FacebookYoutubeInstagram

Uhlíř v Nivnici, Vojtěšek do Spartaku

Slovácko Fotbal 4. 7. 2019
Uhlíř v Nivnici, Vojtěšek do Spartaku

Fotbalisté TJ Nivnice mají nového trenéra. Na lavičku usedl Václav Uhlíř, dosavadní kouč Spartaku Hluk, který převzal štafetu po Romanu Leitnerovi. Osiřelé hlucké taktovky se chopil Jiří Vojtěšek, bývalý prvoligový stoper 1.FC Synot, který v uplynulé sezoně působil v roli asistenta Vratislava Chaloupky v Kunovicích.

V Nivnici se letní změna na postu trenéra stává tradicí, loni se loučil František Ondrůšek, letos Roman Leitner. „Oproti loňsku ale změna přichází ještě před zahájením přípravy, která startuje už dvanáctého července,“ uvedl Karel Kopecký, předseda klubu.

Leitner podle něj zaslouží poděkování. „S týmem získal nejvíce bodů v I.A třídě v klubové historii,“ poznamenal Kopecký.

Leitnera nahradil Václav Uhlíř, který přichází do místa nejpravděpodobnějšího narození Jana Ámose Komenského po šestiletém angažmá v Kunovicích. „Vaška jsme neodvolali, skončil na vlastní žádost. Cítil, že tým potřebuje změnu, nový impuls,“ komentoval rozlučku Aleš Zlínský, sportovní manažer Hluku. Když v Nivnici uslyšeli, že Uhlíř končí, hodili mu laso… „V tahanici o služby zkušeného trenéra jsme neměli za soupeře žádný jiný tým, ale spíš fakt, že si chtěl po letech odpočinout. Jsem rád, že bude lenošit o něco později,“ pravil s úsměvem Kopecký.

Tým zpod hlucké tvrze povede Jiří Vojtěšek, pro kterého půjde o první štaci v roli hlavního kouče u mužů. Doposud dělal asistenta Vratislavu Chaloupkovi v Kunovicích. „Naším cílem je stabilizovat kádr a začlenit do něj talentované dorostence,“ zdůraznil Zlínský.

Vojtěšek už v kabině nepřivítá A. Machalu (ukončil kariéru), Hančíka (návrat z host. do Kněžpole) a sedmigólového střelce Dohnala. „Jelikož pracuje a bydlí v Praze, spojí další kariéru s hlavním městem,“ vysvětlil Zlínský. 

Autor: ceh

Vaše názory

Antonín Panenka na Velehradě zhodnotí výkony malých fotbalistů a fotbalistek

Velehrad

Antonín Panenka na Velehradě zhodnotí výkony malých fotbalistů a fotbalistek

Antonín Panenka je stálicí velehradské Soutěže ve fotbalových dovednostech. Jako její patron hodnotí výkony malých fotbalistů a...

4. 7. 2019
Posily s odlišnými rolemi

Uherské Hradiště

Posily s odlišnými rolemi

Jeden bude branky střílet, druhý jim bude zabraňovat. To jsou základní úkoly pro útočníka Pavla Dvořáka a...

3. 7. 2019
Slovácko si v lázních vyšláplo na  bosenského i slovinského mistra

Uherské Hradiště

Slovácko si v lázních vyšláplo na bosenského i slovinského mistra

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko se vrátili z herního kempu ve slovinské Rogašce Slatině s dvěma cennými skalpy....

2. 7. 2019
Na Hané umetli i Spartu

Uherské Hradiště

Na Hané umetli i Spartu

Fotbalisté 1.FC Slovácko (U11) ovládli mezinárodní turnaj v Přerově a po triumfu v Ondrášovka Cupu tak přidali...

1. 7. 2019
TOPlist