FacebookYoutubeInstagram

Vichřice je vyhnala z tréninku

Uherské Hradiště Fotbal 29. 1. 2019
Vichřice je vyhnala z tréninku
Foto: Radek Frühauf

Na Turecké riviéře rozbili fotbalisté Slovácka svůj stan, aby se důkladně připravili na jarní premiéru. Mořské podnebí jim ale zatím ukazuje spíše odvrácenou tvář. "V sobotu dopoledne nás dokonce z tréninku vyhnala bouře. Průtrž mračen doprovázel silný vítr a to se trénovat opravdu nedalo. Odpoledne to už ale bylo lepší a v neděli jsme oba zápasy odehráli za dobrých podmínek," obrátil pozornost k dvojzápasu se srbským Vranje a dánským Randersem manažer týmu Veliče Šumulikoski. "Dánové měli velkou kvalitu. Je to šestý tým země osmifinalisty mistrovství světa a my jej přesto dokázali přehrát a zaslouženě porazit," liboval si nad přístupem a výkonech hráčů Slovácka Šumi.  

Další radost má realizační tým Slovácka i z aktuálního zdravotního stavu hráčů. Zápasy zvládli Trmal, Kadlec, Reinberk i Havlík, kteří se v dosavadním průběhu zimní přípravy potýkali s drobnými zraněními. "Trenéři rozložili minutovou zátěž rovnoměrně na všechny hráče a na obě utkání," vysvětloval prostřídávání sestav v obou nedělních utkáních manažer týmu.

Ten pozorně sledoval i adepty modrobílého dresu, kteří jsou s týmem na kempu. "Stoper Franič působil velmi dobře. I vzhledem k aktuálním zdravotním otazníkům nad Krejčím si jej ponecháme půl roku a pak se rozhodneme, jestli jeho působení protáhneme o dva roky. U Chrisantuse je na závěry ještě brzy. Je na něm vidět tréninkové manko, ale ještě mu dáme šanci ve středečním zápase. Koneckonců taková s ním byla dohoda," říká na adresu nigerijského útočníka Veliče Šumulikoski.

Kádr Slovácka v Turecku    

Brankáři: Michal Daněk, Matouš Trmal, Vít Nemrava

Obránci: Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Petr Reinberk, Patrik Šimko, Josef Divíšek, Jan Juroška, Radim Olšanský

Záložníci: Jan Navrátil, Jakub Rezek, Patrik Hellebrand, Vlastimil Daníček, Lukáš Sadílek, Marek Havlík, David Machalík, Jan Kalabiška, Dominik Janošek, Jaroslav Diviš

Útočníci: Tomáš Zajíc, Filip Kubala

K týmu se připojí: Domagoj Franič (obránce),  Macauley Chrisantus (útočník)

Autor: rek

Vaše názory

V Turecku zatím bez porážky

Uherské Hradiště

V Turecku zatím bez porážky

1.FC SLOVÁCKO - Dinamo Vranje 4:4 (0:2) Branky Slovácko: 55. Kadlec, 63. Diviš, 65. Sadílek, 88. Olšanský...

29. 1. 2019
Stříbro vychytal Flek

Kunovice

Stříbro vychytal Flek

Fotbalová přípravka FK Kunovice na prahu přípravy na jarní odvety okresního přeboru vybojovala druhé místo na mezinárodním...

25. 1. 2019
Harba bojuje o Slovácko

Uherské Hradiště

Harba bojuje o Slovácko

Slovácko od dob dnes už legendárního Libora Doška stále čeká na zkušeného gólového útočníka, vedle kterého by...

23. 1. 2019
Svědíka pálí útočník i stoper

Uherské Hradiště

Svědíka pálí útočník i stoper

Deset dnů mrazu a sněhu a hurá znovu za teplem. Tak se dá charakterizovat letošní zimní příprava...

23. 1. 2019
TOPlist