšice

Turnaj ulic pro Rybníky s Vinohrady

Sedmý ročník populárního turnaje ulic v malé kopané o Putovní pohár Prakšic skončil vítězstvím týmu Rybníky +...

2. 7. 2018
Domácí přípravce pomohlo skóre

Stříbrnice

Domácí přípravce pomohlo skóre

Sportovní klub Stříbrnice si o víkendu připomněl šedesát let od svého založení. V rámci oslav nejprve vyběhly...

30. 6. 2018
TOPlist