FacebookYoutubeInstagram

Základní třídy se hrají rozdílně

Slovácko Fotbal 28. 11. 2013
Základní třídy se hrají rozdílně

O postupy do okresní soutěže bude ještě velký boj

Před začátkem soutěžního ročníku 2013/2014 proběhla na okrese Uherské Hradiště reorganizace fotbalových soutěží. Zatímco v předcházejícím ročníku účinkovalo v základních třídách 14, respektive 13 týmů, které za sezonu odehrály stejně zápasů jako týmy hrající i o několik tříd výše, letos výrazně zeštíhlely. Do dvou nově vytvořených okresních soutěží postoupilo celkem 13 týmů, ty, co zůstaly, se opět rozdělily do dvou základních tříd. V „áčku“ i „béčku“ startovalo shodně po sedmi týmech. Zatímco se týmy v základní třídě A dohodly, že budou hrát tříkolovým systémem, v béčku ke shodě nedošlo, a proto se hraje klasicky podzim jaro dvoukolově. „Zatím se jedná o startovací experiment, s tím, že jsme netušili, že se před začátkem soutěží ještě odhlásí dvě mužstva. I tak si myslím, že se dalo odehrát více utkání, ale vše jsme nechali na klubech, aby si rozhodly, jakým způsobem chtějí hrát. Třeba liga na Slovensku se hraje tříkolově a nikdo ji nezpochybňuje,“ říká František Miko, předseda OFS Uherské Hradiště k rozhodnutí, že jedna soutěž hraje klasicky a druhá na tři kola. „Podle mě je skupina B trochu znevýhodněna, protože dva oddíly byly striktně proti a odmítaly hrát na tři kola. I přesto si myslím, že tento systém je lepší,“ dodává Miko.

Po podzimní části figurují na prvních místech obou skupin dva týmy se stejným počtem bodů. V áčku Tupesy a Babice, v béčku Hradčovice a Orel Uherský Brod. Zatímco dvoukolové béčko odehrálo všechny zápasy, v áčku se ještě dva duely budou dohrávat. „My jsme například chtěli hrát na tři kola, pro fotbalisty je vždycky lepší odehrát 10 až 11 zápasů. Ale snaha u některých týmů narazila, škoda,“ posteskl si předseda Hradčovic Vladimír Hlaváč. Jediným týmem, který se během podzimu neradoval z vítězství, byly Přečkovice. Naopak tři body si připsali fotbalisté Rudic, když v gólové přestřelce přestříleli právě fotbalisty Přečkovic. Bez zajímavosti není ani fakt, že žádný z duelů v ZT B neskončil remízou. Každý zápas měl svého vítěze. „Po několika letech bychom se rádi porvali o postup. Mezi hráči je opět vidět zájem o fotbal a dokonce se stále více zapojují i mladší ročníky. Podzim dopadl na jedničku, uvidíme, jak zvládneme jaro,“ doplňuje Hlaváč.

O návrat se jistě pokusí i fotbalisté Tupes, kteří jsou zatím první a mají stejně bodů jako druhé Babice, ale ty mají ještě zápas k dobru. „Vrátit se zpátky do okresní soutěže je stále naše priorita, takže zatím plán plníme. Jsme na prvním místě, ale na záda nám dýchají Babice. Takže jaro bude ještě hodně zajímavé,“ říká Zdeněk Martinák, předseda fotbalistů Tupes. Podobně bojovně naladění půjdu do jarních odvet i fotbalisté Babic. „O postup se určitě porveme, protože už jsme chtěli postupovat v minulé sezoně, ale to nám bohužel nevyšlo. Do karet nám hraje i rozlosování, protože Tupesy máme dvakrát doma,“ věří v úspěch Zdeněk Ondryáš, předseda fotbalistů Babic, který by raději uvítal, kdyby se celá základní třída hrála na čtyři kola. „Bylo by to spravedlivější, ale když nejsou týmy, tak je pořád lepší hrát na tři kola než jen na dvě,“ dodává.

Autor: sal
Inzerce

Vaše názory

EMDE Cars rozdá pět tisíc

Uherskohradišťsko

EMDE Cars rozdá pět tisíc

Ještě poslední tři volná místa hlásí pořadatelé tradičního halového Štěpánského turnaje EMDE Cars Cup, ve kterém se...

27. 11. 2013
Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

Uherské Hradiště

Úřední zpráva OFS Uh. Hradiště

1. Zprávy sekretariátu 1.1. Hospodářská komise rozeslala oddílům vyúčtování vkladů do soutěže za...

27. 11. 2013
Okresu vládne buchlovické mládí

Slovácko

Okresu vládne buchlovické mládí

Pro někoho překvapení, pro někoho ne. O první místo v okresním přeboru se dělí Buchlovice a Košíky....

27. 11. 2013
Slovácko sestřelilo Slavii a má větší klid

Uherské Hradiště

Slovácko sestřelilo Slavii a má větší klid

1.FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0) Branky: 39. Kerbr z pen., 62. Došek, 90+2. Volešák....

27. 11. 2013

Související

Slovácko

Sousedské derby pro Popovice

Základní třída sk.A Vážany - O.N.Ves B 2:5 (0:3) M. Janík,...

Slovácko

Pavlas naděloval

Základní třída sk.A Bílovice - Topolná 5:2 (2:1) Hlaváček 2, Sedlář, F. Dujka, A. Dostálek -...

Slovácko

Silný opět naděloval

ZT - A Uh.Ostroh B - Slovácko-Vážany 2:5 (0:2) Konečný 2...

Slovácko

Tetera pálil čtyřikrát

ZT A Slovácko-Vážany - Tučapy 2:0 (1:0) Gottwald 2, Podolí - Bílovice 1:2 (1:1) Beneš - J....

TOPlist