FacebookYoutubeInstagram

V Chorvatsku první zápasové testy

Uherské Hradiště Fotbal 13. 1. 2020
V Chorvatsku první zápasové testy
Foto: sal

Slovácko má za sebou první týden přípravy, ve kterém svěřenci trenéra Martina Svědíka především hltali dávky kondiční přípravy. Ve dvou- a třífázových trénincích pravidelně střídali posilovnu, sportovní halu s během v terénu i novou umělou hrací plochou v Kunovicích. Svědíkovy kapky fyzické přípravy míchá kondiční trenér Miroslav Mikšíček a zatím jejich elixír chutná všem, i když někteří hráči musí skousnout zuby. "Je ale vidět, že hráči, kteří s námi absolvují druhou zimní přípravu, se adaptují velmi dobře," poznamenal Miroslav Mikšíček a dodal: "Novoroční testy nám potvrdily, že náročný způsob hry, kterým jsme hráli na podzim, má oporu v naměřených hodnotách a dávky, které se mohou některým hráčům zdát tvrdé, jsou ku prospěchu hry."

Zatím se širokém kádru vyhýbají zdravotní nepříjemnosti. Jen Václav Jurečka vynechal některé tréninky. "Nebylo to ale nic vážného a už v neděli se zapojil do tréninku," pootevřel dveře kabiny manažer A-týmu Veliče Šumulikoski. V ní pořád sedí trojice testovaných mladíků. "Roman Holiš, Daniel Mareček i Vadim Dijinari zvládli první týden bez větších problémů, ale na konečný verdikt je ještě brzo. Vždyť jsme je ještě neviděli v žádném utkání. Proto s námi podle původních plánů v pondělí odcestují na soustředění do Chorvatska," vysvětluje Šumulikoski.

Tam čekají trojici testovaných tři zápasy, které naznačí, jestli svůj dvoutýdenní test promění ve větší šanci dostat se do kádru pro boj o vyšší příčky tabulky. "V úterý nás čeká třetiligové slovinské Brinje a hned na druhý den chorvatská Rijeka. Soustředění zakončíme zápasem s účastníkem Ligy mistrů a chorvatským mistrem Dynamem Zagreb," představuje program dalšího týdně manažer ligového týmu.

V zápasech by měl projít zkouškou také dvacetiletý Francouz Djegui Koita, který si připsal v loňské sezóně dva starty ve francouzské Ligue 1 za Guingamp. Sto devadesát centimetrů vytáhlý stoper absolvoval s mužstvem nedělní podvečerní trénink a v následujícím týdnu jej čekají zápasové testy na březích Jadranu.     

Autor: rek

Vaše názory

Nový rok začali u Botka

Uherské Hradiště

Nový rok začali u Botka

Úvod kalendářního roku bývá pro některé fotbalisty strašákem. Před samotnou přípravou si je tradičně bere do parády...

8. 1. 2020
Slovácko ulovilo eurosnajpra

Uherské Hradiště

Slovácko ulovilo eurosnajpra

Slovácko ulovilo hned na začátku zajímavou posilu. V pondělí přivítá trenér Martin Svědík v kabině nejlepšího střelce...

8. 1. 2020
Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Uherské Hradiště

Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Slovácko si v loňském roce hodně povyskočilo. V nejvyšší soutěži je mezi šesti nejlepšími s historicky nejvyšším...

4. 1. 2020
Vítězný double Hluku

Hluk

Vítězný double Hluku

Sportovní hala v Hluk v prosinci žila fotbalovými turnaji žáků. Z vítězného double se radovali talentovaní hráči...

3. 1. 2020
TOPlist