FacebookYoutubeInstagram

Udolají Spartak Moskva?

Uherské Hradiště Fotbal 9. 7. 2018
Udolají Spartak Moskva?

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko vyrazili vstříc ligovým zítřkům do Rakouska, kde je čeká závěrečný herní kemp a spousta práce. První zápas s prvoligovým St. Pöltenem totiž svěřencům Michala Korduly vůbec nevyšel.

„Jestliže zápas s polskými Gliwicemi splňoval naše představy, především co se týká organizace hry směrem do ofenzívy i defenzívy, proti St. Pöltenu jsme se vrátili do zápasu s Trnavou, tedy hra bez drajvu, agresivity, nasazení, bez základních atributů, které má profesionální fotbal mít. Jsem z toho rozčarovaný a některé špatné individuální výkony hráčů si musím nechat projít hlavou. Jen absolvovat zápas prostě neberu,“ těžko zkousával porážku na cestě do rakouského Lambrechterhofu trenér Kordula.

V autobuse chyběl útočník Zajíc, jemuž magnetická rezonance neodhalila žádný zásadní problém, zdravotní stav se pomalu zlepšuje, ale vedení klubu po dohodě s hráčovým manažerem umožnilo jednadvacetiletému útočníkovi projít speciálním vyšetřením v Německu. Jeho místo v autobuse a momentálně i v kádru zaujal parťák z české jednadvacítky Jan Kuchta, který přichází na hostování z pražské Slavie. „Nabídek na hostování jsem měl více, byl tam zájem Olomouce či Liberce, ale s manažerem jsme se rozhodli pro Slovácko, které bylo konkrétní. Líbí se mi, jakým stylem chce Slovácko hrát, mám tady větší šanci, abych se prosadil, a navíc znám odsud kluky z nároďáku. Tomáše Zajíce, Lukáše Sadílka, Davida Machalíka nebo Dominika Janoška,“ vyjmenovává spoluhráče z české jednadvacítky Jan Kuchta.

Působení talentovaného útočníka na Slovácku by už nemělo nic bránit v cestě.

„V týdnu doladíme detaily a budeme se bavit se Slavií o případné budoucnosti hráče u nás, pokud budou obě strany spokojeny,“ naznačuje sportovní ředitel Stanislav Levý, že by v případě Kuchty nakonec nemuselo zůstat jen u ročního hostování. „Věřím, že Honza nebude posledním příchodem. Máme rozjednána jedno až dvě jména. Věřím také, že v týdnu přivezeme do Rakouska ofenzívního hráče na kraj zálohy,“ dodal Levý.

Slovácko čeká ve středu v rakouském Villachu špičkový ruský klub Spartak Moskva a na závěr soustředění maďarský Szombathely Haladas.

Piast Gliwice - 1.FC Slovácko 1:1 (1:0), 64. Petr.

SLOVÁCKO: Daněk - Juroška, Krejčí (46. Šimko), Hofmann, Reinberk (46. Divíšek) - Navrátil, Machalík (46. Kohút), Daníček, Sadílek (46. Janošek), Petr (70. Hellebrand) - Kuchta (46. Kubala).

St. Pölten - 1.FC Slovácko 2:0

SLOVÁCKO: Trmal - Reinberk (75. Juroška), Hofmann (45. Tkáč), Šimko (46 Divíšek), Kadlec - Rezek, Machalík (78. Havlík), Janošek, Sadílek (60 Hellebrand), Navrátil (60. Kohút) - Kuchta (60. Kubala).

Autor: rek

Vaše názory

Slovácko v C40

Uherské Hradiště

Slovácko v C40

Do letní pohodové atmosféry v centru Uherského Hradiště přispěje i společnost SYNOT TIP spolu s 1.FC Slovácko....

4. 7. 2018
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy ze sekretariátu Losovací aktiv se koná 12. 7. 2018 od 16.00...

4. 7. 2018
Slovácko má „lvíče“ Kuchtu

Uherské Hradiště

Slovácko má „lvíče“ Kuchtu

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko mají za sebou druhý týden přípravy na novou sezonu a z kondičního nabírání...

4. 7. 2018
Turnaj ulic pro Rybníky s Vinohrady

Prakšice

Turnaj ulic pro Rybníky s Vinohrady

Sedmý ročník populárního turnaje ulic v malé kopané o Putovní pohár Prakšic skončil vítězstvím týmu Rybníky +...

2. 7. 2018
TOPlist