FacebookYoutubeInstagram

Vinaři zabojují o evropský trůn, korunovaci uvidí Uherské Hradiště

Uherské Hradiště Fotbal 21. 11. 2019
Vinaři zabojují o evropský trůn, korunovaci uvidí Uherské Hradiště
Inzerce

VINO EURO 2020: Reprezentace České republiky v základní skupině narazí na Maďarsko, Rakousko a Portugalsko. Obhájí bronz?

Fanoušci fotbalu a vína, zbystřete! Uherské Hradiště získalo pořadatelství evropského šampionátu vinařů VINO EURO 2020, které na Moravě rozbije stan od 19. do 23. května. Městský stadion Miroslava Valenty se stane dějištěm vyřazovacích bojů, ze kterých vzejde nový šampion! Základní skupiny jsou na programu ve Znojmě.

Ústřední myšlenkou šampionátu je spojovat lidi, odbornou i širokou veřejnost prostřednictvím fenoménů, jakými jsou fotbal a víno. „Je nám ctí, že se finálové zápasy odehrají právě na stadionu v Uherském Hradišti, který patří k nejlepším u nás. Do srdce Slovácka se už všichni těší, vždyť kraj je vyhlášený nejen ligovým fotbalem, ale především pohostinností a tradicemi, které si lidé umí neopakovatelně užít. Když k tomu přidáme, že ve městě rozumí vínu, volba finálového města byla jasná,“ svěřil se Martin Chlad, prezident reprezentačního výběru FC Vinaři a organizátor EURO, proč finiš čtyřdenního klání nasměroval do Uherského Hradiště, který si v předvečer losování šampionátu společně s prezidenty zbylých sedmi vinařských fotbalových federací svatostánek Miroslava Valenty prohlédl. „V našem městě mají dobré víno i fotbal svůj domov. Jsem proto rád, že po mistrovství Evropy jedenadvacítek v roce 2015 přivítáme další významnou sportovně-společenskou akci, na kterou budou hráči i jejich doprovod dlouho vzpomínat,“ prohlásil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Češi v základní skupině B vyzvou Maďarsko, Rakousko a Portugalsko, v „áčku“ na sebe narazí Německo, Itálie, Švýcarsko a Slovinsko. Do semifinále postupují vždy nejlepší dva. Na zajímavé souboje se těší i Miroslav Kadlec, bývalý reprezentant, vicemistr Evropy 1996 a uherskohradišťský rodák. „S fotbalem jsem spojil svůj život, víno mě oslovilo po skončení kariéry. Jelikož je šampionát v mém rodném městě, které je mým domovem, bez váhání jsem přijal roli patrona. Už se těším, jak to vinařům půjde na zeleném trávníku, a u sklenky vína si zase rád vyslechnu jejich zkušenosti z vinic a sklepů po celé Evropě,“ usmívá se Kadlec.

Historie vinařských mistrovství Evropy se píše od roku 2011, kdy se nejlepší týmy představily v Maďarsku. Od roku 2012 se šampionát koná v dvouletých cyklech. Česko se poprvé kvalifikovalo před dvěma lety a při premiéře ve Slovinsku vybojovalo bronz. 

Autor: ceh

Vaše názory

Tonda jako Messi, porazí  všechny

Jarošov

Tonda jako Messi, porazí všechny

Fanoušci svým hlasováním v soutěži Hvězdná jedenáctka rozhodli o tom, které týmy si na závěr sezony užijí...

20. 11. 2019
Opavský Jurečka pod stromeček Slovácka

Uherské Hradiště

Opavský Jurečka pod stromeček Slovácka

1.FC Slovácko v těchto dnech nabírá síly k závěrečným zápasům letošního roku, který je zatím plný úspěšných...

20. 11. 2019
Na EURO z plzeňské spilky

Slovácko

Na EURO z plzeňské spilky

Čtveřici zástupců měl Zlínský kraj ve čtvrteční fotbalové bitvě o Evropu, ve které svěřenci Jaroslava Šilhavého a...

19. 11. 2019
Daníček a spol. podpořili Movember

Uherské Hradiště

Daníček a spol. podpořili Movember

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko se zapojili do kampaně Movember, která upozorňuje na prevenci boje proti rakovině varlat...

18. 11. 2019
TOPlist