FacebookYoutubeInstagram

Ženy a fotbal se spojí v Brodě

Uherský Brod Fotbal 2. 12. 2017
Ženy a fotbal se spojí v Brodě

Fanoušci žen a fotbalu, zbystřete! Největší ženský halový fotbalový turnaj v Evropě klepe na dveře, dvoudenní klání vypukne v Uherském Brodě už 16. prosince! Jubilejní desátý ročník Vánočního turnaje přilákal k řece Olšavě 29 týmů ze tří zemí - Česka, Slovenska, Polska, které dohromady odehrají 126 zápasů.

Největším favoritem je zřejmě úřadující futsalový šampion Slavia Vysočany Praha, kterému se však pokusí zkomplikovat cestu na turnajový trůn především slovenské týmy v čele se Šaľou a Žilinou.

Prapor týmů Uherskohradišťska drží snad poprvé pouze domácí výběr, který dokonce vyšle do boje dva týmy - červený a modrý.

„Určitě se popereme o postup do finálové skupiny, uvidíme. Šance každopádně je, turnajový los nás dopředu úplně neodepsal,“ řekl s úsměvem Lumír Petrka, kouč fotbalistek Uherského Brodu. Červený tým narazí v základní skupině na juniorky pražské Sparty, Trenčín a Lužkovice, modrý vyzve prvoligové juniorky 1.FC Slovácko, Myjavu a Hodonín, hrající druhou futsalovou ligu.

Organizátoři rozdělili 29 týmů do sedmi skupin, boje o medaile si zajistí jen vítězové. „Týmy na druhých místech čekají boje ve skupině o 8. až 14. místo, třetí spadnou do skupiny o 15. až 21. místo a zbytek se popere o umístění na chvostu startovního pole,“ prozradil systém turnaje Josef Hamšík, předseda pořádajícího ČSK Uherský Brod. „Každý tým tak sehraje devět zápasů, hraje se deset minut bez poločasové přestávky,“ dodal.

Kompletní sobotní zápolení je na programu ve sportovní hale Spartaku, v neděli zůstane už jen 14 nejlepších. Zbytek čeká stěhování do tělocvičny ZŠ Na Výsluní.

„Všichni účastníci mají jako vždy zajištěný bezplatný vstup do aquaparku Delfín a sobotní diskotéku v Tropic Clubu,“ prozradil ještě Josef Hamšík.

Autor: ceh

Vaše názory

Derby bude o nás

Uherské Hradiště

Derby bude o nás

Pochází z Napajedel, žije v Napajedlích. Tedy na hranicích Slovácka a Zlínska. Přesto má fotbalové srdce ve...

27. 11. 2017
Věřím v elektrizující podporu fanoušků

Uherské Hradiště

Věřím v elektrizující podporu fanoušků

Málo bodů na kontě a ještě méně příležitostí napravit špatnou reputaci z letošního fotbalového podzimu... To je...

27. 11. 2017
Penaltu jsem chytil, ale....

Uherské Hradiště

Penaltu jsem chytil, ale....

Dvakrát chycená penalta, a přesto gól. "Nám tam spadne momentálně opravdu všechno. Po dlouhé době jsem chytil...

22. 11. 2017
Mařaťané přepili Straňany

Jarošov

Mařaťané přepili Straňany

Neuběhl ani den a brány jarošovského pivovaru se znovu otevřely fotbalovým týmům, které zvítězily v soutěži Hvězdná...

22. 11. 2017
TOPlist