FacebookYoutubeInstagram

Nejtvrdší hasiči dobyli „sedmičky“, Janováč čtvrtý

Salaš Hasičský sport 13. 8. 2019
Nejtvrdší hasiči dobyli „sedmičky“, Janováč čtvrtý
Inzerce

Turisty vyhledávaná rozhledna nad Salaší ve tvaru sedmiček už potřetí hostila hasiče, kteří si to rozdali v soutěži TFA Salašská rozhledna. Absolutním vítězem se stal Jan Haderka z HZS Zlín, několikanásobný medailista ze světových i evropských hasičských her. Mezi matadory nad 35 let se blýskl čvrtým místem domácí Michal Janováč.

Toughest Firefighter Alive (TFA) - nejtvrdší hasič přežívá je simulací reálného zásahu, kdy hasič v plné výstroji, včetně dýchacího přístroje, vykonává různé silově vytrvalostní disciplíny. A co předvedli na Salaši? Roztahování a motání hadic, údery kladivem do hammerboxu, překlápění traktorové pneumatiky, transport 80 kilogramů těžké figuríny a výběh 112 schodů rozhledny.

„Třetí ročník soutěže přilákal 52 závodníků a závodnic ze všech koutů republiky i ze Slovenska. Organizátoři je rozdělili do čtyř kategorií - ženy, muži, muži nad 35 let a nejnáročnější kategorie Masters s aktivním dýchacím přístrojem a maskou,“ prozradil Michal Janováč, jeden z organizátorů.

Závodu se podruhé zúčastnil Jan Haderka z HZS Zlín, který vyhrál mezi muži a odvezl si putovní trofej. Druhý skončil Ondřej Rybníkář z Blatnice pod Sv. Antonínkem, třetí loňský vítěz Martin Januš z SDH Halenkov.

V ženách obhájila vítězství Kateřina Vodičková z SDH Rokytnice nad Rokytnou před Lucií Frančeovou (SDH Žlutava) a Hanou Petřekovou (SDH Vigantice).

Souboj matadorů vyhrál Alois Mališka z SDH Provodov. Kategorii Masters ovládl Josef Černíček z SDH Jestřabí před Erikem Jaborníkem (SDH Velké Bílovice) a Davidem Řehulkou (HZS Moravskoslezského kraje), který jen o jedinou sekundu překonal domácího reprezentanta SDH Salaš Michala Janováče.

Autor: ceh

Vaše názory

Přepsali historii a jsou zpátky

Kněžpole

Přepsali historii a jsou zpátky

Tři kola před koncem Velké ceny Uherskohradišťska v požárním útoku je zaděláno na pořádné drama. Hasiči Vések...

10. 8. 2019
Hradčovice přepisují dějiny

Slovácko

Hradčovice přepisují dějiny

Tak to ve Velké ceně v požárním útoku ještě nebylo. Dosavadní lídr béčko Vések už nekraluje, aktuálně...

22. 7. 2019
Náskok Vések se ztenčuje

Částkov

Náskok Vések se ztenčuje

Hasiči Hradčovic na sedmém podniku Velké ceny Uherskohradišťska v požárním útoku v Částkově ukrojili dalších pět bodů...

15. 7. 2019
Béčko Vések zaváhalo

Salaš

Béčko Vések zaváhalo

Po krátké odmlce se opět rozběhl koloběh Velkých cen v požárním útoku. Nejprve závodní týmy změřily síly...

12. 7. 2019
TOPlist