Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Vlachovský: Slovácko vylekalo pražskou Spartu

Uherské Hradiště Fotbal 11. 10. 2017
Vlachovský: Slovácko vylekalo pražskou Spartu
Foto: sal

Liberec - Slovácko 1:6, Slovácko - Dukla 6:0, Plzeň - Slovácko 2:6, … Výsledky, nad kterými srdce slováckého fotbalového fanouška jen zaplesá. Jenže příznivci mužského fotbalu si o nich zatím mohou nechat jen zdát. V ženské složce jsou však realitou a výsledkem desetileté práce trenérského týmu poskládaného kolem Petra Vlachovského, který pečuje o hráčky od kategorie přípravek.

Před deseti lety mi dala důvěru Jitka Klimková a já skutečně začínal u přípravek malých dívek. Dnes mám z tehdejších holčiček čtyři hráčky v kádru A-týmu a další odešly do pražských S. Dlouhodobá, koncepční práce, se kterou jsme začali po vstupu pana Zemka do klubu, nese svoje ovoce. Slovácko je na Moravě jasnou jedničkou, a tak se k nám samy hlásí hráčky, které to chtějí ve fotbale někam dotáhnout. Letos se dokonce stalo, poprvé v historii, že k nám přišly holky z Prahy.

Čím je ženská fotbalová akademie vyhlášená, že je o ni tak velký zájem?

Celá ženská složka pracuje sice za minimálních finančních podmínek, ale na druhou stranu se to nepromítá do tréninkového procesu. Trénujeme pětkrát týdně, což se nedá říci o jiných klubech, vyjma pražských S. Těch deset let sázíme na technický fotbal a dokážeme se s ním prosazovat… Máme provázané všechny věkové kategorie od přípravek po A-tým… To všechno buduje skutečně nejvýznamnější postavení klubu na Moravě.

Vloni jste vyhlásili útok na postup do Ligy mistrů a nakonec se o něj přetahovali s pražskou Spartou, od které jste v předchozích letech dostávali velké příděly. Pokusíte se o podobný útok i letos?

Vloni jsme to mysleli skutečně vážně a k dosažení cíle chyběl jediný zápas, který jsme nevyhráli, a my dnes víme proč. To už je ale pryč a nechci se k tomu vracet. Rozložení sil v českém ženském fotbale bylo po desetiletí stejné. Sparta, Slavia a dlouho, dlouho nic. My jsme ale Spartu tím loňským útokem vylekali a ta reagovala nákupem dalších pěti top hráček, profesionálek, což my si z ekonomických důvodů nemůžeme dovolit. Proto jsme pro letošní rok s vyhlášeními o útocích na Ligu mistrů, či na druhou příčku opatrní… To ale neznamená, že polevíme v práci. Naopak. Stále půjdeme svojí cestou, která se nám osvědčila.

Nemáte obavy ze stagnace?

Určitě ne. Naše postavení v českém ženském fotbale se stále upevňuje. Za poslední tři, možná čtyři roky nepamatuji, že bychom prohráli s někým mimo Slavie či Sparty. V herním projevu jsme mimo pražské S jediní, kteří se prosazují konstruktivním, technickým fotbalem.

V kabině A-týmu se to hemží cizinkami. Američanky, Slovenky, Ruska… Jaké s nimi máte zkušenosti?

Obecně platí o cizinkách to stejné co u mužů. Pokud má přijít zahraniční hráčka, musí být lepší než naše odchovankyně. Nám se podařilo přivést hráčky, které jdou hned do základu a jsou výraznými osobnostmi. Třeba Jaquelyn Paz je u nás už tři roky a je dokonce kapitánkou týmu. Postupně nám ale dorůstají naše odchovankyně a očekávám, že se budou ještě více prosazovat, a pak potřeba kvalitního zahraničního doplnění nebude tak velká.

Autor: rek

Vaše názory

Babice kopaly za fotbal na Bazalech

Babice

Babice kopaly za fotbal na Bazalech

Fotbalisté FC Babice mají zážitek na celý život! Svěřenci kouče Emila Horníčka, hrající okresní soutěž, se představili...

9. 10. 2017
Šance musíme proměňovat

Uherské Hradiště

Šance musíme proměňovat

Slovácko se snažilo celý zápas překonat karvinskou defenzívu. Marně. Přitom chybělo hned v úvodu pár centimetrů a...

4. 10. 2017
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy sekretariátu OFS Každé úterý se od 17.00 na UT 1.FC Slovácko v...

4. 10. 2017
Kanonádu okořenila i brankářka Pósová

Uherský Brod

Kanonádu okořenila i brankářka Pósová

Fotbalistky ČSK Uherský Brod utrpěly první porážku v sezoně, když až na pokutové kopy podlehly exdiviznímu Holešovu....

4. 10. 2017
TOPlist