Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Vlčnovští hasiči narazili v Korutanech na stříbrnou žílu

Vlčnov Hasičský sport 12. 8. 2017
Vlčnovští hasiči narazili v Korutanech na stříbrnou žílu

Hasiči Vlčnova zazářili na světové hasičské olympiádě v rakouském Villachu, odkud si přivezli čtyři stříbrná ocenění. Na start závodu v druhém největším městě spolkové země Korutany se přitom postavilo 150 týmů z 27 států, Česko reprezentovala třináctka vyvolených, včetně čtyř výběrů z vísky proslavené Jízdou králů.

Hasičská olympiáda se stejně jako klasické olympijské hry pořádá jednou za čtyři roky, je přehlídkou nejlepších dobrovolných, ale i profesionálních hasičů. Soutěží se v tradičních disciplínách CTIF a v požárním sportu.

Nejlepšího výsledku dosáhli muži M2, kteří za elitní zlatou skupinou zaostali jen o půldruhé sekundy. „Už jejich trénikové časy pod čtyřicet sekund dávaly tušit, že dají zapomenout na olympiádu ve Francii, kde vypili kalich hořkosti až do dna. Olympijský čas 39,19 sekundy byl skvělým základem, který podtrhli ve štafetě. Jen kousek chyběl k elitě,“ posteskl si Stanislav Moštěk, trenér a starosta SDH Vlčnov.

Ženám poslední olympiáda příliš nevyšla, když získaly jen bronzové ocenění. A v Rakousku to zpočátku taky nevypadalo, požární útok sice zvládly za 45,30 sekundy, ale navrch získaly ještě desetisekundovou penalizaci. „Ve štafetě ale holky předvedly výkon na hranici svých možností a díky tomu, že v útoku ztrácela i konkurence, dosáhly na stříbrné ocenění,“ uvedl Moštěk, který oblékl dres nejstarší kategorie mužů. Věk týmu se pohybuje od 53 do 69 let. I přesto ale absolvují stejné disciplíny, jen jako bonus získávají kladné body za věk. „Čím starší, tím více kladných - odpočtových bodů,“ vysvětlil Moštěk. Vlčnovští nakonec dokázali, že jsou stále konkurenceschopní, když dosáhli na stříbrné ocenění.

Tým mužů M1 startoval na třetí olympiádě v řadě, ve Francii dokonce dosáhl na zlaté ocenění. V Korutanech to ale stačilo „jen“ na stříbro. „Tým se výrazně obměnil a omladil. Měli jsme také problém zkoordinovat tréninky a přípravu, na prvním místě je přece jen rodina a zaměstnání,“ vysvětlil Moštěk, který čtyři stříbrná ocenění považuje za vyvrcholení své trenérské kariéry.

Autor: ceh

Vaše názory

Hasiči Mistřic neohroženě kralují

Kněžpole

Hasiči Mistřic neohroženě kralují

Velká cena Uherskohradišťska v požárním útoku pokračovala v Kněžpoli, kde byli nejrychlejší hasiči z Velkého Ořechova, kteří...

31. 7. 2017
Mistřice do trháku

Tučapy

Mistřice do trháku

Šestý díl Velké ceny okresu Uh. Hradiště v požárním útoku zavedl soutěžící do Tučap, kde se...

20. 7. 2017
Slaví Míkovice a Bojkovice

Uherské Hradiště

Slaví Míkovice a Bojkovice

Posledními závody skončila pro mladé hasiče okresu Uherské Hradiště sezona. Na rozpáleném Masarykově náměstí v Uh. Hradišti...

27. 6. 2017
Trofej obhájily Vésky

Vésky

Trofej obhájily Vésky

Hasiči Vések A obhájili vítězství v domácím závodě o Pohár starosty města Uherské Hradiště, který byl třetím...

13. 6. 2017
TOPlist