FacebookYoutubeInstagram

Újezdec po parádním jaru slaví nečekaný postup!

Újezdec u Luhačovic Fotbal 12. 7. 2018
Újezdec po parádním jaru slaví nečekaný postup!

Fotbalisté TJ Újezdec-Těšov se po roce vracejí do I.A třídy! I když sezonu zakončili až na čtvrté příčce krajského suterénu, nakonec společně se šampionem z kunovické Bělinky slaví výšlap o patro výš. Využili totiž nabídku dodatečného postupu.

„Když od krajského svazu přišla nabídka na postup, vyslechli jsme si názory hráčů i trenéra a šanci hned po roční pauze se vrátit do I.A třídy využili. Jejich názor byl rozhodující. Jelikož byla drtivá většina pro, nebylo co řešit,“ reagoval na klubovém webu Vladislav Lorenc, předseda klubu, který v tabulce jara figuroval na druhém místě za suverénními Kunovicemi. Na klíčové čtvrté místo se probil závěrečným vítězstvím nad Nedakonicemi 4:0. „Kluci dokázali něco výjimečného, dokázali postoupit, což jim možná dojde až postupně. Každopádně nikdy nezapomenou. Postup je dílem skvělé party a je úplně jedno, že až ze čtvrtého místa,“ prohlásil Petr Červinka, kouč Újezdce-Těšova.

Kdyby mu někdo v zimě řekl, že postoupí, měl by ho za blázna... „Tajně jsem si myslel na čtvrté místo, ale kluky jsem nijak nesvazoval. Karty na stůl jsem vyložil až tři kola před koncem,“ usmíval se Červinka. Újezdečtí si zajistili záchranu prakticky po úvodních šesti jarních kolech, kdy získali 15 z 18 bodů. Jenže současně přišli o čtyři zraněné hráče a po blamáži v Kunovicích (0:8), kdy sotva poskládali jedenáctku, nikoho nenapadlo, že už ztratí jen čtyři body.

Konečný jarní účet čítal 29 bodů a čtvrté místo. „Váleli jsme hlavně doma, kde jsme ztratili jediný bod za výhru nad Morkovicemi po penaltách (skóre 20:3). Fanoušky jsme asi bavili, domácí zápasy totiž pravidelně navštěvovalo 250 lidí, derby se Šumicemi a Havřicemi dokonce dvojnásobek, což je super,“ říká Červinka. Újezdec tak naposledy doma prohrál 3. června s Dolním Němčím 0:2.

Aby šňůru neporazitelnosti natáhl, musí posílit o dva tři hráče. Jestli se objeví už na prvním pátečním tréninku, to je otázka. Každopádně hned v neděli staronováčka I.A třídy čeká přátelský zápas s 1.FC Slovácko B (na hřišti v Sadech). Dalšími soupeři mu v přípravě budou Malenovice, Baťov a Havřice.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Udolají Spartak Moskva?

Uherské Hradiště

Udolají Spartak Moskva?

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko vyrazili vstříc ligovým zítřkům do Rakouska, kde je čeká závěrečný herní kemp a...

9. 7. 2018
Slovácko v C40

Uherské Hradiště

Slovácko v C40

Do letní pohodové atmosféry v centru Uherského Hradiště přispěje i společnost SYNOT TIP spolu s 1.FC Slovácko....

4. 7. 2018
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy ze sekretariátu Losovací aktiv se koná 12. 7. 2018 od 16.00...

4. 7. 2018
Slovácko má „lvíče“ Kuchtu

Uherské Hradiště

Slovácko má „lvíče“ Kuchtu

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko mají za sebou druhý týden přípravy na novou sezonu a z kondičního nabírání...

4. 7. 2018
TOPlist