FacebookYoutubeInstagram

Újezdec ulovil Víta Valentu!

Újezdec u Luhačovic Fotbal 16. 8. 2019
Újezdec ulovil Víta Valentu!
Foto: sal

Už žádné záchranářské trable, fotbalisté TJ Újezdec-Těšov přes léto vydatně zbrojili a na prahu nové sezony krajské I.A třídy neskrývají nejvyšší ambice! A při pohledu na soupisku není divu… Klub totiž přilákal několik zkušených borců v čele s Vítem Valentou, bývalým kapitánem 1.FC Slovácko.

„Respektujeme sílu a kvalitu soupeřů, ale za všechny kluky v kabině můžu slíbit, že se popereme o nejvyšší příčky a odčiníme loňskou nepříliš povedenou sezonu,“ prohlásil kouč Zdeněk Šebesta. Na lavičku Újezdce usedl koncem dubna, kdy nahradil odvolaného Petra Červinku. A v závěrečných osmi kolech soutěž zachránil.

Trenérovo sebevědomí pramení z letních šachů v kádru, na miskách vah totiž jasně převažují příchody. Šebesta už nemá k dispozici jen dvacetileté mladíky Adama Červinku (Ořechov) a Jaroslava Kročila (Hluk). V kabině se naopak „uhnízdili“ hráči, kteří mají leccos za sebou.

Největší rybou je pětatřicetiletý Vít Valenta, bývalý kapitán prvoligového 1.FC Slovácko, který ještě předtím působil osm let v Nizozemí a Belgii (Lommel, Cercle Bruggy, Volendam). Po ukončení profesionální kariéry strávil několik sezon v Rakousku a po návratu oblékal dres Strání. Loňskou sezonu odehrál za SK Kozojídky. Po osmi letech se k Olšavě vrací Libor Pilka a další posilou je Antonín Hráček, který poslední dvě sezony působil v Havřicích a uherskobrodském Orlu. „Všechny tři hráče spojuje společné angažmá ve Strání, kde se potkali s naším koučem, který má hlavní podíl na jejich příchodu,“ zdůraznil Josef Srník, předseda klubu.

Dobrou zprávou pro fanoušky je i setrvání exligového Bronislava Červenky, který odložil plánovanou operaci kolena. „Poprvé v historii se tak v našem dresu objeví dva hráči s ligovou minulostí,“ těší Srníka.

Újezdečtí absolvovali náročnou přípravu, včetně tří přátelských zápasů (Štítná nad Vláří 3:2, Baťov 3:4, Strání 2:6), které proložili herním soustředěním v Horním Němčí. Kouč Šebesta je s přístupem hráčů spokojený, už pouze vyhlíží návrat Slintáka se Smejkalem, kteří se po rekonvalescenci zapojili do tréninkového procesu.

Ostrý start ukázal, že Valenta a spol. mohou být černým koněm soutěže.Dobyli totiž tvrz Hluku (2:1), který loni brázdil krajský přebor.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Po Spartě šokovali i Plzeň

Uherské Hradiště

Po Spartě šokovali i Plzeň

Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko 0:2 (0:1) Branky: 42. Šašinka, 61. Zajíc Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný...

14. 8. 2019
Smutný vítěz Milan Petržela

Uherské Hradiště

Smutný vítěz Milan Petržela

Pozornost celého plzeňského stadionu byla upřena na Milana Petrželu, který se vrátil do Štruncových sadů v dresu...

11. 8. 2019
MSFL: Osm gólů, šest bodů

Slovácko

MSFL: Osm gólů, šest bodů

Třetiligovou premiéru v roli hlavního kouče Miroslav Ondrůšek zvládl na podtrženou jedničku. Fotbalisté ČSK Uherský Brod po...

8. 8. 2019
Favorité jdou dál, měli nabito

Slovácko

Favorité jdou dál, měli nabito

Favorité nezaváhali, druhé kolo Poháru OFS se obešlo prakticky bez překvapení. Fanoušci si ale přišli na své,...

7. 8. 2019
TOPlist