FacebookYoutubeInstagram

Újezdec ulovil Víta Valentu!

Újezdec u Luhačovic Fotbal 16. 8. 2019
Újezdec ulovil Víta Valentu!
Foto: sal

Už žádné záchranářské trable, fotbalisté TJ Újezdec-Těšov přes léto vydatně zbrojili a na prahu nové sezony krajské I.A třídy neskrývají nejvyšší ambice! A při pohledu na soupisku není divu… Klub totiž přilákal několik zkušených borců v čele s Vítem Valentou, bývalým kapitánem 1.FC Slovácko.

„Respektujeme sílu a kvalitu soupeřů, ale za všechny kluky v kabině můžu slíbit, že se popereme o nejvyšší příčky a odčiníme loňskou nepříliš povedenou sezonu,“ prohlásil kouč Zdeněk Šebesta. Na lavičku Újezdce usedl koncem dubna, kdy nahradil odvolaného Petra Červinku. A v závěrečných osmi kolech soutěž zachránil.

Trenérovo sebevědomí pramení z letních šachů v kádru, na miskách vah totiž jasně převažují příchody. Šebesta už nemá k dispozici jen dvacetileté mladíky Adama Červinku (Ořechov) a Jaroslava Kročila (Hluk). V kabině se naopak „uhnízdili“ hráči, kteří mají leccos za sebou.

Největší rybou je pětatřicetiletý Vít Valenta, bývalý kapitán prvoligového 1.FC Slovácko, který ještě předtím působil osm let v Nizozemí a Belgii (Lommel, Cercle Bruggy, Volendam). Po ukončení profesionální kariéry strávil několik sezon v Rakousku a po návratu oblékal dres Strání. Loňskou sezonu odehrál za SK Kozojídky. Po osmi letech se k Olšavě vrací Libor Pilka a další posilou je Antonín Hráček, který poslední dvě sezony působil v Havřicích a uherskobrodském Orlu. „Všechny tři hráče spojuje společné angažmá ve Strání, kde se potkali s naším koučem, který má hlavní podíl na jejich příchodu,“ zdůraznil Josef Srník, předseda klubu.

Dobrou zprávou pro fanoušky je i setrvání exligového Bronislava Červenky, který odložil plánovanou operaci kolena. „Poprvé v historii se tak v našem dresu objeví dva hráči s ligovou minulostí,“ těší Srníka.

Újezdečtí absolvovali náročnou přípravu, včetně tří přátelských zápasů (Štítná nad Vláří 3:2, Baťov 3:4, Strání 2:6), které proložili herním soustředěním v Horním Němčí. Kouč Šebesta je s přístupem hráčů spokojený, už pouze vyhlíží návrat Slintáka se Smejkalem, kteří se po rekonvalescenci zapojili do tréninkového procesu.

Ostrý start ukázal, že Valenta a spol. mohou být černým koněm soutěže.Dobyli totiž tvrz Hluku (2:1), který loni brázdil krajský přebor.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy VV • Na stránkách https://www.ofsuh.cz/legislativa/ a na https://souteze.fotbal.cz/subjekty/subjekt/331...

14. 8. 2019
Po Spartě šokovali i Plzeň

Uherské Hradiště

Po Spartě šokovali i Plzeň

Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko 0:2 (0:1) Branky: 42. Šašinka, 61. Zajíc Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný...

14. 8. 2019
Smutný vítěz Milan Petržela

Uherské Hradiště

Smutný vítěz Milan Petržela

Pozornost celého plzeňského stadionu byla upřena na Milana Petrželu, který se vrátil do Štruncových sadů v dresu...

11. 8. 2019
MSFL: Osm gólů, šest bodů

Slovácko

MSFL: Osm gólů, šest bodů

Třetiligovou premiéru v roli hlavního kouče Miroslav Ondrůšek zvládl na podtrženou jedničku. Fotbalisté ČSK Uherský Brod po...

8. 8. 2019
TOPlist